سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 33275
تاریخ انتشار: ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » رابطه با ایران و حزب‌‌الله اصولی است
Print This Post

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری سوریه با بیان اینکه با رهبران کنونی سوریه برای دستیابی به راه‌حل سیاسی به جای نظامی جهت حل بحران حاکم بر کشور موافق است، رابطه با ایران و حزب‌الله را رابطه‌ای اصولی دانست و تاکید کرد مقاومت خط قرمز ماست.

به گزارش سلام دلفان، «حسان النوری»، یکی از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری سوریه تاکید کرد که رابطه سوریه با ایران و حزب الله رابطه‌ای در حوزه خط و محور مقاومت است و انتخابات ریاست جمهوری سوریه هیچ ارتباطی به خط مقاومت ندارد، چون هر فردی که در سوریه به این سمت انتخاب می‌شود، می‌داند که مقاومت جزو اصول ثابت ملی و قومی سوریه است.النوری افزود: تمام سوری‌ها به رابطه با ایران و حزب الله به عنوان رابطه‌ای اصولی و مبنایی نگاه می‌کنند که جای هرگونه بحث و مناقشه در آن نیست و ما نیز هیچ گونه مناقشه‌ای را در خصوص خط مقاومت نمی‌پذیریم و این خطی است که ایران و سوریه و حزب الله و دوستان آنها مانند روسیه و «کشورهای بریکس» آن را هدایت می‌کنند.

وی خط مقاومت را خطی استثنایی خواند که موفق شد، پیروزی‌های بزرگ سال 2006 را رقم بزند و بحران سوریه را تاکنون با موفقیت اداره کند و این ائتلاف استراتژیک دشمنانش را به رعب و وحشت انداخته، به همین دلیل هیچ رئیس جمهوری نمی‌تواند برخلاف این موضع، موضع گیری دیگری داشته باشد و بالطبع اگر چنین موضعی اتخاذ کند، 23 میلیون سوری را رو در روی خود خواهد داشت.

النوری در خصوص اوضاع داخلی نیز با بیان اینکه تبلیغات انتخاباتی وی با شعار «اقتصاد آزاد هوشمند» فعالیت خود را آغاز کرده است، گفت: امروز سوریه توجه بسیاری به عرصه‌های سیاسی و نظامی و امنیتی دارد و در قبال آن بی‌توجهی‌هایی به عرصه‌های اقتصادی و اداری و اجتماعی صورت می‌گیرد که موجب بروز فساد در کشور شده و برخی را به بهره برداری از بحران که من آنها را تاجران بحران می‌نامم، واداشته است.

النوری ادامه داد: به همین دلیل به نظر من اکنون عرصه اجتماعی و اقتصادی سوریه نیازمند بازنگری و توجه دقیق و بسیار هستند تا موجبات برخی سوء استفاده‌ها از سیاست‌های داخلی و محلی فراهم نشود.

وی گفت: برنامه انتخاباتی‌اش به طور اساسی بر عرصه سیاسی و نظامی تمرکز دارد، اما دیدگاه‌هایش در عرصه اقتصادی و اداری و اجتماعی با دیگر نامزدها متفاوت است و او در این خصوص دارای دیدگاهی استراتژیک است، چون بر این باور است که دارای توانمندی‌های بسیاری در حوزه‌های اداری و اقتصادی است و به این طریق می‌تواند به کشور خدمت کند.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری سوریه درباره اقتصادهای کشورهای هم پیمان سوریه گفت: اقتصاد ایران و روسیه اقتصادی هوشمند است و هوشمندی در اینجا به این معناست که دخالت دولت در آن براساس معیارهای خاص صورت می‌گیرد و ما نیز خواهان چنین اقتصادی هستیم.

النوری درباره شانس پیروزی و موفقیت خود در انتخابات ریاست جمهوری سوریه گفت: این امری غیر ممکن نیست، اما در صورتی‌که در انتخابات پیروز نشوم، درباره پذیرفتن مناصب دیگر تامل خواهم کرد.

 

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار