سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 32547
تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » یک رکورد تاریخی برای تیم‌ملی ایران
Print This Post

در صورتی که نام هر 10 بازیکن شاغل در باشگاه های خارجی در فهرست نهایی تیم ملی باشد، در آن صورت تیم 2014 ایران در جام جهانی از لحاظ داشتن لژیونر رکوردار خواهد بود.

به گزارش سلام دلفان، در آخرین فهرست اعلام شده نفرات تیم ملی توسط کارلوس کروش نام 10 بازیکن شاغل در باشگاه های خارجی دیده می شود.از این فهرست 28 نفره، در نهایت 23 نفر انتخاب خواهند شد تا ترکیب تیم ملی در جام جهانی 2014 را تشکیل دهند. در صورتی که نام هر 10 بازیکن شاغل در باشگاه های خارجی در فهرست نهایی تیم ملی باشد، در آن صورت تیم 2014 ایران در جام جهانی از لحاظ داشتن لژیونر رکوردار خواهد بود.

در جام جهانی 1978 همه بازیکنان حاضر در فهرست نهایی در باشگاه های داخلی شاغل بودند. از نفرات حاضر در فهرست تیم ملی در جام جهانی 1998، فقط علی دایی، کریم باقری و خداداد عزیزی لژیونر بودند. البته نفراتی مثل خاکپور، استیلی و منصوریان نیز در سال منتهی به جام جهانی در سنگاپور بازی کرده بودند. اما از تیم جام جهانی 2006 نیز مهدی مهدوی کیا، رحمان رضایی، جواد نکونام، فریدون زندی، علی کریمی، وحید هاشمیان و محرم نویدکیا لژیونر بودند. بدین ترتیب در صورتی که از 10 لژیونر حاضر در فهرست فعلی تیم ملی 8 نفر نیز راهی برزیل شوند، تیم 2014 از لحاظ داشتن لژیونر رکورد خواهد زد.

 

منبع: خبرآنلاین

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار