سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 33669
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » پوتین:آمریکا توان رقابت با ما را ندارد
Print This Post

رئیس‌جمهوری روسیه با اشاره به اینکه آمریکا امکانات لازم برای رقابت با روسیه در بازار انرژی اروپا را ندارد، تاکید کرد که روسیه قصد دارد با تکیه بر توانمندی‌های خویش رهبری در عرصه انتقال انرژی در سطح جهان را بدست بگیرد.

به گزارش سلام دلفان، خبرگزاری «نووستی» نوشت: «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه در خصوص امکانات آمریکا برای رقابت با روسیه در بازار انرژی اروپا ابراز تردید کرد و یادآور شد که در حقیقت عرضه گاز برای مصرف کنندگان آسیایی بیشتر به نفع آمریکا است.

پوتین دیروز، یشنبه در دیدار با روسای شرکتهای بزرگ انرژی در مسکو در حاشیه نشست بین المللی اقتصاد در سنت پترزبورگ گفت: «در واقع در آینده شرکای آمریکایی ما قصد دارند نقش صادرکننده اصلی گاز در جهان را بازی کنند، که البته برای بازار جهانی خوب بوده و یک اقدام مثبت است. ولی برای صادرات گاز طبیعی از آمریکای شمالی به اروپا، کارشناسان و تجار این عرصه در سالن نشسته و به خوبی می‌دانند که برای این کار لازم است زیرساختاری در هر دو سوی اقیانوس آرام ایجاد شود. این کار نیازمند سرمایه گذاری هنگفت و زمان بسیار طولانی است و با وجود فراهم شدن همه این شرایط، قیمت گاز برای مصرف کننده اروپایی حداقل به 1.6 برابر قیمت کنونی گاز، افزایش خواهد یافت.»

وی در عین حال یادآور شد که قیمت گاز روسیه برای مصرف کنندگان اروپایی قابل پیش بینی و مقرون به صرفه است، برای اینکه بر اساس اصول و قواعدی که از سوی دیگر صادرکنندگان گاز مورد استفاده قرار می‌گیرد، محاسبه شده است.

پوتین همچنین تاکید کرد که روسیه قصد دارد، نه تنها مواضع خویش را بعنوان منبع اصلی تامین کننده انرژی جهانی تقویت کند، بلکه به یکی از رهبران جریان انتقال انرژی در سطح جهان تبدیل شود و امکانات لازم برای این منظور را نیز در اختیار دارد.

 

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار