سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 32906
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » جزئیات طرح ایران برای بحران سوریه
Print This Post

نماینده سازمان ملل در امور سوریه که روز سه‌شنبه رسما از سمت خود کناره‌گیری کرد، در بخشی از گزارشی که به شورای امنیت سازمان ملل ارائه کرد، جزئیات طرح پیشنهادی ایران برای پایان بحران سوریه را تشریح کرده است.

به گزارش سلام دلفان، «اخضر ابراهیمی» نماینده سازمان ملل و اتحادیه عرب در امور سوریه که سه‌شنبه با حضور در جمع خبرنگاران رسما از سمت خود کناره‌گیری کرد، گزارشی را در مورد تلاش‌هایش برای پایان دادن به بحران سوریه به شورای امنیت سازمان ملل ارائه کرد.

وی در بخشی از این گزارش، به تشریح طرحی پرداخته که می‌گوید از سوی ایران برای حل دیپلماتیک مسئله سوریه، به وی ارائه شده است. ابراهیمی در این مورد نوشته است:

«محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران اخیرا سناریوی زیر را به عنوان مبنایی برای روند سیاسی، پیشنهاد کرد:

1) آتش‌بس؛

2) تشکیل یک دولت وحدت ملی؛

3) بازبینی قانون اساسی، به خصوص با هدف کاهش اختیارات رئیس‌جمهور؛

4) انتخابات ریاست‌جمهوری و پارلمان تحت نظارت سازمان ملل.

در ادامه گزارش ابراهیمی آمده است: «ایرانی‌ها آمادگی داشتند، حتی در همین لحظات آخر، که اگر شورای امنیت طرح آن‌ها را تصویب کند و برای اجرای آن آمادگی داشته باشد، تلاش کنند و انتخابات ریاست‌جمهوری سوم ژوئن را به تعویق بیاندازند. الان برای این موضوع بسیار دیر است، ولی طرح ایرانی‌ها هنوز روی میز است.»

وی در بخش‌های دیگر این گزارش نیز به تشریح دلایل عدم موفقیت خود در یافتن راهکاری سیاسی برای پایان دادن به بحران سوریه، پرداخته است. ابراهیمی همچنین از اختلافات میان گروه‌های مخالف سوریه انتقاد کرده و این موضوع را یکی از دلایل ناکامی تلاش‌ها دانسته است.

 

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار