سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 32571
تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » اجراي مانور درمان اضطراري در مناطق محروم دلفان/ 1700 روستایی خدمات درمانی دریافت کردند
Print This Post

هفته هلال احمر بهانه اي شد تا كادر درماني جمعيت هلال احمر استانهاي لرستان و خوزستان در قالب مانور درمان اضطراري در راستاي تقويت و آمادگي استعدادها داوطلبين، ورود سريع هلال احمر در بحران هاي احتمالي و محروميت زدايي عزم خود را براي ياري رساندن و درمان بيماران نيازمند مناطق محروم به كار گيرند.

به گزارش سلام دلفان– دهستان ميربگ جنوبي بخش مركزي شهرستان دلفان – محل برگزاري مانور درمان اضطراري- با 40 روستا و جمعيت هشت هزار نفر از محرومترين دهستانهاي استان لرستان است كه به رغم اقدامات انجام شده همچنان از محروميت رنج مي برد.

كادر درماني جمعيت هلال احمر با حضور در اين منطقه محروم بيماران نيازمند را به صورت رايگان درمان و خدمات غربالگري، بهداشتي، روانشناسي و تغذيه را به ساكنان اين دهستان محروم ارائه كردند.

خوشحالي و رضایت مردم اين منطقه محروم از اينكه گروهي براي مداواي آنها به محل زندگيشان آمده و خدماتي به صورت رايگان به آنها ارائه می کردند نیز به خوبي ملموس بود.

يكي از كارشناسان اعزامي از معاونت توانبخشي سازمان جمعيت هلال احمر كشور كه در اين منطقه محروم حضور داشت به مهر مي گويد: يكي از حوزه هاي بسيار مهم سازمان جمعيت هلال احمر كشور اداره كل درمان اضطراري در معاونت بهداشت، درمان و توانبخشي است كه اين اداره كل در تمام استانها در واقع شاخه ها و شعبه هايي دارد.

دكتر علي دنده بار مي گويد: همكاران داوطلب جمعيت هلال احمر و كل معاونت هاي بهداشت، درمان و توانبخشي هلال احمر در استانها بر اساس تقسيم بندي كه داريم استاني به عنوان ميزبان برنامه خود را شروع مي كند و استانهاي معين به اتفاق اين استان تيم هاي درمان اضطراري را اعزام می کنند.

وي مي گويد: تيم معاونت درمان و توانبخشي كه يك تيم ويژه اضطراري است وارد اين روستاها مي شود و با اطلاع قبلي از آمار جمعيت روستاها ضمن ارائه خدمات به مردم در راستای حفظ آمادگي برای مقابله با بحرانهاي احتمالي تمرین می می کند.

وي مي گويد: امروز ما توفيق داشته ايم كه با ميزباني جمعيت هلال احمر استان لرستان و شهرستان دلفان و معين بودن استان خوزستان وارد روستاهاي محروم “مله خان” و “دمباغ” از توابع دهستان ميربگ جنوبي بخش مركزي شويم.

دنده بار ادامه می دهد: در این راستا يک پوشش بسيار خوب از نظر بهداشت، درمان، مراقبت از كودك و مادر و مراقبت از بحرانهاي رواني كه در صورت بروز حوادث احتمالي بوجود مي آيد فراهم شده است كه بخشداري، دهياري ها و شبكه بهداشت و درمان اين شهرستان همكاري بسيار خوبي با تيم هاي ما داشته اند.

رئيس جمعيت هلال احمر شهرستان دلفان نیز به مهر مي گويد: اين مانور به مدت سه روز در يكي از محرومترين مناطق استان لرستان در گراميداشت هفته هلال احمر برگزار شد.

عباس اكبري مي گويد: در اين مانور از تعداد 6 پزشك ، چهار ماما، چهار پرستار و پنج روانشناس و كارشناسان تغذيه و بهداشت و محيط جهت ارائه خدمات رايگان به مردم اين دهستان محروم استفاده شده است.

وی یادآور شد: در جریان سه روز برگزاري اين مانور به هزار و 700 نفر از مردم اين منطقه خدمات رسانی صورت گرفته است.

بخشدار مركزي دلفان نیز با بیان اینکه دهستان ميربگ اين بخش از ابتدايي ترين امكانات و خدمات محروم هستند مي گويد: با توجه به اينكه اين منطقه از محروميت هاي فراواني رنج مي برد انجام اينگونه خدمات علاوه بر اينكه در پيشگاه خداوند متعال از ارزش بالايي برخوردار است نياز مردم اين روستاها به خدمات درماني و بهداشتي نیز تا حدودي رفع خواهد شد.

ابوالقاسم خسروپور ادامه می دهد: برپايي اين گونه برنامه ها زمينه را براي خدمات رساني بهتر به نيازمندان فراهم مي كند كه اميدواريم اين موضوع در آينده در اين منطقه محروم نیز ادامه پيدا كند.

بنابر این گزارش شهرستان دلفان با 446 روستا و 147 هزار نفر جمعيت داراي سه بخش مركزي، كاكاوند و خاوه است و در شمال غربي استان لرستان و در همسايگي استانهاي همدان و كرمانشاه قرار گرفته است.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار