سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 31988
تاریخ انتشار: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » تقدیر ستاد راهیان نور از معلم همدانی
Print This Post

ستاد مرکزی راهیان نور از معصومه رشیدی؛ معلم خلّاق و متعهد همدانی که با ابتکار جالب و خودجوش، زمینه آشنایی دانش‌آموزان خود را با فرهنگ دفاع مقدس و حرکت عظیم فرهنگی راهیان نور فراهم نمود، تقدیر کرد.

به گزارش سلام دلفان،احمد رحیمی زاده مسئول روابط عمومی و امور بین‌الملل ستاد مرکزی راهیان نور از معصومه رشیدی؛ معلم خلّاق و متعهد همدانی که با ابتکار جالب و خودجوش، زمینه آشنایی دانش آموزان خود را با فرهنگ دفاع مقدس و حرکت عظیم فرهنگی راهیان نور فراهم نمود، تقدیر کرد.احمد رحیمی‌زاده طی تماس تلفنی با این معلم و مسئولان آموزش و پرورش شهرستان «رزن» استان همدان، ضمن تبریک ایام بزرگداشت مقام معلم از معصومه رشیدی؛ معلم دلسوز و متعهد این شهرستان تقدیر کرد.

وی در این گفت‌وگوی تلفنی از اقدام قابل تحسین این معلم متعهد تقدیر و تشکر و اظهار کرد: سنگرداران تعلیم و تربیت در عرصه کنونی در معرض آزمون بزرگی قرار دارند که باید با تعمیق باورهای دینی و با روشنگری و معرفت و بصیرت در نسل امروز در مقابله با تهدیدات نرم این رسالت عظیم که بردوش شان است سربلند بیرون آیند چون آیندگان تاریخ، رفتار ما را به نظاره خواهند نشست.

رحیمی زاده افزود: آنچه مسلم است تقویت و تعمیق باورهای دینی باعث می‌شود هویت دینی و ملی ارتقا پیدا کرده و زمینه‌ساز بصیرت در دانش‌آموزان گردد و آنان به مسلمان بودن و ایرانی بودن خود افتخار کنند و هرچه این افتخار بیشتر باشد، تهدید ها ناپایدارتر خواهند بود به همین جهت لازم است با ترویج و اشاعه این فرهنگ ممتاز دفاع مقدس ملت، اهمیت آن را در تقویت فرهنگی دینی و ملی به جامعه نشان داد.

رحیمی‌زاده افزود: این معلم تلاشگر با این کاری که در قبال آشنا کردن دانش‌آموزان خود با طلایی‌ترین دوران تاریخ ایران کرد ثابت کرد تلاش برای نشر معارف غنی دفاع مقدس بدون مرز و بدون محدودیت است و هرکس در هر مقام و جایگاهی می‌تواند به اعتلای این فرهنگ زیبا کمک کند و کرامت و قداست انسانی و اسلامی را غنا ببخشد و امیدوارم همکاران عزیزم در رسانه‌های مکتوب و غیرمکتوب به خصوص رسانه ملی در کنار موضوعات دیگر به برجسته کردن این موارد هم توجه و عنایت کافی را داشته باشند.

در ادامه این گفتگو، معصومه رشیدی این اقدام را قدم کوچکی برای گرامیداشت یاد شهدا توسط خود دانست و ابراز امیدواری کرد که بتواند همچنان در این مسیر قدم بردارد.

معصومه رشیدی معلم کلاس چهارم ابتدایی یک مدرسه در روستایی واقع در شهرستان رزن همدان است که طی یک روش خلاقانه سفرنامه راهیان نور خود را برای دانش آموزانش خوانده و روایت کرد.

او به بچه‌ها یک موضوع انشای تکراری داد: “تعطیلات نوروز خود را چگونه گذرانده‌اید؟” اما به دنبال آن خودش دست به اقدام جالبی زد. با نوشتن یک انشا به لحنی ساده، به دور از تکلف و کودکانه تمام سفرش به اردوهای راهیان نور را توصیف کرد.

معصومه رشیدی عید نوروز را به همراه دوستان و مربی‌ عکاسی‌اش به اردوی راهیان نور سفر کرده بود به همین دلیل جریان انشا همه‌اش روایت سفرنامه او به این اردوی پرمحتوا بود. او جریان سفرش را در یکی از دفترچه‌های قدیمی مدرسه به خطی کودکانه نوشت و عکس‌های سفرش را نیز در میان این انشا چسباند و به روشی کودکانه اطراف صفحات انشا را تزئین کرد. بعد مانتو و شلواری به سبک لباس فرم دانش‌آموزان پوشید و در وسط کلاس برای دانش‌آموزانش انشای خود را با صدای بلند خواند. بچه‌های کلاس که از این روش خانم معلم به وجد آمده بودند توانستند با المان‌های گروه سنی خود ارتباط برقرار کنند و به این ترتیب با اردوی راهیان نور در جریان یک انشا آشنا شوند.

در نهایت وقتی انشا به پایان رسید همه دانش‌آموزان پای انشای معلم خود را امضا کردند و به او نمره دادند. نمره همه بچه‌های کلاس 20 بود.

منبع: ایسنا

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار