سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 32937
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳
تعداد نظرات: ۶ نظر
خانه » اخبار برتر » گرامیداشت روز شهرستان دلفان به نام حمـاسه و ایثـار/ گزارش تصویری
Print This Post

در ابتدا سال جاری به کلیه استان ها و شهرستان ها ابلاغ شد که هر شهرستان یک روز مهم را که یک اتفاق مهم و بزرگ اسلامی، ارزشی و انقلابی در آن رخ داده را مشخص و تعین، تا در تقویم شهرستان ماندگار شود.

به گزارش سلام دلفان- اولین مراسم گرامیداشت روز شهرستان دلفان در سالروز عملیات غرور آفرین حاج عمران و شهادت 20  نفر و تعداد زیادی از رزمندگان استان  برگزار شد .

DSC00901

سرهنگ حسین محمدی فر فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دلفان ضمن خوش آمد گویی به مدعوین افزود: امروز دور هم جمع شده ایم که یاد و خاطر شهدا را بنا به دستور رهبر و مولایمان  و بنا به وظیفه دینیمان زنده نگه داریم  و بار دیگر با شهدا و ولایت فقیه تجدید پیمان نماییم که  ما تا آخرین قطره خون می ایستیم و راه روشن و نورانی آنان را ادامه خواهیم داد و قدر دان خانواده های  معزز آنان و کلیه ایثارگران هشت سال دفاع مقدس می باشیم.

DSC00952

وی در ادامه چند نکته پیرامون روز شهرستان دلفان که تحت روز حماسه و ایثار نام گذاری شده است را بیان کرد: همانطور که مستحضر هستید در انقلاب شکوهمند ایران اسلامی و در طول هشت سال دفاع مقدس حوادث مهمی در اقصی نقاط این کشور بزرگ رقم خورده است حوادثی که یادآور رشادت ،شهامت،شهادت، و ایثار  و از خود گذشتگی مردم انقلابی  می باشد. در ابتدا سال جاری به کلیه استان ها و شهرستان ها ابلاغ شد که هر شهرستان یک روز مهم را که یک اتفاق مهم و بزرگ اسلامی ،ارزشی و انقلابی در آن رخ داده  و می تواند  تاثیر گذار در عرصه ها و ابعاد گوناگون اجتماعی فرهنگی و ارزشی  باشد را مشخص و تعین ،تا در تقویم شهرستان ماندگار شود بلافاصله در شهرستان  مشورت و رایزنی هایی  بعمل آمد.

نظر اکثر بزرگان و ستاد روز شهرستان بر این شد که رخداد شهادت 20 نفر از رزمندگان شهرستان دلفان در عملیات غرور آفرین حاج عمران که بیشترین فراوانی را داشتند تحت عنوان روز حماسه و ایثار انتخاب شد.

در ادامه سخنران مراسم مهندس حاج بهرام بيرانوند نماينده مردم شريف شهرستان بروجردو از جانبازان 8 سال دفاع مقدس بیان کرد: ما موظفیم که یاد کنیم از پدران و مادران شهدایی که الان در بین ما نیستند پدران و مادرانی که حتی پیکر مطهر فرزندان شهیدشانرا ندیدند و حسرت داشتن یک قبر نیز در دلشان ماند. همچنین آزادگان عزیز این شهرستان، وجود مبارکشان را ارج می گذاریم و امیدواریم که انشاالله در آینده نیز سربازانی برای ولایت باشند.

DSC01021

وی افزود: ما دو جبهه بیشتر نداریم و اصرار داریم که این را بگوییم و تکرار بکنیم؛ یک جبهه را حق نام است و جبهه دیگر را باطل . هر جبهه ای پرچمی دارد،علمداری دارد، امامی دارد و روشی. ما باید تکلیف خودمان را مشخص کنیم که وابسته به کدامین جبهه ایم، ماکه برای خوردن و خوابیدن و شهوت نیامده ایم.

مهندس بیرانوند ادامه داد: حضرت امیر می فرماید: اگر هم انسان خوردن و خوابیدن باشد پس چه فرق است بین انسان و سایر موجودات

جنگ تحمیلی نشان داد که ملت ما در طول تاریخ پای کدام علم ایستاده اند. ما انقلاب کردیم و انگیزه اصلی انقلاب دفاع از ارزش ها بود.

انقلاب ما انقلاب ارزش ها بود، ملت ما برای نان و مسکن انقلاب نکرد.

مگر کسی برای نان و مسکن جان خود را به مخاطره می اندازد؟ کدام انسان است که برای نان اجازه دهد انگشتی از او قطع کنند.

وی همچنین ادامه داد: ما برای هدفی بزرگتر، برای گسترش بندگی خدا در زمین انقلاب کردیم.محمل این انقلاب ایران بود، پرچمدار این انقلاب امام خمینی (ره) بود، سربازان این انقلاب کسانی بودند که سال 42  حضرت امام فرمودک سربازان من هنوز در گهواره اند.

DSC00986

وی افزود: و اما جبهه باطل، فقط و فقط به این بهانه اینکه ما گفتیم «الله» تمام شیاطین دست به کار شدند و صدام عفلقی، مرتد، بعثی را تحریک کردند تا به ما حمله کند. پلید ترین عنصری که بر روی زمین بود آن روزها تحریک شد  و به ما حمله کرد تا این علم را از دست علمدار به زیر آورد، چه شد؟ چه کسی پیروز شد؟

آن زمان دست ما خالی، جیب ما خالی بود اما دلهای ما مالامال از ایمان به پروردگار بود، از شهرها و روستاهای ما شیر مردانی برخاستند و شیر زنانی حمایت کردند و به جبهه ها شتافتند.در شرایطی که تمام ابر قدرت های دنیا صدام را تجهیز کرده بودند و ما را تحریم کرده بودند، به ما  سیم خاردار هم نمی دادند و تنها با تکیه بر قدرت ایمان پای حرف امام ایستادیم و نتیجه آن شد که ما امروز عزتمند و عزیز هستیم و دشمنانمان بعضاً  پاره پاره شدند و بعضاً در انتظار سقوط شان هستیم.

این عزت به برکت ایثار، پایمردی و رشادت شهدایی است که ما اینجا نظاره گر تصاویرشان هستیم. این شهدا ی عزیز می گویند که ما در روزگار غربت دین در زمانی که نه رساله داشتیم و نه اسلحه ولی پای حرف دین ایستادیم، ما به ابراهیم خلیل اقتدا کردیم ابراهیمی که در زمان جوانی به تنهایی در مقابل کفر ایستاد.

شهدا به ما و شما می گویند: ما عزیز ترین سرمایه را، تنها چیزی که داشتیم بدون هیچ ادعا و انتظاری در طبق اخلاص گذاشتیم، ما این سرمایه را فدای اسلام کردیم، برادران و خواهرانی که بعد از ما می آیید این راه را ادامه دهید وای  فعل را پاس بدارید.

در ادامه شما را به دیدن گوشه هایی از این مراسم دعوت می کنیم.

DSC01015 DSC01039 DSC00959 DSC00967 DSC00969 DSC00973 DSC00900 DSC00890 DSC00889 DSC00893 DSC00887 DSC00884 DSC00883 DSC00864 DSC00865 DSC00882 DSC00858 DSC01067 DSC01068 Untitled-2 DSC01071 DSC01069 DSC01054

 1. نویسنده دیدگاه: ،،،،،،،،،،،
  اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۳ در تاریخ ۰۰:۲۸

  قاری قرآن اونجا …. بود عکسش رو نزدید؟؟؟

 2. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۱:۲۲

  دورد خدا بر خانواده یوسفوند که انصافا انقلابی بوده اند و انقلابی مانده اند

 3. نویسنده دیدگاه: ،،،،،،،،،،،
  اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۲:۴۸

  خیلی بی شعورید ک نظر من رو تائید نکردید

 4. نویسنده دیدگاه: ،،،،،،،،،،،
  اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۲:۵۴

  شما سلام دلفانی ها همیشه حرف حق رو میشنوید زورتون میگیره.تمام برنامه ب اندازه قرانش ارزش نداشت. تمام برنامه یک طرف قراءت قران اش یک طرف

 5. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۹:۱۴

  نوم گیر بو

 6. نویسنده دیدگاه: میثم
  اردیبهشت ۲۸, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۰:۵۵

  سلام
  دستتون درد نکنه
  فقط خواستم بگم که این گزارش از شیوه ی قبلی خیلی بهتره
  عکس کم و مفید

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار