سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 33629
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » مردم نباید در زمینه اسلام، انقلاب و مسائل مربوط اهل تسامح و محافظه کاری باشند
Print This Post
خطبه های نماز جمعه نورآباد؛

مسئولین فرماندهی انتظامی، اداره دادگستری و ارشاد اسلامی شهرستان در مقابله با آلودگی صوتی به وظیفه انقلابی، قانونی واسلامی به خوبی عمل نمایند.

حجّت الاسلام سیّدجعفرهاشمی نژاد در خطبه اول نمازجمعه، 2 خرداد ۱۳۹۳ بعد از حمدوستایش پروردگار، خود و همه ی را به رعایت تقوای الهی دعوت کردند و به حدیثی از حضرت امیر المومنین علی علیه اسلام که موضوع تقوی در آن مطرح شده است اشاره کردکه میفرماید:

بندگان خدا شما را به تقوای الهی سفارش میکنم،همانا تقوا بهترین چیزی است که بندگان به آن سفارش شده است و بهترین پایان کارهاست.

امام جمعه نورآباد در ادامه به تبین سیره امام هفتم حضرت موسی ابن جعفر(ع) پرداخت:

ولادت آنحضرت 128 و شهادت 183 و مدت عمر شریفشان54 یا 55 سال است.

نام مبارک ایشان موسی و از جمله القاب آنحضرت کاظم، صابر، و عبدصالح وکنیه آنحضرت ابوالحسن و ابوابراهیم می باشد.

در وصف آنحضرت گفته شده است که او را به نور اهل بیت (علیهم السلام) و راهب بنی هاشم(ع) و عابدترین اهل زمان می شناختند و آنحضرت با سخاوت ترین اهل عرب و اطعام کننده مساکین بودند.

امام جمعه نورآبادگفت: یکی از ویژگی های امام موسی کاظم(ع) علاقه به عبادت بود و در زمان که به دستور هارون الرشید به زندان افتادند با خوشحالی این گونه مناجات می کردند و می فرمود: خدایا مدتها بود از تو می خواستم تا مرا برای عبادتت فراغت دهی و دعای مرا مستجاب کردی، ستایش برای توست

وی در ادامه به دو فرموده آنحضرت اشاره کردند:

-هرکس عاشق دنیا شد آخرت از دلش رخت می بندد.

-کسی که دو چهره و دو زبان باشد بد بنده ای است.

امام جمعه نورآباد در ابتدای خطبه دوم باز خود و مردم را به تقوای الهی دعوت کردند و در ادامه به چند مناسبت این هفته اشاره کرد:

وی روز سه شنبه  مصادف با 27 رجب را باشکوه ترین روزتاریخ دانست که بعثت برترین انبیاء در آن اتفاق افتاده که آمدن انبیاء گذشته و کتاب های آسمانی گذشته مقدمه برای بعثت ایشان بوده.

هاشمی نژاد اظهار داشت: خلاصه23سال بعثت پیامبر(ص) قرآن و اهلبیت (علیهم السلام ) می باشد که لازم است مسلمانان هرچه بیشتر با فرهنگ ثقلین آشنا شوند و از برکت آنها استفاده نموده و نور بگیرند و افکار و رفتار وکردار خود را بر اساس قرآن و عترت شکل دهند.

در ادامه به روز شنبه 3 خرداد یاد آور آزادی خرمشهر در سال 1361 اشاره کرد و در این باره گفت: این پیروزی از چند جهت حائز اهمیت است زیرا بعد از فتح خرمشهر دکترین دشمنان شکل ازآفند و تهاجمی به پدافندی و تدافعی تغییر یافت .

وی اظهار داشت: فتح خرمشهر آغازی برای توفیقات بعدی گردید و در واقع 3 خرداد 61 فتح الفتوح بود.

امام جمعه نورآباد به مذاکرات اخیر ایران و کشور های موسوم به 1+5 اشاره کرد و گفت: در این دوره از مذاکرات به نتیجه ای نرسیدند ولی آنچه مسلم است فعالیت های ایران مطابق استاندارد های و قوانین بین المللی و شفاف می باشد.

وی گفت: علت دشمنی کشور های مستکبر عالم بفرموده مقام معظم رهبری (مدظله العالی) ایستادگی ملت ایران در مقابل تقسیم دنیا به سلطه گر و سلطه پذیر می باشد و موضوع هسته ای و حقوق بشر بهانه است و ان شاءالله آینده ازآن حق و ملت عزیز ایران خواهد بود.

خطیب جمعه نورآباد در فراز دیگری از خطبه های این هفته نماز جمعه به همه مردم توصیه کردکه باید مراقب باشند در زمینه اسلام، انقلاب و مسائل مربوط نباید اهل تسامح و محافظه کاری باشند و مردم در این زمینه های به بهترین شکل عمل نمایند.

حجّت الاسلام هاشمی نژاد در بخش پایانی سخنان خود به مسئولین فرماندهی انتظامی، اداره دادگستری و ارشاد اسلامی شهرستان توصیه کرد که در مقابله با آلودگی صوتی به وظیفه خود به خوبی عمل نمایند.

وی ادامه داد: موسیقی حرام چشم، ذهن و دام را آلوده می کند.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار