سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 32978
تاریخ انتشار: ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳
تعداد نظرات: ۷ نظر
خانه » اخبار برتر » پای حرف معتکفین در فصل خلوت با خدا+ گزارش تصویری
Print This Post
اختصاصی سلام دلفان؛

اعتکاف زیبا ترین لحظه است که انسان در تنهایی خود می تواند به خدای خود نزدیک شود، اعتکاف یک روح جمعی عبادت است که هرکس به تنهایی سهم مهمی در ارتقاع روحیه معنوی جمع معتکفین دارد.

به گزارش سلام دلفان- مراسم اعتکاف برادران در مسجد حضرت اباالفضل(ع) و خواهران در مساجد جامع، سیدالشهدا، صاحب الزمان(عج) و امام حسین (ع) شهرستان دلفان با حضور پر رنگ جوانان و نوجوانان در حال برگزاری است.

20140514_152228111 20140514_153449 20140514_152201 20140514_153300 20140514_153610                 

به گزارش خبرنگار سلام دلفان میانگین پایین سن شرکت کنندگان از نکات قابل توجه این مراسم معنوی در این مسجد می باشد، به نحوی که یک سوم شرکت کنندگان را نوجوانان زیر 20 سال تشکیل داده اند.

اسماعیل صالحی جوانترین شرکت کننده و 13 ساله، دانش آموز سال ششم ابتدایی دبستان انقلاب در گفتگو با خبرنگار ما هدف از حضور در برنامه اعتکاف را نزدیک شدن به خدا دانست و گفت: آمده ام برای پدر و مادرم دعا کنم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا اعتکاف به درس شما لطمه نمی زند؟ می گوید:اتفاقاّ به اعتکاف آمده ام تا با توکل بر خدا مثل سال گذشته با معدل 20 قبول شوم.

جوانترین و پیرترین شرکت کننده

20140514_152313

مراد حیدری زرگرانی پیرترین معتکف با 68 سال سن در جمع معتکفین مسجد حضرت ابوالفضل(ع) حضور دارد.

حجت الاسلام خاکسار یکی از طلاب اعزامی گروه تبلیغی«ایمان ماندگار» در مسجد ضمن تمجید از حضور پر شور جوانان در این مسجد عنوان کرد: از نکات قابل توجه اعتکاف در این مسجد اطلاعات دینی بالای معتکفین است که در حد توان ما نیز با تشکیل حلقه های معرفتی به مسائل شرعی و شبهات معتکفین پاسخ می دهیم وی از دیگر نکات قابل توجه را خونگرمی مردم شهرستان و مهمان نوازی عجیب دلفانی ها دانست .

20140514_152526

حجت الاسلام خاکسار در خصوص نسبت حضور آقایان و خانم ها در مساجد شهرستان گفت: دقیقا عکس شهرهای بزرگ در دلفان حضور خانم ها چند برابر آقایان است که این موضوع نیازمند بررسی توسط کارشناسان دینی و اجتماعی است.

وی از دیگر برنامه های گروه ایمان ماندگار در این مسجد را توزیع کتاب اعتکاف خوبان و برگزاری کارگروه آموزشی تصحیح قرائت نماز دانست.

20140514_153719

آقای صادقی با 50 سال سن در مورد اعتکاف چنین می گوید: اعتکاف زیبا ترین لحظه است که انسان در تنهایی خود می تواند به خدای خود نزدیک شود، اعتکاف یک روح جمعی عبادت است که هرکس به تنهایی سهم مهمی در ارتقاع روحیه معنوی جمع معتکفین دارد.

20140514_160613

محمد که 28 سال دارد هدفش را اینچنین بیان می کندک هدفم جمع وجور کردن خودم برای ادمه زندگی با رنگ خدایی است؛ در این زمانه که به هر طرف نگاه می کنی و به هر جا که میرسی مشوق های غیر الهی را می بینی .

 وی افزود: من سعی می کنم به هر طریقی که شده خودم را به سمت خداوند نزدیک کنم، یک بار با کوه رفتن، یک بار با هیئت رفتن و یک با هم با اعتکافف بخصوص این اعتکاف ها خیلی به من نیرو می دهند که خدای باشم و از راه او جدا نشوم.

همچنین خبرنگار افتخاری سلام دلفان خانم زمانی دربین خواهران معتکف در مسجد جامع شهرستان رفته و گزارشی را تهیه نمود.

خانم مرادی که برای هفتین با در مراسم اعتکاف شرکت میکند، معنویت بال و اعمال بسیار خوب این ایام را دلیل شرکت چندین باره اش می داند و از اینکه به خدا نزدیک شده است احساس سبکی میکند و بسیار خوشحال است.

DSC01088

خانم لطفی نیز با 75سال سن  و 13 بار شرکت در برنامه های اعتکاف چنین می گوید: می توانم از خانه و زندگی دل بکنم اما از اعتکاف و خدا خیر، به همین خاطر سعی می کنم هر ساله حضور داشته باشم زیرا می دانم که این اعمال برای وجودم با برکت است.

DSC01085

 خانم کرمی که برای اولین بار شرکت کرده است در پاسخ به سوال خبر نگار ما در مورد حس و حالش گفت: این حس را کسی نمی تواند وصف کند ولی در این حد می توانم بگویم احساس می کنم بیشتر به خدا نزدیک شده ام،احساس می کنم راحت تر می توانم با خدا درد و دل کنم، بیشتر وقت دارم ذکر کنم،دعا کنم، قرآن و نماز بخوانم همین که از کار های دنیایی کمی دور شده ام خیلی خوشحالم.

DSC01081

خانم احمدیانی که سومین بار است در امر حسنه اعتکاف شرکت می کند می گوید: پیامبر اکرم(ص) فرمودند حفظ ایمان در آخرالزمان همانند نگه داشتن آتش در دست است؛ با چنین شرایط سختی که برای حفظ ایمانمان و جود دارد باید ایمان خود را محکم و استوار کرد و به نظرم یکی از راههای مقاوم شدن همین اعتکاف است چون هرچه رابطه با خداوند قوی تر باشد همانند کوه استوار می مانیم.

DSC01078

وی احساسش را از حضور در بین معتکفین اینگونه بیان کرد: حس شیرینی است حس خالص بودن برای خدا، به خدا فکر کردن، عبادت کردن، روزه دار بودن و دوری از زرق و برق دنیا،بازیگران ماهر در هر نقشی قبلش تمرین قوی داشته اند و در معرض تمرین خایی شدن نعمتی است بس بزرگ که ربم را شاکرم از اعطای چنین نعمتی.

برایم جالب بود که امام جماعتمان می گفت  بوییدن بوی خوش و گیاهان برای لذت بردن حرام است من اینچنین برداشت کردم که باید به حدی رسید که بوی خدا را استشمام کردو در زندگی دنیایمان جاری اش کنیم.

 1. نویسنده دیدگاه: معلم
  اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۶:۳۹

  کاری به پیر زن پیر مرد ها ندارم ولی خداوکیلی جوان ها را بفرستید دنبال علم و تحصیل به جای این جور کار ها؛ مطمئن باشید نه خدا و نه پیامبران به همچین کار هایی نیاز ندارن؛ کشور ما به علم و پیشرفت نیاز نداره و تا الان هیچ کارخانه و هواپیمایی و هیچ چرخ صنعتی با یه همچین کار هایی نچرخیده

  • نویسنده دیدگاه: یه معلم دیگه
   اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۸:۳۴

   سلام همکار عزیز

   ببخشید که رو حرف شما حرف میزنم،ولی به جز اون بچه کلاس ششم،هیچ کدوم از بچه های دیگه الان مدرسه ندارن و مشغول آماده شدن واسه امتحانات هستن.
   فکر کنم واسه درس خوندن هم احتیاج به یه محیط ساکت دارن.
   چه محیطی بهتر از مسجد ؟!؟!؟!

   خودتون که بهتر از هر کسی از اوضاع دانش آموزان آگاهی دارید.
   اکثر دانش آموزان در محیط بیرون از مدرسه، علاوه بر درس!!!!! به مسائل دیگه ای که زیاد به درد جوونها نمیخوره،میپردازن.
   به نظر شما در یک محیط معنوی و به دور از آلودگی های جامعه واسه بچه ها ضرر داره؟!!!!

   ما از خدا میخوایم که دانش آموزان در بحث های علمی شرکت کنن که به لطف این اعتکاف، بچه ها این فرصت رو پیدا کردن.

   باز هم از شما پوزش میخوام.

  • نویسنده دیدگاه: نام شما...
   اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۰:۱۶

   جناب شما هم که از این ور بام افتادید نکنه به دانش آموزان در کلاس میگید که موسیخ سیخی بذارن و آنچناتی باشند این بچه ها بنده خدا ها بچه های پاک و خوبی به نظر میرسن الان مشکل شما چیه در ضمن این مراسم چه ربطی به علم و تحصیل داره کسی جلو علم و تحصیل رو نگرفته

  • نویسنده دیدگاه: دانش آموز
   اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۲:۴۲

   سلام معلم عزیزم!!!
   اولا به جای خدا و پیغمبر تصمیم نگیر. حیطه نظردهی شما فقط مدرسه است که ما هم خوب میدونیم کدوم معلم درس میده و کدوم معلم ….

   معلم عزیزم
   ما دانش آموز ها شاید از لحاظ علمی از بعضی از شما پایین باشیم ولی از لحاظ دینی و اجتماعی و سیاسی و … لطفا به جای ما تصمیم نگیرید.

   تشکر

 2. نویسنده دیدگاه: محمد ک
  اردیبهشت ۲۶, ۱۳۹۳ در تاریخ ۰۰:۵۴

  آقا معلم با همین به قول شما جوانان از هرزه گری و ارازل اوباشی دور میشن و میتونن با روان پاک دنبال علم برن نگاه کن جونهایی که ایران رو فضایی کردن یا ایران رو هسته ای کردن و غیره جونهایی از این مدل جونهان که برا چند دلار و آزادی حیوانی به کشورشون پشت نکردن( مغزهایی که بدلیل واهی از کشور فرار میکنن) و تو مملکت موندن و این همه پیشرفت رو برای ما به ارمغان آوردن

  • نویسنده دیدگاه: نام شما...
   اردیبهشت ۲۶, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۱:۱۳

   محمد دلم نمیاد چیزی بهت بگم ولی دوست عزیز تعبیرت در مورد افرادی که از ایران به خارج رفته اند نه تنها نا مناسب بلکه توهین هست اگه توجه کرده باشی بزرگ ترین دانشمندان ما اکثرا در خارج بوده و یا تحصیل کرده اند از جمله پرفسور حسابی، پرفسور سمیعی از معروف ترین جراحان مغز جهان ساکن آلمان هستند، پرفسور دیناروند و طبق خبری که از شبکه خبر شنیدم حدود سه هزار استاد ایرانی در دانشگاه های کشور های خارج مشغول تدریس هستند و … اصلا درست نیست که آن را به پشت کردن به کشور متهم کنیم راستی یادم رفت شهید چمران هم در آمریکا تحصیل کردن و بیش از نیمی از وزرای دولت فعلی در خارج تحصیل کرده اند و غالبا هم در خارج هم به ایرانی بودن خود افتخار می کنن لطفا همه چیز را سیاسی نکنید

   • نویسنده دیدگاه: محمد
    اردیبهشت ۲۸, ۱۳۹۳ در تاریخ ۰۱:۱۱

    شهید چمران تمام جامعه علمی امریکا منت داشتن در اونجا بمونه و تمام امکنات رو بهش بدن اما اومد ایران و مثل یه روستایی لباس بسیجی تنش کرد و برا کشور جنگید پشت کردن به کشور به این معنی نیست که در غرب درس بخونی به این معنی است که در اینجا برای هزینه آموزشی صرف بشه غربیها میوشو بچینن. همین حضراتی که اسم بردی اگر مثل شهید چمران میاودن به کشورشون خدمت میکردن الان…….. وزارا……… به نظرت اقایی که فوق لیسانس و دکتری خودشو تو انگلیس گذرونده و مثلا پایانامه و رساله دکتری را شم اونجا با زبان انگلیسی نوشته و دفاع کرده ولی الان نمیتونه انگلیسی حرف بزنه آیا شک نداره

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار