سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 33109
تاریخ انتشار: ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » گزارش جالب رویترز 7دقیقه قبل ازمذاکرات
Print This Post

خبرگزاری انگلیسی رویترز با انتشار گزارشی قابل تامل به بهانه فعالیت های “مشکوک” گذشته اتمی ایران تلاش دارد در مذاکرات کنونی سنگ اندازی کند.

 

 به گزارش سلام دلفان، رویترز در این گزارش که هفت دقیقه پیش آز آغاز نشست ظریف و اشتون جهت نگارش متن پیش توافقنامه نهایی منتشر شد، نوشت: یافته های ناظران سازمان ملل مبنی بر اینکه ممکن است ایران بر طراحی بمب اتم کار کرده باشد، به تحریم های شدید غرب علیه تهران کمک کرد تا نهایاتا ایران مجبور شد به مذاکرات جدی روی بیاورد.

این گزارش که از شهر وین تنظیم شده است در ادامه مدعی می‌شود: اما همزمان كه مذاكرات ايران و ۱+۵ وارد مرحله مهمی شده است و طرفین در تلاش هستند تا قبل از اواخر ماه جولای به توافق نهایی برسند، این مسئله که فعالیت های مشکوک گذشته ایران چگونه بررسی شود می تواند به یکی از موانع جدی تبدیل شود.

گزارش رویترز که در راستای سنگ اندازی در مذاکرات کنونی منتشر شده در ادامه مدعی می شود: حال مسئله این است که آیا باید ایران را تحت فشار قرار داد تا به این نوع اقدامات خود در گذشته اقرار کند؟- حتی اگر دستیابی به توافق جامع را پیچیده کند- یا اینکه باید بر این موضوع تمرکز شود که هر اقدامی که ایران قبلا انجام داده، متوقف شده است.

رویترز در ادامه گزارش به مقامات آگاه و گاها ناشناس نیز استناد می کند.

جیم والش پژوهشگر موسسه تکنولوژی ماساچوست در این رابطه گفت: این موضوع که ایران به تمام چیزهایی که میداند و انجام داده است اقرار کند امری غیر منطقی است.

رابرت اینهورن، مقام ارشد سابق آمریکایی که یک بار در مذاکرات با تهران حضور داشته است نیز گفت: در حالی که افشای صادقانه و کامل فعالیت های گذشته ایران بدون شک بهترین نتیجه خواهد بود، چنین مسئله ای با موانع جدی روبرو است.

خبرگزاری انگلیسی رویتز مدعی می‌شود، موضوع تحقيقات سلاح اتمي ایران و فعالیت های اتمی سابق این کشور ميتواند مانع بزرگی بر سر مذاكرات ايجاد كند.

 

منبع: رجا

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار