سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 33107
تاریخ انتشار: ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » دفاع روزنامه شرق از “همایش دلواپسیم”
Print This Post

اگر بارها گفته‌ایم و معتقدیم که ذهن‌خوانی را باید کنار گذاشت ما هم نمی‌توانیم و نباید به نیت‌خوانی برگزار‌کنندگان بپردازیم، نقد را باید با نقد پاسخ داد.

به گزارش سلام دلفان، سید شهاب الدین طباطبایی در روزنامه شرق نوشت:

در گردوخاک اتفاقات دو هفته گذشته، از برگزاری همایش دلواپس‌ها تا لغو سخنرانی حجت‌الاسلام سیدحسن‌آقای خمینی و استاد ملکیان می‌خواستم در دفاع از دلواپسی بنویسم، در دفاع از فعالان سیاسی که نخستین همایش دلواپسی را برگزار کردند و حالا من دفاع می‌کنم؛ دفاع از راهی که باید همیشه باز باشد تا فعالان سیاسی و رسانه به بیان دلواپسی‌ها و نگرانی‌هایشان بپردازند، دفاع از کسانی که با برگزاری آن برنامه راه را برای اظهارنظر و انتقاد در حوزه‌هایی که در زمانی نه‌چندان‌دور حوزه ممنوعه به‌شمار می‌رفت باز کردند.

اعتراف می‌کنم استقبال و دفاع از برگزاری چنین برنامه‌هایی برای من و امثال من که خیلی‌وقت‌ها نتوانستیم دلواپسی‌هایمان را بروز و ظهور بدهیم شاید کمی سخت باشد، اما پذیرفته‌ام و باور دارم تا به سختی تن ندهیم آسانی نمی‌رسد، همین‌که گروهی می‌توانند در آرامش و امنیت کامل به نقد سیاست‌های دولت بپردازند بی‌آنکه به براندازی و دشمن‌شادکنی و تخریب متهم شوند اتفاق مبارکی است.

اگر بارها گفته‌ایم و معتقدیم که ذهن‌خوانی را باید کنار گذاشت ما هم نمی‌توانیم و نباید به نیت‌خوانی برگزار‌کنندگان بپردازیم، نقد را باید با نقد پاسخ داد و امیدوارم حالا که این راه باز شده مجالی برای برنامه‌هایی از این دست فراهم شود.

مهم نیست نگرانی و دغدغه‌های کدام گروه و جناح سیاسی مطرح می‌شود، من برگزار‌کنندگان برنامه را نه خودسر می‌دانم و نه برانداز، آنان را دغدغه‌دارهایی می‌دانم که بخت با ایشان یار بوده و برنامه‌شان برگزار شده.

حسرت نیز نمی‌خورم که چرا در گذشته نتوانسته‌ایم برنامه‌هایی مشابه آنچه دلواپسان برگزار کنند برگزار کنیم، تنها امیدوارم به یاری خدا و همراهی و مدارای مسوولان و اینکه به همه گروه‌ها و جریاناتی که برای اعتلای کشور و مردم و نظام دغدغه و دلواپسی دارند اجازه داده شود در فضایی آرام و امن سخن بگویند، نقد کنند، پاسخ بشنوند و از رهگذر نقد و پیشنهادات راهی به‌سوی فردایی بهتر باز شود. از همین منظر در انتظار دومین همایش دلواپسی هستم. انشاءالله

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار