سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 32188
تاریخ انتشار: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » پاسخ خادم به ابهامات واگذاری سرخابی‌ها
Print This Post

نماینده تام الاختیار وزیر ورزش در بحث واگذاری دو باشگاه پرسپولیس و استقلال به ابهام‌های موجود درباره نحوه واگذاری اسپانسری این دو باشگاه پاسخ داد.

به گزارش سلام دلفان، امیر رضا خادم درباره اینکه چرا تکلیف هیئت مدیره و مدیرعامل باشگاه استقلال همانند پرسپولیس مشخص نشده است، اظهار داشت: وضعیت این دو باشگاه قابل مقایسه نیست. 3،4 ماه پیش برای مشخص شدن وضعیت باشگاه پرسپولیس و حواشی آن دست به کار شده بودیم و اعلام کردیم پس از مشخص شدن وضعیت پرسپولیس، به باشگاه استقلال رسیدگی می‌کنیم.

وی در خصوص اینکه گروه‌های پیشنهادی برای اسپانسری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس چگونه وارد مذاکره با وزارت ورزش و جوانان شده‌اند، عنوان کرد: افرادی که در رسانه‌ها از بحث اسپانسری این دو باشگاه مطلع شده و یا افرادی که در مصاحبه‌های خود ابراز علاقمندی خود را اعلام کرده بودند، مانند سال‌های گذشته وارد مسیر مذاکره شدند.

معاون پارلمانی وزارت ورزش در مورد اینکه به مزایده نگذاشتن اسپانسری استقلال و پرسپولیس تخلف محسوب نمی‌شود، گفت: آیا در طول 20 سال گذشته اسپانسر استقلال و پرسپولیس به این شکل انتخاب نمی‌شد؟ بحث فروش استقلال و پرسپولیس مطرح نبود که بخواهیم این دو باشگاه را به مزایده بگذاریم. اسپانسری یک‌ساله و موقت دو باشگاه به صورت سال‌های گذشته انجام شد.

خادم با بیان اینکه در «امر واگذاری اسپانسر یک‌ساله استقلال و پرسپولیس تخلفی صورت نگرفته است»، خاطرنشان کرد: در گذشته کدام‌یک از 16 تیم حاضر در لیگ برتر، اسپانسری باشگاه خود را به مزایده گذاشته بودند؟ برای مشخص شدن وضعیت دو باشگاه استقلال و پرسپولیس و بحث واگذاری اسپانسری این دو باشگاه، کار جهادی صورت می‌گیرد.

گفته می‌شود وزارت ورزش و جوانان برای انتخاب مدیرعامل استقلال با یکی از همکاران نزدیک بابک زنجانی مذاکره کرده که خادم در این زمینه این چنین واکنش نشان داد: همه افرادی را که گزینش می‌کنیم، به صورت عمومی از دستگاه‌های نظارتی تاییدیه دارند. استخراج شجره‌نامه افراد در حوزه کاری من نیست و استعلام خود را از دستگاه‌های نظارتی می‌گیریم.

نماینده تام الاختیار وزیر ورزش در بحث واگذاری دو باشگاه پرسپولیس و استقلال درباره اینکه برای گروهی برای اسپانسر استقلال در فصل آینده مبلغ 45 میلیارد تومان پیشنهاد داده است، گفت: در حال جمع‌بندی اسپانسر فصل آینده باشگاه استقلال هستیم. برخی از عدد‌هایی که پیشنهاد می‌شود بالای 30 میلیارد تومان است اما بحث ما عدد نیست، بلکه تضمین‌های کافی است و اینکه اطمینان لازم برای اسپانسر شدن را داشته باشد. برای ما عدد بالا و پایان باشد، مهم نیست، بلکه تضمین اهمیت دارد.

گفته می‌شود برخی از گروه‌های پیشنهادی برای اسپانسری باشگاه استقلال خواستار  این موضوع شده‌اند که انتخاب اعضای هیئت مدیره بر عهده آنها باشد. خادم در این رابطه به تسنیم گفت: بله، برخی‌ها پیشنهاد بالایی برای اسپانسری استقلال داده‌اند و خواستار انتخاب اعضای هیئت مدیره بودند اما این وزارت ورزش است که هیئت مدیره دو باشگاه استقلال و پرسپولیس را مشخص می‌کند. اگر هیئت مدیره استقلال و پرسپولیس بر عهده اسپانسر باشد، به این معنی است که این دو باشگاه را فروخته‌ایم.

نماینده تام الاختیار وزیر ورزش در بحث واگذاری دو باشگاه پرسپولیس و استقلال در مورد اینکه پس چطور اسپانسر پیشنهادی بتواند درآمدزایی کند و یا اختیار درآمدزایی به آنها داده می‌شود یا نه، عنوان کرد: در متن قراردادهایی که با اسپانسر بسته می‌شود، چگونگی درآمدزایی پیش‌بینی و این مسئله تحت نظارت وزارت ورزش انجام می‌شود.

خادم در پایان از مشخص شدن وضعیت هیئت مدیره و مدیرعامل باشگاه استقلال تا پایان هفته جاری خبر داد.

منبع: تسنیم

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار