سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 32698
تاریخ انتشار: ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » اخبار ویژه روزنامه های دوشنبه
Print This Post

سفر معمار پوچ‌گرای آمریکایی به ایران لغو شد،زمین قسطی برای دانشگاه اصلاح‌طلبان حزب و روزنامه‌ عارف در راه است، چیزی به عنوان مناظره در مجلس نداریم و …از جمله خبر ویژه های برخی روزنامه های دوشنبه هستند که میتوانید اینجا بخوانید.

*کیهان

آمریکا طبق توافق ژنو می‌تواند تا 50 سال به ایران اعتماد نکند!

یک روزنامه آمریکایی اعلام کرد واشنگتن می‌تواند به اعتبار توافق موقت ژنو، پرونده ایران را تا 50 سال آینده عادی نکند!نیویورک تایمز در تحلیلی به قلم کنت پولاک کارشناس سابق سازمان سیا نوشت: افزایش فشار بر ایران و محکم ساختن سازوکارها در توافق هسته‌‌ای نهایی، راه حصول یک توافق تضمین‌دهنده و پایدار است.پولاک می‌افزاید: مهلت توافق ژنو  تا ماه ژوئیه  (تیرماه) و برای یک دوره شش ماهه دیگر قابل تمدید است. در این مذاکرات محور تاکید واشنگتن بر کیفیت و کمیت کار سانتریفیوژهای ایران است یعنی محدود ساختن تعداد سانتریفیوژها و همچنین مشخص شدن نوع آنهاست. تاکید دیگر آمریکا بر کمیت و کیفیت اورانیومی است که ایران مجاز به در اختیار داشتن آن است. واضح است که این موضوعات مهم‌اند، اما هرگز نباید اولویت درجه اول آمریکا باشند. واشنگتن لازم است در مذاکرات، محور تمرکزش را بر روی سه اصل متمرکز سازد: 1- هدایت بازرسی‌های سرزده 2- طراحی سازوکاری برای سهولت در اعمال تحریم‌ها تا تحریم‌‌ها مجددا به اجرا گذارده شود 3- تمدید مهلت اعتبار توافق.
نیویورک تایمز می‌افزاید: صرف وجود بازرسی‌های سرزده کافی نیست؛ آمریکا باید یک مکانیزم بسیار محکم به اجرا گذارد. بهترین راه ایجاد این مکانیزم، این است که تحریم‌های سازمان ملل و اروپا به طور کل لغو نشود، بلکه معلق بماند(!) در هر دو صورت می‌توان هر شش ماه یک بار قطعنامه‌ای جدید صادر کرد و به حکم آن همه تاثیرات تحریم‌ها برای شش ماه معلق گذارده شود و دائما قابل تجدید باشد.

پولاک سپس درباره مدت توافق نهایی می‌نویسد: بهتر  آن است که این مدت به 30 الی 50 سال افزوده شود. طبیعی است که ایرانی‌ها با این پیشنهاد مخالفت خواهند کرد. آنها مخالف بازرسی‌های سرزده‌اند و آن را نقض حاکمیت ملی‌شان می‌دانند.توجیه آنها هم این است که «طرح اقدام مشترک» بر از میان برداشته شدن تحریم‌ها دلالت دارد نه بر معلق ماندن آنها. آنها یقینا ابراز خواهند کرد که پیشنهاد غربی‌ها در محافل خصوصی در مورد مدت زمان اعتبار قرارداد فقط 10 تا 12 سال بوده است. اما آمریکا برای اعمال خواست خود در این زمینه اهرم‌های قانونی و عملی دارد که می‌تواند با تکیه بر آن همه چیز را به عقب براند.نیویورک تایمز نوشت: در «طرح اقدام مشترک» تصریح شده «تا زمانی که همه شروط قرارداد نهایی تکمیل نشده است، با ایران مانند یک قدرت عادی هسته‌‌‌ای رفتار نخواهد شد؛ ایران هم این اصل را پذیرفته است.»

سفر معمار پوچ‌گرای آمریکایی به ایران لغو شد

سفر پیتر آیزنمن، معمار پوچ‌گرای آمریکایی و طراح یادمان هولوکاست برلین، به ایران لغو شد.در پی اطلاع‌رسانی و روشنگری کیهان و انتشار دو خبر ویژه تحت عنوان «معمار یادمان هولوکاست به ایران می‌آید!» و «اعتراض به سفر معمار پوچ‌گرای آمریکایی به ایران» و واکنش انقلابی جمعی از اساتید و دانشجویان و رسانه‌های اصولگرا، سفر این معمار صهیونیست لغو شد. دبیرخانه سومین همایش بین‌المللی معماری معاصر در اطلاعیه‌ای آورده است: «به اطلاع تمامی مراکز و مؤسسات علمی و همکاران گرامی و مدعوین محترم می‌رساند که به احترام و رعایت مصالحی که مراجع ذیصلاح در نظر دارند، همایش مذکور برگزار نخواهد شد.»لازم به ذکر است که برخی از مطبوعات زنجیره‌ای تلاش ویژه‌ای برای اطلاع‌رسانی در خصوص این همایش و سخنرانی این معمار پوچ‌گرا انجام داده بودند.

رهبر انقلاب صراحتا گفتند در جزئیات مذاکرات دخالت نمی‌کنند

مسئولان دولتی و حامیان آنها باید پاسخگوی عملکرد خود در مذاکرات هسته‌ای باشند.وبسایت رجانیوز با انتشار این مطلب نوشت: نزدیک به 4 ماه از آغاز اجرای توافق ژنو می‌گذرد و همچنان هیچ تغییر قابل توجهی در وضعیت اقتصاد داخلی بوجود نیامده است، طی روزهای آینده نیز مسئولان تیم مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان برای توافق نهایی، مذاکرات خود با 5+1 را شروع خواهد کرد اما همچنان نه نخبگان و نه مردم از جزئیات این توافق آگاه نیستند.به گزارش رجانیوز، طی ماه‌های گذشته انتقادات فراوانی به عملکرد دستگاه دیپلماسی کشورمان وارد شده و بسیاری از نخبگان و دلسوزان انقلاب با هشدارهای مکرر خود در این باره، از آینده مذاکرات ابراز نگرانی و دلواپسی کرده‌اند اما دولت در پاسخ به این انتقادات یا منتقدان را «بی‌سواد» خطاب کرده و یا اعلام داشته این مذاکرات زیر نظر رهبر معظم انقلاب و با هماهنگی کامل ایشان انجام می‌شود و از این رو جای انتقادی به عملکرد دیپلماتیک دولت در این عرصه وارد نیست این منطق اشتباه، اولین بار توسط برخی اعضای دولت از جمله مشاور وزیر خارجه مطرح شد این اظهارات در حالی از سوی مشاور ظریف بیان می‌شد که رهبر انقلاب تنها 4 روز قبل از توافق ژنو در جمع بسیجیان سراسر کشور در مصلی تهران، ضمن تاکید بر حمایت خود از «همه دولتها» گفتند در «جزئيات مذاکرات» دخالتی ندارند: «بنده اصرار دارم بر حمایت از مسئولانی که اجرای کار برعهده‌شان است، از همه دولتها بنده حمایت می‌کنم، از مسئولان – مسئولان داخلی، مسئولان خارجی – حمایت می‌کنم و وظیفه ما است … لذا اینها به کمک احتیاج دارند، من هم کمکشان می‌کنم، حمایتشان می‌کنم؛ این یک طرف قضیه است که قطعی است. از آن طرف اصرار دارم بر تثبیت حقوق ملت ایران، از جمله مسئله حقوق هسته‌ای؛ اصرار داریم بر اینکه از حقوق ملت ایران یک قدم عقب‌نشینی نباید بشود. ما البته در جزئیات این مذاکرات مداخله نمی‌کنیم.»

یادآور می‌شود رهبر معظم انقلاب دیروز نیز در بازدید از نمایشگاه دستاوردهای هوافضای سپاه فرمودند «من همواره طرفدار ابتکار در سیاست خارجی و مذاکره بوده و هستم و توصیه همیشگی من به مسئولان این بوده که در سیاست خارجی و مبادلات بین‌المللی هرچه تلاش و ابتکار وجود دارد به کار ببندند اما نباید نیازمندی‌های کشور و برخی مسائل همچون تحریم‌ها، به مذاکره گره زده شود.» با این حال رسانه‌های زنجیره‌ای زرد، بخش اول همین بیانات را در تیترها برجسته کرده و بخش دوم را کتمان کردند!گفتن نیمی از حقیقت و کتمان نیمی از آن، یکی از شیوه‌های تحریف است که به وفور در رسانه‌های زنجیره‌ای مشاهده می‌شود؛ نظیر گفتن «لااله» و حذف «الا الله»!

زمین قسطی برای دانشگاه اصلاح‌طلبان حزب و روزنامه‌ عارف در راه است

پسر محمدرضا عارف از تحرکات وی برای راه‌اندازی حزب فراگیر، روزنامه و دانشگاه بین‌المللی خبر داد.حمیدرضا عارف در مصاحبه با نشریه صدا در مورد روزنامه امید ایرانیان که به زودی منتشر خواهد شد، می‌گوید: موافقت با مجوز روزنامه در دوره وزارت آقای حسینی انجام شد و در زمان آقای جنتی وزیر جدید تا دولت مستقر و کارگروه‌ها تشکیل شد، اندکی زمان برد تا در بهمن‌ماه مجوز روزنامه صادر شد. با توجه به حساسیت دکتر عارف روی یک کار کیفی کار گروهی تشکیل شده تا تمامی زوایا بررسی شود.پیش از این روزنامه بهار منتسب به عارف و پسر وی بود که گفته می‌شد مسئولیت مالی آن را برعهده دارد. وی در مورد انتخابات مجلس و فعالیت‌های عارف می‌گوید: «دکتر عارف  در انتخابات مجلس قویا حضور خواهند داشت. برنامه ایشان این است که اصلاح‌طلبان و طیف تدبیر و امید با هم هماهنگ شوند.

پسر عارف همچنین درباره دانشگاه پدر خود می‌گوید: دکتر عارف به همراه عده‌ای دیگر موافقت اصولی برای تشکیل یک دانشگاه خصوصی دریافت کرده‌اند. آقای عارف سال 84 به همراه برخی دیگر از دوستانشان که همگی از اهالی علم و فرهنگ و حوزه هستند اقدام به این کار کردند. همراهان آقای دکتر در این کار دکتر توفیقی، دکتر محمد فرهادی، دکتر خلیل عراقی، دکتر نصرت‌الله ضرغام، حجت‌الاسلام مجید انصاری و خانم دکتر مروج و دکتر شیرازی هستند… بعد از دریافت موافقت اصولی، زمینی در منطقه هشتگرد با اقساط 20 ساله خریداری شد ولی چون توان مالی نداشتند و در 8 سال گذشته شرایط هم مناسب نبود عملیاتش شروع نشد. البته لازم به توضیح است که یکی از عوامل توقف کار توجه به کیفیت کار است و این که در صورت تاسیس، دانشگاهی بین‌المللی تأسیس شود.

هفته‌نامه صدا در ادامه گزارش خود خبرهایی از حزب فراگیر، توسط عارف منتشر کرده است. در مورد حزب فراگیر حمیدرضا عارف، فرزند محمدرضا عارف و نخستین مدیر عامل بنیاد امید ایرانیان می‌گوید: «فعالیت‌های حزب فراگیر با بنیاد متفاوت خواهد بود. تشکیل حزب فراگیر هنوز در دست بررسی است. دوستان در کارگروه خواستار تشکیل حزب هستند اما دکتر عارف رایزنی با بزرگان را نیز در دستور کار دارند.»حمیدرضا عارف درباره نحوه تأمین منابع مالی حزب و روزنامه توضیح نداده است.

اظهار مرامنامه مخفی کارگزاران اخلاق هیچ اصالتی ندارد!

عضو شورای مرکزی کارگزاران مدعی شد اخلاق در سیاست هیچ اصالتی ندارد.سعید لیلاز که در جریان فتنه و آشوبگری سال 88 با برخی رابطین سفارت انگلیس در ارتباط بود در مصاحبه با ایرنا گفت: اخلاق در سیاست لباسی است که بر تن منافع طبقاتی هر گروه سیاسی پوشانده می‌شود؛ گروهی منافع خودش را در قالب ارزش‌ها و گروهی دیگر منافع خود را در حفظ آزادی می‌دانند.وی افزود: هرکسی سعی می‌کند اخلاقی برای منافع خود دست و پا کند؛ بنابراین اخلاق در سیاست هیچ اصالتی ندارد چون فقط لباسی بر تن منافع طبقاتی اجتماعی هر گروه سیاسی است.وی همچنین گفت: منافع ملی این است که آیا مصالح و منافع اکثریت یک ملتی در یک رویه‌ای بازتاب پیدا می‌کند یا نه؟ بنابراین اگر من از آرامش صحبت می‌کنم و بازتاب دهنده نظر اکثریت ملت ایران هستم، خوب منافع ملی ما در آرامش است.

ظاهراً در راستای تأمین همین آرامش بود که افراطیون در احزابی مانند کارگزاران و مشارکت، کشور را در سال 88 به کام آشوب 8 ماهه بردند و در حالی که سودای کسب قدرت به هر قیمت داشتند مدعی نگران برای آرای مردم شدند!البته اظهارات عضو مرکزیت کارگزاران را در باب «اقرار العقلا علی انفسهم جایز» باید پذیرفت و امضا کرد که اخلاق و ثبات اصول در حزب ژلاتینی کارگزاران و برخی اعضای مؤثر آن هیچ جایگاهی نداشته به نحوی که بین جریان‌های سیاسی بازی کرده و از برخی سوابق چپ روی تا سوپرراست‌گرایی را تجربه کرده و سپس به واسطه اظهارات کسانی چون مرعشی سر از لیبرالیسم درآورده‌اند و هر چند به دیگر لوازم لیبرالیسم عمل نکرده‌اند اما گویا در نسبی‌گرایی اخلاقی، به لیبرالیسم وفادار بوده‌اند!

بدون تردید دنیا علیه اسرائیل است

اکثریت صهیونیست‌های ساکن فلسطین اشغالی معتقدند رژیم اسرائیل در مسیر درست پیش نمی‌رود. آنها همچنین مطمئن هستند دنیا علیه اسرائیل است.براساس نظرسنجی سایت روزنامه یدیعوت آحارونوت از میان هر10 صهیونیست ساکن سرزمین‌های اشغالی کمتر از 3 نفر فکر می‌کنند اسرائیل در مسیر درست حرکت می‌کند و پنج نفر از هر 10 نفر مطمئن هستند که «مسیر اسرائیل اشتباه است».طبق همین نظرسنجی در حالی که 80 درصد صهیونیست‌های ساکن فلسطین اشغالی به جای اسرائیلی دانستن خود ترجیح می‌دهند خود را با ملیت‌های قبل از مهاجرت معرفی کنند، 63 درصد جوانان صهیونیست مطمئن هستند که عبارت «دنیا علیه اسرائیل است» در حد آیه تورات غیرقابل تغییر است.جان کری، وزیر خارجه آمریکا، به تازگی از واژه «آپارتاید» در مورد آینده اسرائیل، در صورت عدم دستیابی به پیمان صلح با فلسطینی‌ها، استفاده کرد و موجب خشم اسرائیلی‌ها شد؛ و خود آقای کری نیز پوزش خواست.روزنامه نیویورک تایمز در مطلبی به مناسبت شصت و ششمین سال اشغال فلسطین نوشت: نبود صلح ممکن است اسرائیل را به سوی همان وضعی هدایت کند که بیان آن از سوی جان کری، موجب عصبانیت مقامات اسرائیل شده بود.

*خراسان

مجوز ويژه براي کارمندان سياسي وزارت خارجه
در حالي که بر اساس مصوبه اسفندماه دولت، حداقل حقوق بازنشستگان و وظيفه بگيران و مشترکان صندوق هاي بازنشستگي کشوري و نيروهاي مسلح و ساير صندوق هاي وابسته به دستگاه هاي اجرايي به ميزان 6 ميليون ريال و حداکثر حقوق آنان نيز هفت برابر حداقل حقوق بازنشستگي تعيين مي‌شود، بر اساس مصوبه جديد دولت، کارمندان سياسي و شاغل در پست‌هاي سياسي وزارت امور خارجه از اين مصوبه استثنا شده اند.

*جمهوری اسلامی

* اظهارات صريح و بي‌پرده يك كارشناس سياسي متخصص در جريان‌هاي تروريستي در گفت و گو با شبكه خبري العربيه بازتاب وسيعي در رسانه‌هاي مجازي و افكار عمومي داشت. اين كارشناس در پاسخ به سؤال مجري برنامه مبني بر “چرا داعش تأكيد دارد اعضاء خود را از ميان جوانان سعودي انتخاب كند؟” گفت: دليل آن روشن است و آن اينكه عربستاني‌ها به راحتي فريب مي‌خورند. عربستاني‌ها در افغانستان، چچن و سوريه به راحتي استحمار شده‌اند.

* نام “مبارك” به نقشه خطوط متروي قاهره بازگشت! دولت كودتائي السيسي، با حذف نام شهدا از نقشه جديد خطوط متروي قاهره، نام حسني مبارك را به آن برگردانده است. به گزارش پايگاه خبري “مصري اليوم”، كاربران شبكه‌هاي مجازي، عكس‌هايي از نقشه جديد خطوط مترو قاهره منتشر كرده‌اند كه نام مبارك رئيس‌جمهور مخلوع مصر را بر يكي از ايستگاه‌هاي متروي قاهره نشان مي‌دهد.

*جام جم

عراقچی: نگارش متن نهایی را در مذاکرات وین آغاز می‌کنیم

دور جدید مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5 در حالی فردا در وین با شام کاری محمدجواد ظریف، وزیر امورخارجه کشورمان و کاترین اشتون، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا آغاز می‌شود که سیدعباس عراقچی، عضو ارشد تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای گفته است: در مذاکرات وین وارد نگارش متن توافق نهایی می‌شویم.

ناطق‌نوری: هنوز تصمیم قطعی برای حضور در انتخابات نگرفته‌ام

علی‌اکبر ناطق‌نوری در پاسخ به این پرسش که آیا در انتخابات آینده مجلس حضور خواهید یافت یا خیر،‌ تاکید کرد: هنوز در این باره تصمیمی نگرفته‌ام.به گزارش فارس، ناطق‌نوری در پاسخ به این پرسش که آیا می‌پذیرید که محوریت اصلاح‌طلبان و کارگزاران را در انتخابات مجلس داشته باشید یا خیر، گفت: این پرسش، خود یک پاسخ است و من اصلا در این زمینه صحبت نمی‌کنم.

درخواست برای برخورد با عاملان جلوگیری از سخنرانی سیدحسن خمینی

ایرنا نوشت:حدود 40 نماینده مجلس دیروز در تذکری به وزیر کشور خواستار برخورد با خاطیان و عاملان ممانعت از حضور سیدحسن خمینی در همایش تبیین شخصیت علمی امام خمینی(ره) در دانشگاه بروجرد و لغو این همایش شدند. طراح این تذکر، محمدرضا تابش و کمال‌الدین پیرموذن، نمایندگان اردکان و اردبیل هستند.

تکذیب خبر مناظره عراقچی و باقری

حسن قشقاوی، معاون وزیر امور خارجه با رد اخبار منتشره مبنی بر برگزاری مناظره میان سیدعباس عراقچی عضو ارشد تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای با علی باقری، عضو سابق تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای در مجلس شورای اسلامی گفت: این موضوع به طور کلی از ابتدا مطرح نبوده و هرگز سابقه‌ای هم نداشته است.پیش از این، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس گفته بود که توافق‌نامه ژنو با حضور اعضای سابق و کنونی تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای در مجلس شورای اسلامی بررسی می‌شود.

احضار توکلی به دادسرای فرهنگ و رسانه

خبرگزاری مهر نوشت: احمد توکلی، نماینده تهران در مجلس و مدیرمسئول سایت الف با شکایت سیدرضا صالحی‌امیری، رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران به دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شد.بنا بر این گزارش، شکایت ‌صالحی‌امیری از توکلی در مورد نامه‌ای است که توکلی در زمان بررسی صلاحیت صالحی‌امیری به عنوان وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان، خطاب به نمایندگان منتشر کرد.با توجه به این‌که توکلی، مدیرمسئول سایت الف است و این نامه در سایت الف نیز منتشر شده بود توکلی به‌عنوان مدیرمسئول و به اتهام افترا و نشر اکاذیب به دادگاه احضار شده است.

*قدس

مخترع «بمب بلوکی» به دام افتاد

العالم: مخترع «بمب بلوکی» که از بارزترین کارشناسان مواد منفجره گروه داعش در عراق است، در غرب بعقوبه دستگیر شد. این بمب ها که در داخل بلوکهای سیمانی کار گذاشته می‌شود دارای قدرت استتار بالا برای عدم کشف است.

 چیزی به عنوان مناظره در مجلس نداریم

جهان: حسن قشقاوی- معاون وزیر خارجه- درباره انتشار اخباری مبنی بر مناظره سید عباس عراقچی، عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان و علی باقری، عضو تیم مذاکره کننده هسته ای در زمان مسؤولیت سعید جلیلی گفت: در آیین نامه مجلس چیزی تحت عنوان مناظره نداریم و تا کنون نیز سابقه نداشته در کمیسیون و صحن علنی مناظره شکل بگیرد.

 ربودن شمشیرباز ربطی به جیش العدل ندارد

ایسنا: حجت‌الاسلام حمیدی رئیس دادگستری سیستان وبلوچستان گفت ماجرای ربودن ملی‌پوش شمشیربازی ربطی به گروهک تروریستی جیش‌العدل ندارد. وی یادآور شد، تحقیقات قضایی و امنیتی در این زمینه ادامه دارد.

 ایران رتبه دوم پناهنده‌پذیری در جهان!

تسنیم: گری‌لوئیس هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل با اشاره به اینکه ایران به عنوان دومین کشور پناهنده ‌پذیر جهان توانسته است نقش اجتماعی خود را بخوبی انجام دهد، گفت: سازمان ملل در سطح ایران برای پناهندگان نمی‌تواند هزینه کند.

«کرونا»، وزیربهداشت را هم گرفت! 

تسنیم: منابع خبری از ابتلای وزیر بهداشت و درمان عربستان سعودی به ویروس کرونا خبر دادند. انتشار این خبر موجب افزایش نگرانی‌های عمومی از احتمال شیوع این بیماری در بین مسؤولان سعودی شده است.

 اختلاس رئیس معارضان سوری از کمکها

تسنیم: سامی العریدی رئیس ائتلاف معارضان سوری و از سرکرده‌های گروه تروریستی جبهه النصره متهم شده است 75 میلیون دلار از کمکهای انسان دوستانه به ملت سوریه را دزدیده است.

 12سال زمان برای احیای دریاچه ارومیه 

واحد مرکزی خبر: عیسی کلانتری دبیر ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت:عملیات اجرایی احیای دریاچه ارومیه از خرداد آغاز می‌شود. وی پیش‌بینی کرد: احیای دریاچه ارومیه 10 تا 12 سال طول بکشد.

 480«کرونا»یی در عربستان

مشرق: وزارت بهداشت عربستان در گزارش جدید خود اعلام کرد شمار مبتلایان به سندرم تنفسی خاورمیانه (کرونا) در این کشور به 480 نفر رسید. تاکنون 139 نفر بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

هشدار سردار جلالی درباره حمله سایبری

باشگاه خبرنگاران: سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل در افتتاحیه دومین کنفرانس ملی دفاع سایبری در دانشگاه امام حسین(ع) گفت: تجاوز سایبری به جمهوری اسلامی تجاوز به خاکمان محسوب می‌شود و باید در جهت ساز و کارهای دفاع و حمله سایبری برآییم.

آمادگی ایران برای مرمت آثار تاریخی سوریه

مشرق: مسعود سلطانی‌فر رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری گفت: ایران اعلام آمادگی کرده تا آثار و بناهایی که در ناآرامی‌های اخیر سوریه صدمه دیده است را مرمت و احیا کند.

‌دفاع شهردار اسبق نیویورک از منافقین 

مشرق: نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل در واکنش به مقاله اخیر شهردار اسبق نیویورک که به طرز وقیحانه ای از گروه تروریستی منافقین دفاع کرده است، تأکید کرد: «مردم عراق از این گروهک نفرت دارند و از آنها می‌خواهند از کشورشان خارج شوند.»

پذیرایی «بن‌لادن» از گردشگران در برزیل! 

مشرق: در آستانه جام جهانی 2014 شخصی که خود را شبیه اسامه بن لادن درآورده در کافه خود در برزیل از گردشگران پذیرایی می‌کند. این کافه‌دار شهر سائوپائولو با این ایده موفق شده در آستانه جام جهانی گردشگران زیادی را به مغازه خود بکشاند و از این راه مشتریان زیادی برای خود دست و پا کرده است.

تصمیم عجیب نتانیاهو 

ایسنا: جدعون ساعر، وزیر داخلی رژیم صهیونیستی فاش کرد بنیامین نتانیاهو درصدد است پست ریاست رژیم صهیونیستی را به صورت کامل ظرف چند ماه حذف کند.

علت تقویت ناوگان روسیه در مدیترانه

قدس آنلاین: روزنامه ورلد تریبون در گزارشی نوشت: نیروی دریایی روسیه ناوگان دریایی خود در دریای مدیترانه را برای حفاظت از سوریه تقویت کرده است.

میردامادی بازداشت شد 

ایسنا: سراج‌الدین میردامادی به اتهام اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرائم ضد امنیت کشور بازداشت شد. اتهامات میردامادی ناشی از اقدامات رسانه‌ای وی پس از وقایع سال 88است.

انتقاد سفیر ایران در فنلاند از عده‌ای ناآگاه

مهر: سفیر جمهوری اسلامی ایران در فنلاند با اشاره به آمارهای موجود درباره ایرانیان زندانی در خارج از کشور گفت: وقتی سفیر یا کنسولی در راستای وظایف قانونی و انسانی خود برای جلوگیری از زندانی شدن یا تبرئه یا کاهش مدت زندانی یک ایرانی در خارج از کشور اقدامهایی را انجام می دهند، عده‌ای نا آگاه این اقدامها را دفاع از مجرم تلقی می کنند.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار