سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 33146
تاریخ انتشار: ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » حوزه هنری با کدام آثار به کن 67 می‌رود؟
Print This Post

مریم نقیبی مدیر امور بین‌الملل سازمان سینمایی سوره که این روزها در بازار کن حضور دارد از نمایش سه فیلم تازه حوزه هنری که در سی و دومین جشنواره فجر روی پرده رفتند، در این بازار خبر داد.

گروه فرهنگی سلام دلفان– مریم نقیبی درباره فیلم‌های حوزه هنری که در بازار کن عرضه شده اظهار داشت: سازمان توسعه سینمایی سوره با نمایش سه فیلم بلند در بازار فیلم کن 2014 حضور خواهد داشت. فیلم‌های سینمایی «میهمان داریم» به کارگردانی محمدمهدی عسگرپور، «فرشته‌ها با هم می‌آیند» به کارگردانی حامد محمدی و «حق سکوت» به کارگردانی هادی نائیجی سه فیلم سینمایی هستند که از میان  مجموعه فیلم‌های سینمایی در 16 ، 17 و20 می در سالن‌های Palais B و  Palais D به نمایش گذاشته خواهند شد.وی درباره تبلیغات برای نمایش این آثار گفت: قبل از تاریخ نمایش بروشورهایی که برای این نمایش‌ها آماده شده میان مدیران جشنواره‌های مطرح و خریداران فیلم حاضر در این بازار توزیع می‌شود و از تعدادی از مهمانان که در غرفه حوزه هنری حضور یافته برای این نمایش ها دعوت می‌شود. علاوه بر این سه فیلم، فیلم «مروا» به کارگردانی کریم فائقیان و به همراه 55 اثر دیگر در این بازار عرضه می‌شود.

مریم نقیبی درباره حضور در بازارهای بین المللی و عرضه محصولات سینمای ایران در این محافل گفت: بخشی از توجهی که به سینمای ایران و محصولات آن می‌شود به دلیل ارتباط هایی است که در سایه این بازارها به وجود می‌آید. همان طور که کسب جایزه از جشنواره های معتبر داخلی و خارجی مهم است، حضور در بازارهای بین‌المللی و تعامل با سینماگران مسلمان، اروپایی و مدیران فستیوال‌ها توانایی‌های سینماگران ایرانی را به نمایش می‌گذارد.

وی ادامه داد: تولیدات حوزه هنری در بخش‌های مختلف قابلیت عرضه در جشنواره‌های مختلف را دارند، هر کدام از این آثار برای مخاطبانی ویژه جذابیت دارند. همان طور که «یه حبه قند» در فستیوال‌های مختلف روی پرده رفت و موفق به کسب جوایز مختلف شد و «حوض نقاشی» جایزه معتبر آسیا پاسیفیک را به دست آورد، پس تولیدات حوزه هنری که معیارهای ویژه دارد در صورت دیده شدن می‌تواند مخاطب غیرایرانی را تحت تاثیر قرار دهد.

نقیبی در بخش دیگری از سخنانش گفت: فیلم «میهمان داریم» جایزه بهترین فیلم آسیایی سی و دومین جشنواره فیلم فجر از آن خود کرد. «حق سکوت» که اولین فیلم بلند هادی نائیجی است در جشنواره فیلم فجر جایزه بهترین فیلمنامه بخش نگاه نو را دریافت کرده و نقدها و نظرهایی که بر تولیدات حوزه هنری داشته‌ایم مثبت بوده، امیدواریم امسال و در بازار کن هم امکان عرضه مناسب این آثار را به دست بیاوریم.

وی در خاتمه بیان داشت: سینمای ایران سینمایی شریف، پاک و اخلاق‌مدار است. بسیاری از مضامین انسانی و الهی که در فیلم‌ها عرضه می‌شود برای مخاطب غربی تازگی و طراوت دارد. شاید بتوان گفت سینماگران ایرانی نیازمند رجعت به مضامین و سوژه هایی هستند که بومی و اصیل است، در عین حال تکراری و تقلیدی نیست. بازگشت به ریشه‌های اصیل فرهنگ اسلامی و ایرانی در سینما، به تولید آثاری منحصر به فرد و با شناسنامه می‌انجامد. در گذشته نه چندان دور، سینمای ایران گل سرسبد جشنواره‌های مختلف بود، بازگشت به این دوران طلایی دشوار نیست.

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار