سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 32648
تاریخ انتشار: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » تاکید رهبری بر افزایش خلبانان هوانیروز
Print This Post

فرمانده هوانیروز گفت: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری و ابلاغیه اشراف مبنی بر اینکه کمبود خلبانان هوانیروز را جدی گرفته و دنبال کنید و همچنین تاکید فرمانده کل ارتش اقدامات بسیار خوبی در حوزه تامین نیروی انسانی متخصص هوانیروز به عنوان قطب بالگردی نیروهای مسلح صورت گرفته است.

به گزارش سلام دلفان، امیر هوشنگ یاری فرمانده هوانیروز در مراسم جشن فارغ‌التحصیلی 120 خلبان و مهندس پرواز نیروی زمینی ارتش که صبح امروز در دانشگاه افسری امام علی برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری و ابلاغیه اشراف مبنی بر اینکه کمبود خلبانان هوانیروز را جدی گرفته و دنبال کنید و همچنین تاکید فرمانده کل ارتش اقدامات بسیار خوبی در حوزه تامین نیروی انسانی متخصص هوانیروز به عنوان قطب بالگردی نیروهای مسلح صورت گرفته است.وی افزود: خلبانان هوانیروز به عنوان فرشته نجات با تمام توان در تامین پشتیبانی از ارتش، سپاه و نیروهای مردمی در دوران دفاع مقدس و پیش از آن فعالیت‌های بسزایی داشته است.

یاری ادامه داد: خلبانان هوانیروز در اوایل انقلاب و ناامنی‌های آن زمان در شمال غرب 60 هزار ساعت پرواز عملیاتی و 44 شهید تقدیم انقلاب کردند.

همچنین در دوران دفاع مقدس ارتش بعثی را در کلیه خطوط متوقف کردند که این کار با 300 هزار ساعت عملیات پروازی و تقدیم 246 شهید و 600 جانباز صورت گرفت.

فرمانده هوانیروز تاکید کرد: خلبانان ما پس از جنگ تحمیلی برای تامین امنیت 25 هزار ساعت پرواز داشتند و در شمال غرب، جنوب شرق و قرارگاه‌های نبی اکرم و حمزه (ع) برای مقابله با ناامنی حضور دارند.

یاری ادامه داد: طی یک سال گذشته علیرغم کمبودهای قطعاتی آمار فارغ‌التحصیلیدوره‌های پروازی 80 درصد افزایش داشته که خوشبختانه هیچ سانحه‌ای نداشتیم.

وی در پایان اظهار داشت: بیش از 26 هزار ساعت پرواز آموزشی در سال گذشته صورت گرفته است.

در ادامه مراسم امیرمحمدرضا فولادی رئیس دانشگاه افسری امام علی (ع) نیز طی سخنانی اظهار داشت: امروز جوانان و دانشجویان ما به خوبی می‌دانند که مرزبان استقلال و شرف این کشورند.

وی افزود: دانشگاه افسری امام علی به عنوان خاستگاه و محل تجمع علمی ارتش مفتخر است که با قدمت بیش از 90 سال پیشینه افتخارآمیز در تامین نیروی انسانی مومن، لایق و کارآمد ارتش و همچنین بزرگترین ناوگان بالگردی جنوب غرب آسیا پا در رکاب است.

 

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار