سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 33282
تاریخ انتشار: ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » اکثر آمریکایی‌ها به اوباما اعتماد ندارند
Print This Post

نتایج تازه ترین نظرسنجی انجام شده نشان می‌دهد که اکثر مردم آمریکا اعتماد خود را نسبت به دولت فدرال از دست داده‌اند.

به گزارش سلام دلفان،  جدیدترین نظرسنجی انجام شده توسط فاکس نیوز حاکی از آن است که از هر 10 آمریکایی 6 نفر هیچ اعتمادی به دولت آمریکا ندارند. این رقم در ژوئن 2013 میلادی به بیش از 62 درصد رسیده بود.

بر اساس این گزارش، تنها 37 درصد رای دهندگان آمریکایی به این سئوال که “آیا به طور کلی به دولت فدرال اعتماد دارید؟” پاسخ مثبت داده‌اند.

برای نخستین بار که این سئوال در سال 2002 میلادی مطرح شد حدود 47 درصد دموکرات‌ها به آن پاسخ مثبت دادند. این رقم در فوریه 2009 میلادی به 53 درصد افزایش یافت که همزمان با نخستین ماه ریاست جمهوری باراک اوباما بود. این رقم در تازه ترین نظرسنجی فاکس نیوز به 55 درصد رسیده است.

در حالی که در سال 2002 میلادی 63 درصد جمهوری خواهان به این سئوال پاسخ مثبت داده بودند این رقم در سال 2009 به کمتر از 32 درصد و در نظرسنجی اخیر نیز به کمتر از 19 درصد کاهش یافته است.

در سال 2002 میلادی 53 درصد مستقل های آمریکا نیز به این سئوال پاسخ مثبت دادند و در سال 2009 این رقم به 35 درصد و اکنون به کمتر از 31 درصد تنزل یافته است.

78 درصد مردم آمریکا نیز مدیریت حملات ضد کنسولگری آمریکا در شهر بنغازی لیبی را یک مساله جدی و بیش از 52 درصد نیز آن را یک مساله خیلی جدی ارزیابی کرده‌اند. برنامه جاسوسی آمریکا نیز دیگر نگرانی رای دهندگان بوده است. 53 درصد مردم آمریکا برنامه نظارت و جاسوسی کاخ سفید را مساله‌ای خیلی جدی ارزیابی کرده‌اند.

حدود یک سوم مردم آمریکا نیز اعلام کردند، دولت اوباما نسبت به دولت‌های قبلی عملکرد شفاف کمتری در خصوص اقتصاد، حریم خصوصی و امنیت داشته است.

منبع: تسنیم

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار