سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 33405
تاریخ انتشار: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » انگلیس بزرگترین جاسوس خانه آمریکا
Print This Post

دولت آمریکا در نظر دارد با صرف هزینه ای بیش از 300 میلیون دلار یکی از پایگاههای نظامی خود در انگلستان را به یکی از بزرگترین مراکز جاسوسی خارج از آمریکا تبدیل کند.

به گزارش سلام دلفان، پایگاه اینترنتی روزنامه انگلیسی ˈایندیپندنتˈ نوشت:دولت آمریکا در نظر دارد با صرف هزینه ای بیش از 300 میلیون دلار یکی از پایگاههای نظامی خود در انگلستان را به یکی از بزرگترین مراکز جاسوسی خارج از آمریکا تبدیل کند.زپایگاه ˈرف کراتونˈ (RAF Croughton) وابسته به نیروی هوایی آمریکا در نزدیکی ˈمیلتون کینسˈ که ارتباط کابلی مستقیمی با ستاد ارتباطات دولتی انگلیس دارد، به یک سایت اطلاعاتی و جاسوسی با امنیت بسیار بالا تبدیل می شود که یک هزار و 250 کارمند خواهد داشت و عملیات جاسوسی در آفریقا را پوشش خواهد داد.

این پروژه 317 میلیون دلاری شامل احداث تاسیساتی برای آژانس اطلاعات دفاعی وابسته به وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) بوده و قرار است تا سال 2017 میلادی تکمیل شود.

روزنامه ایندیپندنت سال گذشته افشا کرده بود که این پایگاه نظامی آمریکا برای انتقال داده ها و اطلاعات جاسوسی شبکه جهانی پایگاههای جاسوسی درون سفارتخانه های آمریکا به واشنگتن مورد استفاده قرار می گیرد. این شبکه جهانی جاسوسی شامل مرکز جاسوسی سفارت آمریکا در برلین است که آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) از آن برای شنود مکامله های تلفنی آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان استفاده کرده بود.

همچنین گفته می شود این پایگاه نیروی هوایی آمریکا در انگلیس به عنوان یک سایت حمایتی برای حملات هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا در داخل یمن استفاده می شود.

به نوشته این روزنامه انگلیسی، سرمایه گذاری زیاد دولت آمریکا در پایگاه کراتون نیروی هوایی این کشور در انگلیس، سوالات تازه ای در جامعه انگلستان درباره نظارت بر پایگاههای آمریکا ایجاد کرده است. این پایگاهها بر اساس موافقتنامه ای که تاریخ آن به دهه 1950 باز می گردد، اداره می شوند.

منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار