سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 32443
تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » اخبار ویژه روزنامه های شنبه
Print This Post

به نام مناطق آزاد به کام فتنه‌گر بازداشتی،این همه حاشیه‌سازی برای گم کردن یک مسئله مهم؟!،فروش بطري آب و کنسرو ماهي دليل سفر يک هيئت تجاري اروپا به ايران،گروه های تکفیری آماده هلاکت باشند و …خبر ویژه برخی روزنامه های روز شنبه هستند که میتوانید اینجا بخوانید

*کیهان روایت عارف از نمایشی بودندشورای اساتید دانشگاه تهرانمحمدرضا عارف فاش کرد تشکیل شورای منتخبین اساتید دانشگاه تهران برای تعیین رئیس این دانشگاه اقدامی نمایشی است.فرجی‌دانا به عنوان نماینده افراطیون در وزارت علوم، حدود 3 ماه پیش دکتر فرهاد رهبر را بدون اخذ نظر اساتید دانشگاه تهران از سمت ریاست این دانشگاه برکنار کرد اما چند هفته بعد مدعی شد که رئیس دانشگاه تهران توسط شورای منتخبین اساتید این دانشگاه انتخاب خواهد شد. این شورا نیز که روال تأسیس آن خود محل اشکال و سوال است، با وجود اعتراض برخی اعضای شورای انقلاب فرهنگی در حال رایزنی درباره برخی نامزدهاست.اما در این میان محمدرضا عارف فاش کرد: با لطفی که وزیر علوم به بنده داشت، گفته بود که اگر من ریاست دانشگاه تهران را بپذیریم تمام انتخابات و تشکیل شورا برای انتخاب رئیس را کنار می‌زنم اما بنده با دوستان شرط کردم که اگر ریاست دانشگاه تهران را بپذیرم دیگر در بنیاد امید ایرانیان و همچنین فعالیت‌های سیاسی و اجتماعی را کنار می‌گذارم که دوستان مخالفت کردند.عارف که در گردهمایی شاخه جوانان بنیاد امید ایرانیان سخن گفت، در حقیقت مخالفت اعضای بنیاد را علت منتفی شدن ریاستش بر دانشگاه تهران اعلام کرده و در غیر این صورت از نگاه وزیر علوم مشکلی برای دور زدن شورای فرمالیته کذایی وجود نداشته است!عارف در این جلسه به تفصیل از فعالیت‌های انتخاباتی طیف متبوع خود برای انتخابات مجلس 94 سخن گفته است و درباره بنیاد امید ایرانیان تصریح کرده است: یکی از مطالباتی که بعد از 24 خرداد در جریان دیدارهایی که با 120 گروه داشتم تشکیل یک حزب بود و در ابتدا نیز بحث ما تشکیل یک تشکل سیاسی بود اما جمع‌بندی ما این بود شرایط کشور برای ماندگاری یک تشکل حزبی و سیاسی مناسب نیست و به همین دلیل در مرامنامه بنیاد امید ایرانیان دیده شده که فعالیت‌های آن ظرف 10 سال آینده در دیگر حوزه‌ها باشد و پس از 10 سال هیئت مدیره تصمیم‌گیری کند که بنیاد به حزبی تبدیل شود و یا از حزبی حمایت کند.

وی این را هم گفته که «ما تلاش می‌کنیم در انتخابات مجلس آینده اکثریت را به دست آوریم و برای نخستین‌بار با برنامه در انتخابات شرکت کنیم.»در همین حال یک منبع آگاه در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به برگزاری جلسه روز سه‌شنبه شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: در این جلسه با توجه به ایرادات حقوقی و ساختاری موجود در شیوه شورایی کردن انتخاب روسای دانشگاه‌ها اعتراضاتی توسط قاطبه اعضای شورا با نگاه‌های مختلف، مطرح شد. در این جلسه فرجی دانا وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نیز استدلال‌‌های خود برای انتخاب روسای دانشگاه‌ها با این شیوه را مطرح کرد ولی نتوانست اعضای این شورا را قانع کند.

آقای دستیار! میشه دیگه حرف نزنید!؟

یک سایت حامی دولت از دستیار و مشاور رئیس‌جمهور خواست بیش از آنچه تاکنون مرتکب شده، برای دولت بحران‌زایی نکند.سایت انتخاب با اشاره به سخنان چندی پیش علی یونسی در یک کنیسه یهودیان در شیراز نوشت: این سخنان قطعا مورد تأیید رئیس‌جمهور محترم نخواهد بود و بی‌اندازه عجیب و نامفهوم است. عامل بحران این یکی دو روز اخیر، جناب آقای یونسی هستند. ایشان در مورد شیر و خورشید گفته‌اند «عده‌ای خیال می‌کردند نماد شیر و خورشید در میان پرچم ایران یک نماد سلطنتی است اما اینگونه نیست. شیر نماد حضرت علی(ع) و خورشید نماد حضرت محمد(ص) است و تنها تاجش مربوط به شاه بود. اگر به من باشد، هلال‌احمر را تغییر می‌دهم و شیر و خورشید را جایگزین آن می‌کنم؛ البته برای هلال‌احمر هم احترام قائلم.» آقای یونسی در بخش دیگری از سخنان مشعشع خود که احتمالا حکایت از مطالعه یک کتاب جدید یا شنیدن یک سخن متفاوت از اطرافیان ایشان است، چنین افاضه فرموده‌اند که «فرهنگ ایران عرفان‌طلب است و بیشتر روح دین و مذهب را طلب می‌کند تا ظواهر مناسک را اما می‌بینیم که گاه سینه‌زنی را تا پاسی از شب انجام می‌دهد اما زمان اندکی برای نماز اختصاص می‌دهد… البته من در این مقام نیستم که مناسک را رد کنم؛ من روحانی هستم و مناسک‌گرا، اما روح ایرانیان اینگونه است».

انتخاب در واکنش به این سخنان می‌نویسد:  فارغ از انگیزه‌های جناب یونسی و مراد ایشان از «فرهنگ ایران»؛ سوال اساسی اینجاست که این ادعاهای عجیب و بی‌پروا، کجای دغدغه‌ مردم ایران و کجای دل‌مشغولی‌های نخبگان و اندیشمندان است؟… طرح‌کنندگان چنین اظهارات شاذی، نباید بیش از این با وضعیت اجتماعی و فرهنگی – اقتصادی اصلی بیگانه باشند و به جای طرح معضلات معیشتی و رفع محرومیت از مناطقی که مشکلاتی نظیر آب آشامیدنی و بیکاری را پیش روی خود دارند، به دعوای بی‌فرجام سیاسی بپردازند.این سایت حامی دولت ادامه می‌دهد: حقیقت ماجرا آن است که در آن دولت اصلاحات، برخی عناصر تندرو و فرصت‌طلب جریان اصلاحات، با طرح مباحث و مسائل غیرضرور و گاه کیلومتر‌ها خارج از خطوط قرمز، زمینه را برای ایجاد بحران مهیا ساخته و خود – عامدانه یا از سر جهل- سوژه به دست جریان مقابل می‌دادند.انتخاب آنگاه پرسید: حال جناب آقای یونسی! حضرتعالی که اتفاقا وزیر اطلاعات بخشی از ایام اصلاحات بودید و از ریز اتفاقات آن روزها اطلاع کافی دارید، چگونه به خود اجازه می‌دهید تئوری منکوب و شکست خورده آن ایام را به نام دولت اعتدال پیاده کنید؟! سرانجام آن همه تندروی‌ها، اقدامات خشن، ترویج مواضع رادیکال، تندخویی و گاه هتک انقلاب چه شد؟

این همه حاشیه‌سازی برای گم کردن یک مسئله مهم؟!

«دغدغه مهم اقتصاد و معیشت است اما فضای رسانه‌ای حامی دولت در یک دنیای دیگر سیر می‌کند و دولتمردان نیز به آن دامن می‌زنند.»
این تحلیل را روزنامه وطن امروز منتشر کرد و با اشاره به روند پرماجرای دعوت دولتمردان به انصراف از یارانه نوشت: نتیجه این همه‌پرسی «بله» 97 درصدی مردم به یارانه نقدی بود. 18 روز از پایان آن رفراندوم گذشته و طبیعی است مسئولان باید بعد از ارائه آمارهای رسمی از آن، به تحلیل موضوع بپردازند. دولت باید پیام مردم را درک کرده و با برنامه‌ریزی مناسب زمینه بهبود معیشت مردم را فراهم کند. دولتی‌ها باید به ملت توضیح دهند که هدف از جمع‌آوری اطلاعات اقتصادی خانوارها با آن همه اشکالات اساسی چه بود و قرار است در آینده چه اقداماتی انجام شود. مسئولان باید توضیح دهند با چه استدلالی از انصراف میلیون‌ها نفر سخن گفتند در حالی که فقط 2 میلیون و 400 هزار نفر ثبت‌نام نکردند که برخی از آنها اصلا اجازه ثبت‌نام نداشتند؟ دولت باید پاسخ بسیاری از ابهامات را بدهد و برنامه‌های آینده اقتصادی را تشریح کند تا آن امید اقتصادی مدنظر دولت به جامعه تزریق شود اما 18 روز بعد از ثبت‌نام یارانه‌ها و آغاز رسمی فاز دوم هدفمندی با یک فضای رسانه‌ای قابل تامل مواجه بودیم که به نظر می‌رسد مسئولان دولتی خواسته یا ناخواسته از این فضا استقبال می کنند.

این تحلیلگر از تفاوت دغدعه مردم با عملکرد برخی دولتمردان پرداخته و می‌افزاید: در این مدت بعضی دولتی‌ها نیز آگاهانه یا ناآگاهانه به این فضا دامن زده و موجب شده‌اند دولت از هدف اصلی خویش دور بماند. اظهارات و اخباری که در این 18 روز از دولت منتشر می‌شود به جای اینکه فضایی اقتصادی را ترسیم کند، فضایی سیاست‌زده را القا می‌کند. به عبارت بهتر بعد از آغاز فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها، ناگهان حاشیه‌ها پررنگ شد و دغدغه برخی رسانه‌ها و مسئولان، یک مستند و یک همایش و سخنرانی یا لغو سخنرانی فلان چهره سیاسی شد. «رابطه بنی‌اسرائيل با اصلاح‌طلبان»، «مستند من روحانی هستم»، «شکایت از سازندگان مستند»،‌ «کشیدن ترمز تندروها»، «به در کردن کسانی که صدای خوبی دارند.» «بند 350 زندان اوین» و… از موضوعات مورد توجه دولتمردان و رسانه‌های حامی آنها در این مدت بود. آیا تعمدی در اینکه حاشیه‌ها پررنگ شود و مسائل سیاسی بیشتر از مطالبات اقتصادی مورد توجه قرار گیرد، وجود دارد؟ گویا بعد از همه‌پرسی‌یارانه، برخی مسئولان در شوک نتیجه آن قرار گرفتند و هنوز نمی‌توانند پیام ملت را درک کنند.

نویسنده خاطرنشان می‌کند: مردم می‌خواهند بدانند دولت چه برنامه‌ای برای آینده اقتصاد دارد تا بازار خودرو، ارز، سکه و کالاهای اساسی به آرامش برسد. در دولت سابق نیز وقتی حاشیه‌ها پررنگ‌تر از متن شد و مسائل سیاسی به جای معیشت مردم، دغدغه مسئولان شد، رشد اقتصادی کند و در نهایت منفی شد. آیا مسئولان دولت فعلی هم می‌خواهند همان راه را بروند؟در ادامه این تحلیل آمده است: دولت پاسخ صریحی به برخی ابهامات نمی‌دهد، اینکه دولت برای حذف ثروتمندان از دریافت یارانه نقدی چه برنامه‌ای دارد، اینکه ملاک دولت از پولدار بودن یک خانوار چیست، موضوع سقف درآمدی چه شد، اصلا دولت چگونه می‌خواهد بی‌نیازان را شناسایی کند، مسئولان برای حمایت از تولیدکنندگان چه برنامه‌ای دارند، بعد از پایان زمان 2 ماهه دستور به تولیدکنندگان برای عدم افزایش قیمت چه اتفاقی خواهد افتاد، بازار خودرو چه موقع از دست دلالان خارج می‌شود، موضوع کارت انرژی و غیرنقدی شدن یارانه نقدی چیست؟ و… گویا مسئولان اقتصادی پاسخ‌های روشنی در این باره ندارند و هنوز در شوک ثبت‌نام مردم قرار دارند دغدغه مردم اقتصاد معیشت است اما فضای رسانه‌ای حامی دولت در یک دنیای دیگر سیر می‌کند و مسئولان نیز به آن دامن می‌زنند.در پایان تحلیل وطن امروز آمده است: با حاشیه‌سازی و سیاست‌بازی دولت به اهداف تعیین شده اقتصادی نمی‌رسد و همین حاشیه‌ها و سیاست‌زدگی‌ها در چند ماه اخیر موجب اتخاذ برخی تصمیم‌های غلط اقتصادی شد و رئیس دولت را مجبور به عذرخواهی کرد.

محبوبیت اولاند در فرانسه به 14 درصد سقوط کرد

«86 د انسه سیاست‌های فرانسوا اولاند را تأیید نمی‌کنند و محبوبیت او در دومین سال ریاست جمهوری به 14 درصد سقوط کرده است».رادیو فرانسه با انتشار این خبر به نقل از مطبوعات این کشور، به بررسی ناکامی‌های اولاند پرداخت. براساس این گزارش، روزنامه لوموند در تحلیل خود یادآور شده است: اولاند 2 سال بعد از به قدرت رسیدن، تصمیم گرفته روش حکومت کردن خود را تغییر دهد. او به چرخش مقطعی اوضاع و بازگشت به رشد معتقد است اما متخصصان در این مورد شک دارند.رادیو فرانسه در همین زمینه گفت: اولاند پیش‌بینی کرده بود که بعد از یک سال ریاضت اقتصادی و اصلاحاتی که آن را همراهی می‌کنند، در آخر سال دوم ریاست جمهوری او، فرانسه وارد رشد اقتصادی خواهد شد و درصد بیکاران در این کشور رو به کاهش خواهد رفت؛ ولی اینچنین نشد و به موازات این عدم پیشرفت اقتصادی و عدم تحقق پیش‌بینی‌های سوسیالیست‌ها، محبوبیت اولاند هم تا مرزهای شناخته نشده، کاهش پیدا کرد.روزنامه فیگارو نیز نوشت: «دو سال بعد، اولاند هنوز هم وعده چرخش در اقتصاد را می‌دهد» اما او با محبوبیت بسیار ضعیف مواجه است. اقتصاد فرانسه و وضع مردم بسیار ناخوشایند است.روزنامه لاکردا نیز گزارش داد تصمیمات ریاضتی دولت اولاند باعث رنج بیشتر طبقات متوسط شده است. کارمندان دولت، بازنشستگان و کارگران ساختمان‌سازی همه از تصمیم مالیاتی دولت متضرر شده‌اند.

به نام مناطق آزاد به کام فتنه‌گر بازداشتی

یکی از بازداشت‌شدگان فتنه توسط وزارت اطلاعات، پس از گرفتن مسئولیت در دانشگاه آزاد، این بار به یکی از نهادهای پول‌ساز دولت راه یافت.به گزارش ندای انقلاب، در شرایطی که مدت کوتاهی از انتصاب مسأله‌دار چند تن از پادوهای رسانه‌ای آقازاده فتنه‌گر همچون (فواد.ص) و (عمار.ک) در یکی از کانون‌های پول‌ساز دولت به نام صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر نمی‌گذرد، برخی اخبار از انتصاب احسان.م یکی دیگر از دستگیرشدگان مرتبط با فتنه – که هم‌اینک مدیر مسئول روزنامه دانشگاه آزاد است-، در یکی دیگر از کانون‌های پول‌ساز دولت خبر می‌دهند.در حالی که اخبار متعددی از واگذاری کانون‌های پول‌ساز دولت به طیف نزدیک به کارگزاران حکایت دارد، این بار نیز واگذاری مسئولیت راه‌اندازی خبرگزاری مناطق آزاد، به احسان.م دستگیر شده فتنه، بیانگر عزم جدی برخی از مسئولان دولت برای واگذاری پست‌های میانی و زیرین دولت به حامیان فتنه 88 است.

براساس این گزارش، نامبرده که سابقه ارتباط با رسانه‌های بیگانه را دارد با حکم محمود-الف مجری حامی دولت و مدیر روابط عمومی دبیرخانه شورای هماهنگی مناطق آزاد، به این سمت منصوب شده و براساس شنیده‌ها قرار است به وضعیت نابسامان رسانه‌ای این نهاد پول‌ساز سر و سامان دهد که البته به دلیل حساسیت نسبت به سوابق این دستگیرشده فتنه تاکنون حکم وی محرمانه بوده و رسانه‌ای نشده است.

*خراسان

فروش بطري آب و کنسرو ماهي دليل سفر يک هيئت تجاري اروپا به ايران

بر اساس بررسي هاي يک نهاد مسئول در امر تجارت خارجي کشور، مشخص شده برخي کشورها و هيئت هاي تجاري که از اروپا عازم ايران مي شوند فاقد ارزش افزوده لازم براي بخش صنعتي و تجاري ايران هستند و عمدتا به دنبال فروش اجناس يا صنايعي هستند که سالهاست در کشورمان وجود دارند که از جمله آن حضور يک هيئت تجاري طي ارديبهشت ماه در ايران است که براي فروش اقلامي چون داربست ساختماني، کنتور آب، برق و گاز، بطري آب و کنسرو ماهي به کشورمان آمده اند.

 

دستور به صداو سيما براي پخش رايگان برنامه هاي محيط زيستي

بر اساس مصوبه روزهاي اخير هيئت دولت که به پيشنهاد معصومه ابتکار رييس سازمان حفاظت محيط زيست و به استناد اصل 138 قانون اساسي مورد تاييد قرار گفته، مقرر شده سازمان صدا و سيما موظف باشد مطالب آموزشي که سازمان حفاظت محيط زيست در اختيار اين سازمان قرار مي دهد را به صورت رايگان پخش کند.

*جمهوری اسلامی* حجت الاسلام قرائتي گفت: متأسفانه مداحان جاي واعظان را گرفته‌اند. وي كه در قم براي عده‌اي از روحانيون صحبت مي‌كرد افزود: “اين موضوع نبايد ادامه پيدا كند بلكه بايد تفسير قرآن به عنوان مهم‌ترين رويكرد در مجالس مختلف مطرح شود زيرا يكي از مهم‌ترين علل مشكلات جامعه ما كم توجهي به قرآن است.” هر چند سخن آقاي قرائتي در مورد مداحان درست است، ولي وي 8 سال ديرتر از زمان لازم، متوجه خطر شده است.
* يك دختر يمني، مهريه خود را “سر” سركرده القاعده در يمن به نام “ابوهريره قاسم الريمي” تعيين كرد. به گزارش العالم، “عبير النهمي”شهروند يمني كه مقيم و داراي تابعيت امريكا است در صفحه شخصي‌اش در پايگاه فيسبوك نوشت كه مهريه‌اش را “سر” ابوهريره قاسم الريمي،‌ از سركردگان القاعده در يمن قرار داده است. قاسم عبده محمد ابكر يا قاسم الريمي، سركرده تشكيلات تروريستي القاعده در يمن و داراي كنيه “ابوهريره الصنعاني” است كه در سال 1352 در روستاي نمر از توابع شهر السلفيه در استان ريمه به دنيا آمده است. سايت خبري تحليلي رأي اليوم نوشت، اعلام شرط مذكور از سوي اين دختر يمني، به طور گسترده‌اي در رسانه‌اي يمن انتشار يافته است و اين اقدام را ابتكار جالبي در زمينه كمك به ارتش در زمينه جنگ عليه القاعده دانسته‌اند. ارتش يمن حدود هشت روز پيش عمليات بزرگي را به فرماندهي وزير دفاع اين كشور براي پيگرد عناصر تشكيلات القاعده در استان‌هاي “ابين” و “شيوه” آغاز كرد كه شوراي امنيت سازمان ملل نيز دو روز پيش با صدور بيانيه‌اي از آن حمايت كرد.* زنان با حجاب در انگلستان تروريست معرفي مي‌شوند! روزنامه ديلي تلگراف مقاله‌اي با موضوع در معرض قرار گرفتن زنان مسلمان انگلستان تحت عنوان “حجاب را از سر ما بر مي‌دارند و ما را تروريست مي‌دانند” منتشر كرد. نويسنده مقاله، داستان زنان مسلماني را منتشر نمود كه روزانه در جامعه انگلستان مورد بدرفتاري قرار گرفته و به دليل داشتن حجاب تروريست معرفي مي‌شوند. وي تصريح كرد كه زندگي مسلمانان در جهان غرب بعد از انفجار برج‌هاي تجارت جهاني آمريكا در 20 شهريور 1380 به حال سابق خود باقي نماند و ديدگاه غيرمسلمانان نسبت به آنان تغيير كرد. وي با اشاره به اين كه كشور انگلستان مساله برابري ميان زن و مرد را در سرلوحه شعارهاي خود قرار داده است، به حقوق بشر سازمان ملل اعلام كرد كه تبعيض ميان زنان و مردان در انگلستان بيداد مي‌كند و حتي از برخي كشورهاي اسلامي نيز بيشتر است.

*جام جم

انتقاد قالیباف از تضعیف‌ تیم هسته‌ای

محمدباقر قالیباف، شهردار تهران به صف مدافعان دستگاه دیپلماسی پیوسته و در همایش تجلیل از پیشکسوتان روحانی رزمنده شهر تهران گفته است: اگر می‌بینیم که رهبر معظم انقلاب با صراحت تمام در بیانات خود از تیم اعزامی حمایت کرده و می‌فرمایند که تیم مذاکره‌کننده بچه‌های انقلاب و بچه‌های خود ما هستند، باید بدانیم که نباید این تیم را تضعیف کنیم. به گزارش ایسنا، او تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب بر پرونده هسته‌ای نظارت دقیق و عمیق دارند و در حقیقت اداره‌کننده موضوع هستند.

دستجردی: نیامده بودم که بروم

مرضیه وحیددستجردی، وزیر بهداشت دولت دهم، انتقاد به سیاست‌های ارزی و بهداشتی دولت وقت را دلیل برکناری خود از این وزارتخانه عنوان کرد و با حضور در برنامه تلویزیونی شناسنامه گفت: من آمده بودم که خدمت کنم. نیامده بودم که بروم، یعنی بنا داشتم تا آخر بمانم و سعی هم می‌کردم از درگیری‌ها تا حدی فرار کنم.

به گزارش ایرنا، وی در این برنامه با نقل خاطره‌ای افزود: در مورد بودجه سلامت، در مجلس لابی می‌کردیم و می‌خواستیم سهم سلامت را از هدفمندی بگیریم، اما رئیس‌جمهور وقت با من تماس گرفتند که معاونان شما در مجلس چه می‌کنند و فلانی و فلانی چه کسانی هستند و چرا آنجا هستند و بنده نیز گفتم که چطور افراد فلان وزارتخانه که فلانی وزیرش است، می‌توانند بروند لابی کنند، اما وزارت بهداشت که وظیفه‌اش تامین سلامت مردم است، نمی‌تواند؟

خبرهای تازه درباره تاجر ایرانی ـ انگلیسی

عباس یزدان‌پناه یزدی که نام وی با برخی قراردادهای نفتی از جمله استات‌اویل و کرسنت گره خورده، در آستانه شروع به کار دولت یازدهم در امارات متحده عربی ناپدید شد و هنوز از سرنوشت وی اطلاع دقیقی در دست نیست. دادستان دبی بتازگی شش ایرانی را به دخالت در ربودن این تاجر ایرانی ـ انگلیسی متهم کرده است. به گزارش تابناک و به نقل از رویترز، عصام الحمیدان، دادستان کل دبی مدعی شده که از شش متهم ایرانی، سه نفر بازداشت شده و سه نفر دیگر فراری هستند.

زنگنه: اموال زنجانی را ارزان نمی‌فروشیم

بیژن زنگنه، وزیر نفت درخصوص وصول مطالبات نفتی بابک زنجانی تصریح کرد: هم‌اکنون این بحث که اموال با قیمت غیرواقعی برای فروش به وزارت نفت واگذار شود، مطرح نیست، زیرا وزارت نفت به دنبال خرید اموال آقای زنجانی نیست. وی اظهار کرد: وزارت نفت با همکاری دولت تمهیداتی اندیشیده که اموال بابک زنجانی با حداکثر قیمت فروخته و پول آن به خزانه دولت واریز شود.

*قدس

دستگیری خالکوب علایم شیطان پرستی

فرارو: مهرداد مهرگان رئیس پلیس امنیت عمومی گیلان از دستگیری خالکوب علایم شیطان‌پرستی در رشت خبر داد. وی همچنین از تشکیل پرونده قانونی برای متهم و معرفی او به مقام قضایی خبر داد.

فرد بازداشت شده خاوری نیست

تسنیم: سرهنگ رضوانی رئیس پلیس اینترپل ایران گفت: فرد دستگیر شده در پرونده فساد سه هزار میلیارد تومانی خاوری نیست.
وی با اشاره به دستگیری یکی از متهمان پرونده فساد سه هزار میلیاردتومانی گفت: این متهم در کشور امارات دستگیر شده است.


گروه های تکفیری آماده هلاکت باشند

فرهنگ نیوز: سید هادی نقوی دبیر کل حزب‌ا… پاکستان گفت: ما برای گروه‌های تروریستی مستقر در پاکستان خط مشی مناسبی را برنامه ریزی کرده ایم و گروه های تروریستی و تکفیری آماده هلاکت توسط نیروهای غیور استشهادی شیعی باشند. وی افزود: بیش از 9 ماه است که ما حرکت و مکانهای وابسته به سلفی ها را شناسایی کرده‌ایم، ما در اولین حرکت توانستیم با یک نیروی استشهادی بیش از 40نفر آنها را به هلاکت برسانیم.

شرط پدر شهیدخلیلی برای رضایت

فارس: پرویز خلیلی، پدر شهید آمر به معروف و ناهی از منکر علی خلیلی، گفت: راضی به قصاص قاتل فرزندم نیستم و اگر تضمینی باشد که مرتکب جرمی نمی‌شود، رضایت می‌دهم.

«سر» سرکرده القاعده مهریه شد!

العالم: عبیر النهمی، دختر یمنی که مقیم و دارای تابعیت آمریکاست، در صفحه شخصی اش در پایگاه فیس بوک نوشت که مهریه اش را «سر» ابوهریره قاسم الریمی، از سرکردگان القاعده در یمن قرار داده است.
اعلام این شرط از سوی این دختر یمنی، به طور گسترده ای در رسانه های یمن انتشار یافته است و این اقدام را ابتکار جالبی در زمینه کمک به ارتش در زمینه جنگ علیه القاعده دانسته‌اند.

انصراف یکی از گزینه‌های ریاست

مهر: دکتر منصور خلیلی عراقی رئیس شورای منتخبان رئیس دانشگاه تهران درباره تصمیم نهایی شورا گفت: 6 کاندیدای مورد نظر برنامه های خود را ارایه کردند که در نهایت یکی از نامزدها انصراف داد و پنج نفر به عنوان گزینه های ریاست دانشگاه تهران به وزیر علوم معرفی شدند .

عربستان سعودی از چین پهپاد می‌خرد

قدس آنلاین: عربستان سعودی طبق قراردادی که اخیراً امضا شده است، هواپیمای بدون سرنشین از چین می خرد. عربستان سعودی اخیراً نیز در یک مانور، موشکهای بالستیک چینی خود را به نمایش گذاشت.

برکناری تهیه‌کننده «سمت خدا»

رجا: سید عبدالمجید رکنی، تهیه‌کننده‌ برنامه‌ «سمت خدا» پیرامون انتشار خبر برکناری‌اش گفت: این برکناری قطعی است و تمام مراحل اداری آن توسط مدیران شبکه و سازمان انجام شده است. وی افزود: متأسفانه برای مدیران، تصمیمات و اقتضائات مدیریتی بر مصالح دینی ارجحیت دارد.

اعتصاب پلیس برزیل در آستانه جام جهانی

قدس آنلاین: در آستانه جام جهانی 2014افسران پلیس در چند شهر برزیل در اعتراض به بدی شرایط کار و پایین بودن دستمزدها تظاهرات کردند.

تکذیب ممنوعیت انتشار کتابهای شیعی

فارس: به دنبال انتشار خبری مبنی بر ممنوعیت انتشار برخی از کتابهای شیعی و ضد وهابیت در جمهوری آذربایجان، یک منبع آگاه در حوزه انتشارات جمهوری آذربایجان، ضمن تکذیب این خبر گفت، مطالب منتشره در این مورد غیرمستند است.

 بررسی توافق ژنو در یک کمیسیون

اعضای کارگروه روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی یکشنبه هفته جاری، توافق ژنو را با حضور مسؤولان و کارشناسان ذیربط بررسی می کند.

ادامه تلفات «کرونا» در عربستان سعودی

فردا: وزارت بهداشت عربستان از فوت پنج مبتلا به ویروس کرونا در این کشور خبر داد و تعداد قربانیان را 126 نفر اعلام کرد.

 ناگفته‌های دستجردی از بودجه سلامت

فرارو: مرضیه وحید دستجردی وزیر بهداشت دولت دهم در برنامه تلویزیونی شناسنامه در روایت ناگفته اش از اختلاف با رئیس دولت پیشین و عزلش گفت: در مورد بودجه سلامت، وقتی هدفمندی یارانه‌ها مطرح بود، در مجلس لابی می‌کردیم، چرا که مجلس جای لابی است و ما هم می‌خواستیم سهم سلامت را از هدفمندی بگیریم، اما به خاطر دارم که رئیس جمهور با من تماس گرفتند و با صدای بلند پرخاش کردند که معاونان شما در مجلس چه می‌کنند و فلانی و فلانی که هستند و چرا آنجا هستند و بنده نیز آنقدر عصبانی شدم و پرخاشگرایانه گفتم که چطور افراد فلان وزارتخانه که فلانی وزیرش است، می‌توانند بروند لابی کنند، اما وزارت بهداشت که وظیفه‌اش تأمین سلامت مردم است نمی‌تواند؟

دادستان تهران: سایت دانا توقیف شد

ایسنا: عباس جعفری دولت‌آبادی دادستان عمومی و انقلاب تهران در حاشیه جلسه روسای کل دادگستری‌های سراسر کشور در جمع خبرنگاران گفت: همزمان با توقیف روزنامه «قانون»، سایت خبری «دانا» نیز توقیف شده است.

قرائتی: مداحان جای واعظان را گرفته‌اند

تسنیم: محسن قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز کشور در همایش استادان تفسیر سطوح عالی و خارج حوزه که در مدرسه حضرت آیت‌ا… گلپایگانی برگزار شد، گفت: متأسفانه مداحان جای واعظان را گرفته اند و این موضوع نباید ادامه پیدا کند.

چین هم «نوح» را ممنوع کرد

فارس- در پی ممنوعیت اکران فیلم هالیوودی «نوح» در برخی از کشورهای اسلامی به دلیل به تصویر کشیدن چهره پیامبر خدا و اعتراض مسیحیان به عدم تطبیق داستان این فیلم با روایت انجیل، نمایش این فیلم در کشور چین، دومین بازار بزرگ فیلم جهان ممنوع شد.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار