سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 3310
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۰
تعداد نظرات: ۳ نظر
خانه » اخبار برتر » در انتخابات مجلس نهم به بیت المال هم رحم نشد/ نماینده منتخب باید به خواسته های مردم پاسخ دهد نه کدخداها/ چرا در انتخابات، برخی ارگان ها باید برای مردم تصمیم گیری کنند؟/ نماینده منتخب بداند که جوانان انقلابی دیگر سکوت نخواهند کرد
Print This Post
در سخنرانی حجت الاسلام عبداللهی؛ کاندیدای انتخابات مجلس نهم مطرح شد؛
سرویس سیاسی- حجت الاسلام عبداللهی در سخنانی به نقد فرهنگ حاکم بر انتخابات دلفان و سلسله پرداخت و ضمن بیان نکاتی درباره انتخابات گذشته، به نماینده منتخب هشدار داد که ...

سرویس سیاسی- حجت الاسلام عبداللهی در سخنانی به نقد فرهنگ حاکم بر انتخابات دلفان و سلسله پرداخت و ضمن بیان نکاتی درباره انتخابات گذشته، به نماینده منتخب هشدار داد که جوانان انقلابی از این به بعد سکوت نخواهند کرد و عملکرد او را زیر ذره بین قرار می دهند.

به گزارش سلام دلفان “حجت الاسلام احد عبداللهی” کاندید مجلس نهم از حوزه انتخابیه دلفان و سلسله که سخنران قبل از خطبه های نمازجمعه نورآباد بود ابتدا نکاتی را در خصوص حکومت جهانی حضرت مهدی(عج) و بشارت هایی که قرآن کریم در این خصوص داده است بیان نمود.

انقلاب اسلامی توانایی زمینه سازی ظهور را دارد/ اینکه در گوشه ای از مساجد بنشینیم و صرفاً برای فرج دعا کنیم کافی نیست/ دولتمردان باید طرح و برنامه ای را برای ظهور طراحی و اجرا کنند

وی با اشاره به آیه “وَ لَقَد کَتَبنا فِی الزّبورِ مِن بعدِ الذّکرِ أنَّ الأرضَ یَرِثُها عِبادِیَ الصّالِحون” (همانا زمانی خواهد رسید که بندگان صالحان خداوند حکمرانی در زمین را بر عهده خواهند گرفت چنانچه در زبور و دیگر کتاب های آسمانی دیگر بشارت داده شده است که فردی مصلح خواهد امد و جامعه بشریت را از یوغ ستم و ظلم نجات خواهد داد) اظهار داشت: حضرت امام محمّد باقر(ع) در ذیل این آیه نورانی می فرمایند منظوراز “عبادی الصالحون” مهدی و یارانش هستند که وارثان حقیقی و حکمرانان حقیقی زمین هستند.

وی در ادامه با بیان اینکه در انقلابی شکوهمند به سر می بریم که باتوجه به روایات می تواند زمینه ساز ظهور حکومت جهانی باشد گفت در روایات آمده که گروهی از مشرق زمین عَلَم هایی را درحمایت از مهدی(ع) برمی دارند و آنان پرچمدارانی هستند که حکومت جهانی را رقم خواهند زد.

حجت الاسلام عبداللهی ادامه داد وقتی به طول تاریخ نگاه می کنیم این انقلاب تنها انقلابی است که این ظرفیت و پتانسیل را دارد که زمینه ساز انقلاب جهانی حضرت مهدی باشد.

این کارشناس مسائل مهدویت در توضیح لوازم زمینه سازی حکومت جهانی امام عصر(عج) تصریح کرد: اگر قرار است این انقلاب انقلاب زمینه ساز باشد، باید به وظایف خود در این خصوص عمل نماید.

وی ادامه داد: صرف اینکه مؤمنین در گوشه ای از مساجد و مصلاهای نمازجمعه بنشینند و برای ظهور امام غائب دعا کنند کافی نیست؛ این یک وظیفه فردی است امّا وظایف اجتماعی نیز وجود دارد که برعهده دولتمردان است.

وی با بیان اینکه دولت، مجلس و قوه قضاییه همه و همه باید زمینه ساز ظهور باشند خاطرنشان کرد: نمایندگانی که وارد مجلس می شوند باید برنامه های اقتصادی،سیاسی، فرهنگی و اجتماعی شان در راستای ظهور باشد. درمقابل؛ دولت هم باید چنین باشد و مصوباتی که مجلس در راستای زمینه سازی ظهور تصویب کرده را اجرایی کند.

حجت الاسلام عبداللهی تأکید کرد با صرف دعا نمی توان به ظهوررسید بلکه طرح و برنامه ای نیاز است که ما را به ظهور برساند و این طرح و برنامه باید در بین دولتمردان تصویب و اجرایی گردد.

وی افزود: اگر چنین برنامه هایی را فراهم کردیم می توانیم ادعا کنیم دولت و حکومتی زمینه ساز هستیم و اگر چنین نباشد ظهور اتفاق نخواهد افتاد.

سخنران قبل از خطبه های نمازجمعه دلفان بخش دیگری از بیاناتش را به انتخابات مجلس نهم اختصاص داد.

چرا در انتخابات،برخی ارگان ها و نهادها باید برای مردم تصمیم بگیرند؟/ چون دیدم به بیت المال هم رحم نمی شود وارد عرصه انتخابات شدم/ ای کاش پرده های سنتی انتخابات را کنار می زدیم/ باید فرهنگ انتخاباتی نوین را جایگزین کنیم

وی در این راستا از فرماندار دلفان، هیئت نظارت، هیئت اجرایی و نیروی انتظامی برای تلاش جهت برگزار شدن انتخاباتی سالم تشکر و قدردانی کرد.

این نامزد انتخابات مجلس نهم در ادامه با بیان اینکه نمایندگی مجلس و هر مسئولیتی دیگر، بهترین فرصت برای خدمت به مردم است افزود: بدا به حال کسانی که این فرصت را به عنوان یک حق برای خود و به عنوان تکیه گاهی برای حکمرانی خود می دانند. بدا به حال کسانی که وارد این عرصه شدند و غرضشان فقط شهوت طلبی و قدرت طلبی بود.

حجت الاسلام عبداللهی در ادامه اظهار داشت: در جلسه ای در مرکز استان حضور داشتم که فردی گفت اگر در حوزه انتخابیه ای 11 نفر کاندیدا حضور داشته باشند نهایتاً یک نفر برنده می شود؛امّا بنده به عنوان یک طلبه به این مسئله معتقد نیستم و به او گوشزد کردم که اگر یازده نفراز سر تکلیف کاندید شده باشند همه آن 11 نفر پیروز انتخابات هستند.

وی تأکید کرد: در انقلاب اسلامی مسئله برنده و بازنده مطرح نیست؛ بحث بحث خدمت رسانی است و اینکه در جامعه خدماتی صورت بگیرد.

وی در توضیح چرایی ورود به عرصه انتخابات مجلس نهم گفت: به دلیل مشاهده نابسامانی ها، مفاسد اجتماعی و حتی مفاسد اداری که وجود داشت وارد عرصه انتخابات شدم و اهدافی را دنبال می کردم.

عبداللهی افزود چرا باید در چنین فرهنگ انتخاباتی به سر ببریم که برخی ارگان ها و نهادها برای مردم تصمیم بگیرند؟ در حالی که مردم خود باید تصمیم بگیرند و حرف دلشان را بگویند. وی اضافه کرد متأسفانه می دیدیم که حتی به بیت المال نیز رحم نمی شود و این بود که وارد عرصه انتخابات شدیم که جلوی چین افرادی گرفته شود تا احساس امنیت نکنند.

وی با بیان اینکه آمدم و حرف های جدیدی را درباره انتخابات مطرح کردم افزود: در همایش ها به مردم گفتم بروید حرف ها را بشونید و تحقیق کنید امّا دردم این است که چرا در فرهنگ نو به سر نبریم؟

کاندیدای انتخابات مجلس نهم از حوزه انتخابیه دلفان و سلسله در قسمت دیگر از بیاناتش به نقد فرهنگ انتخاباتی حاکم بر این حوزه انتخابیه و لزوم جایگزین کردن فرهنگ انتخابتی نو پرداخت.

وی خاطرنشان کرد: ما در یک فرهنگ انتخاباتی سنتی به سر می بریم؛ ای کاش،این پرده های سنتی را کنار می زدیم و به سمت فرهنگ انتخاباتی نو حرکت می کردیم.

وی با بیان اینکه اساس و پایه های این فرهنگ سنتی را “تعصبات قومی و قبیلگی” تشکیل می دهند خاطرنشان کرد در این فرهنگ انتخاباتی برخی کدخداها هستند که حرف اول را می زنند در صورتی که اقشار مختلف مردم باید حرف اول را بزنند.

وی ادامه داد: (در انتخابات گذشته) عده ای از نخبگان و صاحبنظران وارد عرصه انتخابات شدند اما چون ما در یک فرهنگ انتخاباتی سنتی سیر می کردیم،عرصه را بر خود تنگ دیدند و متأسفانه عرصه را رها کردند و وارد فضای انتخاباتی نشدند.

وی با دردآور خواندن این مسئله تأکید کرد که باید ازهمین الان فرهنگسازی کنیم وعرصه را برای انتخابات آینده آماده بکنیم و یک فرهنگی نوین را جایگزین کنیم که در آن، نتیجه انتخابات براساس بینش، بصیرت و آگاهی رقم بخورد و زدو بندهای سیاسی و وعده های دروغین کنار زده شوند.

وی افزود: در فرهنگ انتخاباتی نوین همه صاحبنظران وارد عرصه می شوند و نظرات خود را مطرح می کنند نه اینکه افراد یا طیف های خاصی حرف بزنند.

فرهنگ نو انتخاباتی یعنی چه؟

حجت الاسلام عبداللهی در ادامه به توضیح فرهنگ انتخاباتی نوین پرداخت.

وی با بیان اینکه در همه انتخابات ها ما دو گزینه “حق” و “تکلیف” را در مقابل خود داریم اظهار داشت: بنده و همه کاندیداها حقی را بر گردن تمام مردم سلسله و دلفان داشتیم و آن حق این بود که مردم باید می نشستند و حرف ها و دیدگاه های ما را گوش می کردند و برنامه ها را می شنیدند. و بدا به حال کسانی که به دیدگاه های کاندیداها گوش ندادند زیرا این حقی بود که همه آنان بر گردن مردم داشتند.

وی ادامه داد: درمقابل، یک تکلیف هم وجود دارد؛ تکلیف این است که وقتی به آن “حق” عمل شد، سپس با ارزیابی دیدگاه ها و مطالعه برنامه ها و در کنار هم قرار دادن آنها، نتیجه گیری می شد و کاندیدای اصلح برگزیده می شد و این تکلیفی بود که مردم بر عهده داشتند و خوشا به حال آن دسته از افرادی که هم حق را به جا آوردند و هم به تکلیف عمل کردند.

وی درادامه با تشکر از همه آحاد مردم که با حضورشان جوابی دندانشکن به دشمن دادند افزود: امّا باید تشکر ویژه داشته باشیم از کسانی که به دنبال کاندیدای اصلح بودند و با تحقیق، پرس و جو و شنیدن دیدگاه ها و برنامه ها رأی دادند؛ اینها در نزد خداوند مأجورند زیرا به تکلیف عمل کرده اند.

وی همچنین از قشرهای فرهنگی و فرهنگساز جامعه تشکر کرد و با ابراز گلایه از آنان گفت: از قشر فرهنگی جامعه انتظار خیلی بیشتری می رفت که عمل نکردند.

عبداللهی از قشر روحانی و اقشار دردمند جامعه درخواست کرد که از هم اکنون فرهنگی نو بر اساس مبانی دینی و قرآن و روایات پی ریزی کنند.

وی در ادامه به لزوم رعایت اخلاق سیاسی پرداخت و اظهار داشت برخی ها می گویند حضرت مهدی(عج) هنگام ظهور، دولتی مقتدر تشکیل می دهد که در آن کسی جرأت حرف زدن ندارد امّا این برداشتی اشتباه و غلط از مقوله مهدویت است زیرا آن حضرت دولتی مقتدر تشکیل خواهند داد اما نه اینکه کسی جرأت حرف زدن نداشته باشد، برخی ها هم می گویند دولتی منتقم تشکیل خواهد داد.

وی تصریح کرد بنده به عنوان یک کارشناس که در این زمینه مطالعات زیادی داشته ام، هر دوی این برداشت ها را رد می کنم و معتقدم که آقا امام زمان یک دولت اخلاقی تشکیل می دهند.

وی با بیان اینکه خوشا بحال آن کاندیداهایی که اخلاق سیاسی را رعایت کردند گفت: والله حرف هایی را که درایّام انتخابات گفتم اکنون نیز به آنان معتقدم و اکنون که مدتی از انتخابات سپری شده است وقتی حرف ها یم را مرور می کنم یک کلمه را نمی یابم که از گفتن آن پشیمان باشم زیرا بر اساس تکلیف وارد عرصه شدم و براساس تکلیف نیزحرف هایی را گفته ام.

نماینده منتخب سیره گذشتگان را کنار بگذارد/ نماینده منتخب باید پاسخگوی مردم باشد نه کدخداها/ دیگر مانند گذشته نیست که مردم سکوت کنند/ از همین الان نامه های سرگشاده ام آماده هستند

بخش پایانی سخنان این کاندیدای مجلس نهم به بیان مطالبی خطاب به نماینیده منتخب و مردم دلفان و سلسله اختصاص داشت.

وی ضمن تبریک به منتخب مردم اظهار داشت: از وی انتظار دارم تا بهترین مشاوران را استخدام کند و در همان ابتدای کار به سراغ صاحبنظران و کسانی برود که اهل فکر و قلم و اندیشه هستند.

وی ادامه داد نماینده منتخب مواظب باشد سیره وکلای گذشته را انتخاب نکند، سیره ای که مردم نارضایتی خودشان را از آن اعلام کردند و به آن “نه” گفتند،سیره ای که بر اساس گزاره های دینی نبود و (نمایندگان گذشته) مشاورینی داشتند که شاید بتوان گفت بعضی از آنها مفاسد بانکی داشتند و وام های کلان بانکی را بدهکار بودند.

وی تصریح کرد نماینده منتخب اگر قرار است موفق شود مانند وکلای پیشین(همه وکلای پیشین نه فردی خاص) عمل نکند و بهترین مشاوران را انتخاب کند اما اگر قرار است به سیره گذشتگان عمل کند بداند که 4 سال دیگر انتخاباتی در کار خواهد بود.

عبداللهی ادامه داد: انتظار داریم نماینده، افرادی از اهل فکر و بهترین نخبگانی که در این دو شهر وجود دارند را مشاور خویش قرار دهند و مسائل صنعتی، بحث اشتغال، مسائل فرهنگی، اجتماعی و مصوبات سفرهای ریاست جمهوری که متأسفانه هنوز اجرایی نشده است را پیگیری کنند.

پاسخگویی به مطالبات مردم یکی دیگر از خواسته های حجت الاسلام عبداللهی از نماینده منتخب بود. وی با بیان اینکه نماینده منتخب باید به مطالبات حقه مردم پاسخ دهد نه به خواسته کدخداها و افرادی خاص که خود را قیم مردم می دانند خاطرنشان کرد نماینده به جای اینکه وام های کلان را برای برخی افراد بگیرد باید به بیش از 120 روستا که آب آشامیدنی ندارند و بیش از 400 روستا که فاقد گاز هستند رسیدگی کند.

وی همچنین خطاب به نماینده منتخب گفت: با آن دسته از مسئولین اداراتی که درایّام انتخابات و چند ماه قبل از آن از بیت المال استفاده کردند برخورد شود و به عنوان یک وظیفه شرعی جلو حیف و میل هایی که از بیت المال می شود را بگیرد.

عبداللهی هشداری را نیز به نماینده منتخب داد و گفت نماینده این را بداند که دیگر مانند گذشته نیست که مردم سکوت کنند و جوانان متدین بیدار هستند.

وی ادامه داد: این را بدانید که خود بنده که به عنوان کاندیدا وارد عرصه شدم تا 4 سال آینده تمام مسائل را رصد خواهم کرد و نامه های سرگشاده ام را از هم اکنون آماده کرده ام که خطاب به نماینده منتخب ارسال نمایم و در سایت ها نیز منتشر کنم.

وی سپس در بیان توقعاتش از مردم اظهار داشت: انتظار می رود که ذره بین ها فعّال شوند و عینک ها به چشم زده شوند تا تمام عملکرد مسئولین شهرستان رصد شود.

وی در همین زمینه از اهالی رسانه خواست که فعّالیتشان صرفاً به ایّام انتخابات منحصر نشود و با فعال تر شدن، رسالت خود را در طول دوران نمایندگی نیز ادامه دهند.

حجت الاسلام عبداللهی در پایان با بیان این مطلب که پیروزی کسب شده از آن مردم دردمند است، برای نماینده منتخب آرزوی موفقیت کرد.

 1. نویسنده دیدگاه: یک شهروند
  اسفند ۲۶, ۱۳۹۰ در تاریخ ۰۰:۱۲

  ضمن و عرض و سلام خدمت شما دست اندرکاران نشریه سلام دلفان و نطق براد ر اقای عبداللهی واقعا دست مریزاد حرف دل بیشتر جامعه فرهنگی بود،شنیده ها حاکی از ان است که…. بنده سخنم را به اقایانی میگم که در دوران حکومت اصلاح طلبها حساس ترین پستها را با وجود عدم تخصص در اختیار داشتند و الان خودشان را دنبال رو اقای سوری می دانند،در جواب بهشان نه میگیم چرا که اقای سوری جزء اصولگرایان متعهد بوده و اگه بنا را بر حمایت قرار بدهیم این ما اصول گرایان هستیم که باید حرف و حدیث اقای سوری را بر زبان جاری کنیم نه شماها(اصلاح طلبان تندرو) من الله التوفیق

 2. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  اسفند ۲۶, ۱۳۹۰ در تاریخ ۱۹:۳۴

  با سلام
  من به سخرانی آقای عبدالهی تو الشتر گوش کردم سخنرانی خوبی داشتند ومطالب مهمی رو مطرح کردن ولی از ترس اینکه اگه فردا ایشون رای بیارن دوباره مثل نمایندگان گذشته بین این دو شهر تبعیض قائل بشن به ایشون رای ندادم و به آقای سوری رای دادم به ایشون میگم این چند ساله کجا بودن ودرد مردم سلسله و دلفان از نمایندگان فبلی درخواست نکردند و نامه ندادند و تو رسانه ها اعلام نکردن

 3. نویسنده دیدگاه: چنگیزیان
  اسفند ۲۷, ۱۳۹۰ در تاریخ ۱۱:۲۷

  با عرض سلام محضر روحانی ارجمند جناب آقای عبداللهی/ از بیانات دلسوزانه شما خوشحالم و تشکر میکنم و به عرض میرسانم هدف آقای سوری با جنابعالی وهمه دلسوزان هر دو منطقه هدفی آرمانی و مشترک است وآن استفاده از نخبگان هردو منطقه برای رسیدن به جایگاهی شایسته که همانا رفع محرومیتها در قالب کارهای بزرگ اقتصادی اجتماعی فرهنگی و ورزشی می باشد/ بر ماست که در حد توان و تجربه ایشان را حمایت بیش از پیش نماییم.پیروز باشیم و سربلند

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار