سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 32390
تاریخ انتشار: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » گردهمایی ائمه جمعه لرستان در نورآباد برگزار شد
Print This Post

بیست و چهارمین گردهمایی ائمه جمعه استان لرستان با حضور نماینده ولی فقیه در استان لرستان و استاندار لرستان در شهرستان دلفان با موضوع اقتصاد و فرهنگ برگزار شد.

به گزارش سلام دلفان، نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد ظهر چهارشنبه در این گردهمایی به نقش ائمه جمعه در تعالی اقتصاد و فرهنگ اشاره کرد و گفت: انقلاب اسلامی ما یک انقلاب فرهنگی است و فرهنگ یکی از محورهای عمده نامگذاری امسال نیز از سوی مقام معظم رهبری است که می بایست در جهت تحقق منویات ایشان هم ائمه جمعه و هم مسئولان استان قدم برداریم.

حجت الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی با اشاره به اینکه مبانی انقلاب اسلامی برگرفته از آموزه های فرهنگی و دینی است اظهار داشت: مهمترین سنگر فرهنگی سنگر نماز جمعه است که توسط ائمه جمعه به آن پرداخته می شود.

امام جمعه خرم آباد با قدردانی از استاندار لرستان به خاطر تلاش برای حل مشکلات اقتصادی و اشتغال استان افزود: ایشان جدیت بسیار خوبی در خصوص شکوفایی اقتصاد استان و کم کردن مسائل بیکاری در لرستان دارند و در جهت حل مشکلات اقتصادی و کاهش بیکاری قدم بر می دارند.

استاندار لرستان نیز در این جلسه گردهمایی ائمه جمعه استان را فرصت خوبی برای توسعه لرستان عنوان کرد و افزود: دغدغه هایی که ما به عنوان مسئولان اجرایی استان در خصوص مسائل فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و عمرانی استان داریم بخشی از این دغدغه ها توسط ائمه جمعه بیان می شود و ما را در راستای برطرف کردن آن یاری می کنند.

هوشنگ بازوند فرهنگ را زیربنای اقتصاد در جامعه دانست و اظهار داشت: مقوله اقتصاد و فرهنگ که توسط مقام معظم رهبری بیان شده است هر دو مکمل هم و درگیر هم بوده اند و ما می بایست با کمک ائمه جمعه و مردم چالش هایی که پیش روی این دو موضوع مهم وجود دارد را حل کنیم.

وی زیرساختی به نام فرهنگ را لازمه توسعه اقتصاد ذکر کرد و یادآور شد: برعکس این موضوع نیز ابزاری نیز به نام اقتصاد وجود دارد که چالش های پیش روی فرهنگ را برطرف می کند.

 

منبع: مهر

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار