سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 32142
تاریخ انتشار: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » ایران انحصار آمریکا در تولید جی‌تی‌ال را می‌شکند
Print This Post

هم‌زمان با برگزاری نوزدهمین نمایشگاه صنعت نفت، طی قرارداد تبدیل گاز به بنزین و همچنین تأسیس شرکت دانش‌بنیان، انحصار کشورهای خارجی در تولید GTL (تبدیل گاز به مایع) توسط پژوهشگاه صنعت نفت شکسته می‌شود.

به گزارش سلام دلفان به نقل از از شرکت ملی نفت، در سومین روز برگزاری نوزدهمین نمایشگاه صنعت نفت، پژوهشگاه صنعت نفت قرارداد تبدیل گاز به بنزین و همچنین تأسیس شرکت دانش‌بنیان این فرآیند را به امضا خواهد رساند؛ به‌موجب این قرارداد ایران با توسعه تولید جی‌تی‌ال، انحصار کشورهای خارجی نظیر آمریکا، استرالیا و کانادا را خواهد شکست و هم‌ردیف غول‏های نفتی مانند شل قرار می‏‌گیرد.20 رویداد پژوهشگاه صنعت نفت در نمایشگاه نوزدهم

پژوهشگاه صنعت نفت دستاوردهای مجموعه خود را با 20 رویداد مهم (قرارداد، تفاهم‌نامه و رونمایی از فناوری‌های نوین) در سالن 18 نوزدهمین نمایشگاه بین‌‏المللی صنعت نفت به نمایش می‌گذارد.

این گزارش حاکی است، با توجه به رونمایی از 40 طرح برگزیده فناورانه پژوهشگاه و امضای تفاهم‌نامه در حوزه بالادستی با یکی از کشورهای اروپایی در افتتاحیه نمایشگاه نوزدهم، این مرکز درصدد است با اطلاع ‏رسانی جامع و تأثیر‏گذار محصولات و گزیده دستاوردهای متخصصان و محققان قطب پژوهشی صنعت نفت را به فعالان عرصه صنعت و فناوری معرفی و عرضه کند.

بر اساس این گزارش، روز چهارشنبه (17 اردیبهشت‏ ماه) امضای چندین قرارداد پژوهشی و تفاهم‌‏نامه نظیر مکانیزم توسعه پاک، رونمایی از نرم‌‏افزار گازرسانی به نقاط دور‏دست و سه عنوان قرارداد در حوزه‌‏های خوردگی و شیرین‌‏سازی پروپان در غرفه پژوهشگاه صنعت نفت انجام می‌شود.

گفتنی است شرکت دانش‌بنیان نام‌برده دومین شرکتی است که در پژوهشگاه صنعت نفت ایجاد شده و نخستین شرکت دانش‌بنیان در زمینه کاتالیست فعالیت خود را نیز چندی قبل آغاز کرد.

رونمایی از پورتال 4زبانه پژوهشگاه صنعت نفت

این گزارش حاکی است، در آخرین روز نمایشگاه از اولین پورتال چهارزبانه (فارسی، عربی، انگلیسی، روسی) حوزه نفت و گاز در غرفه پژوهشگاه رونمایی خواهد شد و از دیگر فعالیت‏‌های غرفه این سازمان می‌‏توان به امضای تفاهم‌‏نامه با خطوط لوله و مخابرات، تفاهم‏‌نامه سازمان منطقه ویژه پارس و موافقت‏‌نامه همکاری مشترک با شرکت هدکو اشاره داشت.

همچنین با توجه به رسالت پژوهشگاه در انتقال تجربیات و دانش ارزشمند پژوهشگران و ارایه فرصت‌های فناورانه، برنامه‏‌ای مدون برای برگزاری دوره‌‏های آموزشی تخصصی نفت و گاز درغرفه پژوهشگاه در حوزه‌‏هایی نظیر خوردگی، محیط زیست، پالایش، مخازن هوشمند و مطالعات آزمایشگاهی بالادستی برنامه‏‌ریزی شده است.

پژوهشگاه صنعت نفت با شعار پژوهش فناورانه، محور توسعه پایدار در نوزدهمین نمایشگاه نفت در سالن 18 شرکت خواهد کرد.

 

منبع: تسنیم

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار