سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 33495
تاریخ انتشار: ۱ خرداد ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » قرائتی:حق قرآن را ادا نکرده‌ایم
Print This Post

رئیس ستاد اقامه نماز کشور گفت: خودم را مجرم می‌دانم که نتوانسته‌ام حق قرآن را ادا کنم و نبی مکرم اسلام(ص) در همین دنیا از کسانی که حق قرآن را ادا نکرده‌اند قطعا شکایت می‌کند.

به گزارش سلام دلفان، حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی امروز در جلسه «بیان تجربیات تبلیغی» که در مجتمع آموزش عالی فقه برگزار شد، با اشاره به آیه «نحن نزلنا الذکر» اظهار داشت: واژه «ذکر» در این آیه به این مهم اشاره دارد که در کنار قرآن، باید به مراجع حدیثی ناب دین مانند نهج البلاغه نیز اهتمام داشت تا بتوان حق «ذکر» را ادا کرد.

وی افزود: چگونه شب قدر قرآن را زنده می داریم، در حالی که از معارف قرآنی در این شب هیچ خبری نیست و «ذکر» نیز بزرگ داشته نمی‌شود.

این استاد قرآنی با اشاره به آیه 30 سوره فرقان اظهار کرد: بنده خودم را مجرم می‌دانم که نتوانسته‌ام حق قرآن را ادا کنم و بنا به این آیه قرآنی، نبی مکرم اسلام(ص) در همین دنیا از کسانی که حق قرآن را ادا نکرده‌اند قطعا شکایت می‌کند.

قرائتی اضافه کرد: طلاب حوزه‌های علمیه اگر دوره تفسیری نداشته باشند و استادان حوزه نیز در کنار کفایه و اصول، نهج البلاغه را تدریس نکنند در حق قرآن و حدیث کوتاهی کرده‌اند.

وی با تأکید بر لزوم راه اندازی نهضت تفسیری در میان جامعه خاطرنشان کرد: روحانی که بدون قرآن است قطعا بدون نور است و روحانی بدون نور، به گواه قرآن «یخرجوهم من الظلمات الی النور» نمی‌تواند مردم را از ظلمات به سوی نور هدایت کند.

وی روش تبیین احکام دین  برای مردم را مورد توجه قرار داد و بیان داشت: روحانیون باید توجه کنند که فتواهای مشهور و قطعی را در عبارات روان به مردم انتقال دهند و از ارائه فتاوای مختلف و ابهام آور برای مردم خودداری کنند تا هم عوام و هم خواص از آن بهره برند.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار