سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 32476
تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » تکذیب تشکیل جلسه شورا برای فیلتر نشدن واتس آپ
Print This Post

اسفنانی با یادآوری انتصاب اژه‌ای از سوی رهبری به عضویت شورای عالی فضای مجازی، افزود:‌ بعد از انتصاب وی در شورا هنوز جلسه ای تشکیل نشده است.

به گزارش سلام دلفان، محمدعلی اسفنانی در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت،‌ از تلاش کارگروه متبوعش برای طراحی نرم افزاری هوشمند جهت مسدود کردن صفحات با محتوای مجرمانه خبر داد وگفت: دلیل فیلتر کردن برخی برنامه ها در فضای مجازی فقدان نرم افزاری هوشمند برای شناسایی صفحات مجرمانه است.
نماینده مردم فریدن، فریدون‌شهر و چادگان در مجلس شورای اسلامی و عضو کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه، با یادآوری انتصاب رئیس کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه از سوی مقام معظم رهبری به عضویت شورای عالی فضای مجازی، افزود:‌ باید دید که با این انتصاب جدید رویکردها در رابطه با چگونگی ادامه جلسات این کارگروه به چه نحوی خواهد بود هر چند که بعد از انتصاب وی در شورا هنوز جلسه ای تشکیل نشده است.
این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید بر اینکه روند فیلترینگ واتس ‌آپ در حال حاضر متوقف شده است، تصریح کرد: فیلتر واتس‌آپ و فضاهای جدید نیازمند کار کارشناسی بیشتر و همچنین درنظر گرفتن نبود نرم‌افزار این‌چنینی در داخل کشور است.
به گزارش مشرق، وزیر ارتباطات هفته گذشته مدعی تشکیل جلسه شورای عالی فضای مجازی با موضوع فیلتر واتس اپ شده و گفته بود: موضوع واتس اپ در یکی از جلسات کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه مطرح و با توجه به نقصان شرایط رای گیری در جمع بندی نهایی، در جلسه شورایعالی فضای مجازی با حضور رئیس جمهوری مطرح شد.واعظی ادامه داد: براساس نظر رئیس جمهور مقرر شد قبل از هر اقدام این مطلب و دیگر موضوعات شبکه های اجتماعی در کمیسیون های تخصصی شورای عالی فضای مجازی مطرح و پس از بررسی پیشنهادهای اجرایی برای تصمیم گیری به این شورا اعلام شود.

با توجه به عضویت دادستان کل کشور در شورای عالی فضای مجازی از اوایل اردیبهشت و تصریح اسفنانی به عدم برگزاری جلسه شورا دراین زمان به نظر می رسد ادعای وزیر مبنی بر لغو فیلتر واتس آپ در این جلسه صحت نداشته باشد.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار