سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 31992
تاریخ انتشار: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » حمله به ساختمان‌های پلیس اوکراین
Print This Post

صدها تن از معترضان حامی روسیه به ساختمان‌های پلیس در اودسا حمله کردند و نیروهای امنیتی نیز 67 تن از بازداشت شدگان را پس از درگیری‌های خشونت‌بار این شهر آزاد کردند.

به گزارش سلام دلفان، خبرگزاری آسوشیتدپرس نوشت: بیش از 40 تن در شورش‌های دو روز گذشته کشته شده‌اند که برخی از آن‌ها براثر شلیک گلوله و برخی دیگر بر اثر وقوع آتش سوزی در یک ساختمان اتحادیه تجاری بوده‌اند.

آرسنی یاتسنیوک، نخست‌وزیر اوکراین که به شدت تاکید دارد مسکو در گسترش ناآرامی‌های جنوب شرق اوکراین دست دارد، روز گذشته با هدف آرام کردن تنش‌ها به شهر اودسا سفر کرد. اودسا یکی از شهرهای مهم میان شبه جزیره کریمه و منطقه جدایی طلب ترانس نیستریا در مولداوی است که در سال ۱۹۹۰، یک سال پیش از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی از مولداوی جدا شد و ادعای مالکیت و حکومت بر منطقه شرق رود نیستر را کرد.

دولت اوکراین همچنان نگران اهداف بلندمدت روسیه و الحاق مناطق بیشتری به خاک این کشور است.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه پیشتر گفته بود که این مناطق به لحاظ تاریخی متعلق به مسکو است و وی قصد اعزام نیرو به این مناطق را ندارد اما در صورت نیاز دست به این اقدام خواهد زد.

یاتسنیوک در اودسا گفت: ناکامی پلیس در برقراری امنیت بررسی خواهد شد و دادستان‌ها موظف هستند تا عوامل و سازماندهندگان ناآرامی‌ها را بیابند.

اوایل روز یکشنبه صدها تن از معترضان حامی روسیه در مقابل ساختمان تجاری شهر اودسا تجمع کرده‌ تا یاد قربانیان آتش سوزی روز جمعه را گرامی بدارند. برخی از آن‌ها پرچم‌های روسیه را حمل می‌کردند. اوایل ظهر نیز گروهی متشکل از چند صد تن از مردم به سمت ایستگاه پلیس حرکت کردند تا خواستار آزادی فعالان زندانی شوند. آن‌ها با حمله به دوربین‌های امنیتی و خرد کردن شیشه‌ها توانستند وارد محوطه اولیه شوند. پلیس نیز پس از این حادثه تسلیم درخواست معترضان شد و زندانیان را آزاد کرد.

این اقدام با شادی گسترده مردم همراه شد و پس از آن وزیر کشور اوکراین در بیانیه‌ای آزادی این 67 تن را تایید کرد.

منبع: ایسنا

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار