سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 32752
تاریخ انتشار: ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » بازتاب گسترده RQ-170 ایرانی در دنیا
Print This Post

خبر رونمایی از مدل ایرانی پهپاد RQ۱۷۰ آمریکا با بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های دنیا همراه شده است.

به گزارش سلام دلفان، رونمایی از مدل ایرانی پهپاد RQ170 آمریکا بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های دنیا داشته است.پهپاد فوق‌پیشرفته و رادارگریز RQ170 غنیمتی و ساخت مدل بومی آن صبح روز یکشنبه با حضور آیت‌الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا، سرلشکر فیروزآبادی، سرلشکر جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سرلشکر صالحی و فرماندهان عالی‌رتبه ارتش و سپاه رونمایی شد.

اعلان این خبر به منزله آن بود که متخصصان نیروی هوافضای سپاه در مدت حدود دو سال توانسته‌اند، پهپاد فوق‌پیشرفته RQ170 آمریکا را مهندسی معکوس کنند. ایران این پهپاد را در 13 آذرماه سال 1390 شکار کرده بود.

اکثر رسانه‌های مهم دنیا این خبر را پوشش داده‌اند.

روزنامه انگلیسی گاردین، در گزارشی ضمن اشاره به تلاش مقام‌های آمریکا برای کم‌اهمیت جلوه دادن شکار این پهپاد در آذرماه سال 1390 به سخنان رهبر جمهوری اسلامی ایران در کنار این پهپاد اشاره کرد.

شبکه خبری الجزیره هم ضمن پوشش این خبر نوشته ایران شکار این پهپاد را پیروزی بزرگی برای خود در یک نبرد سخت اطلاعاتی و تکنولوژیکی با آمریکا معرفی کرده است. این شبکه خبری به اعتراف مقامات آمریکایی درباره گم شدن پهپاد مورد نظر اشاره کرده و از قول آنها مدعی شده که استخراح اطلاعات از این پهپاد برای ایران دشوار خواهد بود.

خبرگزاری فرانسه، دیگر رسانه خبری بود که این خبر را پوشش داد. این رسانه تاریخ شکار این پهپاد آمریکایی را از قول رسانه‌های آمریکایی ذکر کرده و سپس بخشی از سخنان یکی از فرماندهان عالی‌رتبه سپاه پاسداران که از تلویزیون ایران پخش شده را نقل کرده است.

خبرگزاری آمریکایی فاکس‌نیوز، پایگاه خبری اسکای‌نیوز، رسانه دولتی بی‌بی‌سی و شبکه خبری راشاتودی هم پوشش‌هایی مشابه رسانه‌های بالا از این رویداد داشته‌اند.

 

منبع: تسنیم

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار