سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 32610
تاریخ انتشار: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » هشدار ظریف به اتحادیه اروپا
Print This Post

ظریف با اشاره به گسترش افراط گرائی در خاورمیانه، آن را موضوع مهمی برای اتحادیه اروپا دانست چون اتحادیه اروپا نمی‌تواند از افراط گرائی در سوریه مصون باشد، چون بسیاری از تندروها از اروپا به این کشور می‌آیند.

به گزارش سلام دلفان، «یانکو وبر» رئیس مجلس اسلوونی که به جمهوری اسلامی ایران سفر کرده است، امروز با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفتگو کرد.

دکتر محمد جواد ظریف ظرفیت‌های دو کشور برای گسترش روابط پارلمانی را بسیار گسترده خواند و تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران آماده است مناسبات خود را با کشور اسلوونی در همه حوزه‌ها از جمله روابط فرهنگی و مبادله دانشجو، استاد و محقق گسترش دهد.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به حرکت در مسیر برداشتن موانع برای گسترش روابط بین جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اروپا تاکید کرد: گسترش مناسبات با ایران تنها گسترش روابط با یک کشور نیست، بلکه این توسعه همکاری‌ها زمینه را برای گسترش مناسبات با کل منطقه فراهم می‌آورد.

دکتر محمد جواد ظریف خاطر نشان ساخت: فرصت بزرگی برای همکاری ایران واتحادیه اروپا در زمینه‌های مختلف اقتصادی وجود دارد.

وزیر امور خارجه کشورمان اضافه کرد: حوزه‌های وسیعی برای رایزنی و همکاری بین ایران و اتحادیه اروپا در عرصه منطقه‌ای وجود دارد. ظریف با اشاره به گسترش افراط گرائی در خاورمیانه، آن را موضوع مهمی برای اتحادیه اروپا دانست  چون اتحادیه اروپا نمی‌تواند از افراط گرائی در سوریه مصون باشد، چون بسیاری از تندروها از اروپا به این کشور می‌آیند.

«یانکو وبر» رئیس مجلس اسلونی نیز در این دیدار  با اشاره به نقش منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران، براهمیت مناسبات با کشورمان تاکید کرد.

رئیس مجلس اسلونی افزود: در پرتو مذاکرات اخیر هسته‌ای بین جمهوری اسلامی ایران و 1+5 ،زمینه خوبی برای گسترش روابط دوجانبه فراهم آمده است.
یانکو وبر آمادگی کشورش را برای گسترش همه جانبه مناسبات اعلام کرد.

منبع: تسنیم

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار