سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 33212
تاریخ انتشار: ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » فلسطین یک موضوع بین المللی است / در آینده شاهد نابودی این رژیم جعلی خواهیم بود
Print This Post
خطبه های نماز جمعه نورآباد؛

امام جمعه نورآباد گفت: از مردم برای تکمیل فاز اول مصلای شهرستان در خواست کمک مالی می کنیم.

به گزارش سلام دلفان – حجّت الاسلام سیّد جعفرهاشمی نژاد در خطبه اول نمازجمعه، 26 اردیبهشت ۱۳۹۳ بعد از حمدوستایش پروردگار، خود و همه ی را به رعایت تقوای الهی دعوت کردند و به آیه 48سوره مبارکه بقره که موضوع تقوی در آن مطرح شده است اشاره کرد:

“وَاتَّقُوا یَوْماً لاَ تَجْزِی نَفْسٌ عَنْ نَفْسٍ شَیْئاً وَلاَ یُقْبَلُ مِنْهَا شَفَاعَةٌ وَلاَ یُؤْخَذُ مِنْهَا عَدْلٌ وَلاَ هُمْ یُنْصَرُونَ”

“و از آن روز بترسید که کسى مجازات دیگرى را نمى‏ پذیرد و نه از او شفاعت پذیرفته مى‏ شود; و نه غرامت از او قبول خواهد شد; و نه یارى مى‏ شوند.”

 وی ادامه داد: در روز قیامت تقوا سبب نجات انسان می شود و کسی مجازات دیگری را نمی پذیرد و شفاعت بیجا و غرامت و معادل پذیرفته نیست و مجرمان یاری نمی شوند.

امام جمعه نورآباد در ادامه به تبین سیره زندگی حضرت زهرا(سلام الله علیها) پرداخت و به موضوع شیعه از منظر آنحضرت اشاره کرد و سه نکته از سیره فاطمه زهرا(س) درباره شیعه بیان کرد:

االف: علاقه به شیعیان

اسماء بنت عمیس می گوید آنحضرت در آخرین ساعات عمر این گونه برای شیعیان دعا فرمودند: معبود من آقای من تو را به حق برگزیدگانت و به گریه های فرزندانم حسن و حسین(علیها السلام) در غم جدایی از من تو  را میخوانم که گنهکاران از پیروان من و پیروان فرزندانم را ببخش و بیامورزی.

ب: بشارت شیعیان به بهشت

فاطمه زهرا(س) در سخنی فرمودند: پدرم به علی(ع) فرمود: ای اباالحسن همانا تو وشیعیانت در بهشتید.

ودر سخن دیگر فرمود: پدرم به علی(ع) نظر کرد و فرمود: این آقا و پیروانش اهل بهشتند.

ج: بیان صفات شیعه

یکی از مرادان مدینه همسرش را نزد آنحضرت فرستاد و سوال کرد آیا من از شیعیان شما هستم یا نه؟ آنحضرت فرمودند: اگر به آنچه امر میکنیم عمل می کنید و از آنچه شما را بر حذر می داریم خودداری می کنید از شیعیان ما هستی ولا نه.

حضرت زهرا(سلام الله علیها) در سخنی می فرمایند: کسی که قلب و زبان تسلیم ما باشد ولی اوامر و نواهی ما را مخالفت کند از شیعیان ما نیست.

امام جمعه نورآباد در ابتدای خطبه دوم باز خود و مردم را به تقوای الهی دعوت کردند و گفت تقوا یعنی بنده بودن و بنده کسی است که به دستورات مولایش توجه میکند و آنچه او می پسندد را انجام  و از آنچه او ناراضی است خود داری کند.

هاشمی نژاد در ادامه به چند مناسبت این هفته اشاره کرد:

وی به 27 اردبهشت مصادف با پنجمین سالگرد رحلت فقیه عالی قدر حضرت آیت الله بهجت (ره) اشاره کرد و یاد این عالم گرانقدر را گرامی داشت.

امام جمعه نورآباد به 26 اردبهشت سالروز اشغال فلسطین و اعلام موجودیت رژیم اشغالگر فلسطین اشاره کردکه در سال 1327یعنی 66 سال پیش با خیانت انگلیس و آل سعود کشور جعلی اسرائیل تشکیل و از آن زمان تاکنون شاهدخیانت های صهیونیست ها هستیم .

وی ادامه داد: مستکبران عالم در سیاست یک بام و دو هوا خود از این رژیم جانبداری می کند.

وی اظهار داشت: بعد از انقلاب به برکت امام عزیزمان موضوع فلسطین به یک موضوع بین المللی تبدیل شده و ان شاءالله در آینده شاهد نابودی این رژیم جعلی خواهیم بود.

خطیب جمعه نورآباد در فراز دیگری از خطبه های این هفته نماز جمعه به مراسم معنوی اعتکاف که در روزهای 14،13و 15 ماه رجب برگزار شد اشاره کرد و از دست اندرکاران و شرکت کننده گان در این مراسم معنوی تشکرکرد.

حجّت الاسلام هاشمی نژاد در بخش پایانی سخنان خود از مردم برای کمک به ساخت فاز اول مصلای شهرستان درخواست کمک کرد.

 

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار