سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 32114
تاریخ انتشار: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » ارزیابی ظریف از مذاکرات هسته‌ای
Print This Post

وزیر امورخارجه با بیان اینکه مذاکرات سیاسی برای نگارش متن جامع توافق با گروه 1+5 از هفته آینده آغاز می‌شود، گفت: رسیدن به نتیجه بستگی به حسن نیت طرف غربی دارد.

به گزارش سلام دلفان، وزیر امورخارجه با بیان اینکه مذاکرات سیاسی برای نگارش متن جامع توافق با گروه 1+5 از هفته آینده آغاز می‌شود، گفت: رسیدن به نتیجه بستگی به حسن نیت طرف غربی دارد.
 محمد جواد ظریف ، با اشاره به مذاکرات کارشناسی ایران و گروه 1+5 در نیویورک، گفت: طبق توافق ژنو، مذاکرات کارشناسی میان ایران و طرف‌های غربی تاکنون چند دور برگزار شده و این روند ادامه دارد که این نوبت مذاکرات در نیویورک انجام می‌شود.
وی ادامه داد: چهارمین دور مذاکرات سیاسی نیز از هفته آینده شروع می‌شود که در آن مذاکرات ان‌شاالله شروع به نگارش متن برنامه جامع توافق با کشورهای غربی می‌کنیم.

وزیر امور خارجه در پاسخ به سئوالی درباره اینکه آیا امکان تمدید زمان 6ماه تعیین شده در توافق‌نامه ژنو وجود دارد یا خیر؟ گفت: بر اساس توافق ژنو مذاکرات ایران و گروه 1+5 در یک پروسه یک‌ساله قرار به انجام است، یعنی باید تا بهمن ماه امسال ادامه داشته باشد، البته توافق‌نامه ژنو یک دوره اولیه شش ماه دارد که امیدواریم در همان دوره به نتیجه برسیم البته رسیدن به نتیجه بستگی به حسن نیت طرف غربی دارد.

منبع: خانه ملت

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار