سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 32178
تاریخ انتشار: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » قول عربستان به گروه‌های مسلح در سوریه
Print This Post

یکی از اعضای ارشد گروه موسوم به ائتلاف مخالفان سوریه اذعان کردکه عربستان قول مساعد داده که به این ائتلاف در دست یابی به تسلیحات پیشرفته از کشورهای غربی کمک کند .

به گزارش سلام دلفان، “اسعد مصطفی” در مصاحبه با خبرگزاری آناتولی ترکیه گفت : هیأتی از ائتلاف ملی (ائتلاف مخالفان خارج نشین) در سفر اخیر خود به عربستان به بررسی مساله حمایت تسلیحاتی از دولت موقت (دولت انتصابی مخالفان در استانبول) پرداخت و از مسئولان عربستانی برای تسهیل دست یابی به تسلیحات پیشرفته از غرب قول مساعد گرفت.

مصطفی افزود: ما به مسئولان عربستانی گفتیم که مخالفان برای پیشرفت در میادین درگیری در سوریه نیاز به سلاح های پیشرفته دارند .

هیأتی به ریاست “احمد جربا” رئیس مخالفان سوریه در 21 آوریل به عربستان سفر کرد و تا روز 25 همان ماه با مسئولان سعودی به بررسی مسائلی همچون ” تسهیل دست یابی ائتلاف ملی به کرسی سوریه در اتحادیه عرب، تسهیل افتتاح سفارتخانه هایی برای ائتلاف ملی در کشورهای عربی و ارسال کمک های مالی و تسلیحاتی برای گروه های مسلح در سوریه پرداخت.

جربا روز جمعه گذشته (2 مه)  در دیدار با سرکردگان شوراهای نظامی وابسته به ائتلاف مخالفان سوری خارج نشین گفته بود: “ائتلاف ملی تلاش می کند که ارتش آزاد را برای ایجاد توازن قدرت در میادین درگیری سوریه به سلاح های پیشرفته مجهز کند.”
جربا افزود: “سفر ما به عربستان نتایج مثبتی داشت که این نتایج به زودی مشاهده خواهد شد .”

منبع: العالم

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار