سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 3374
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۰
تعداد نظرات: ۲ نظر
خانه » اخبار برتر » وقتی عشایر دلفان به دستور آیت الله کاظمی(ره) هرسین را محاصره می کنند!
Print This Post
... مرحوم آيت الله كاظمي  بلافاصله به سران عشاير فاميل و وابستگان از طوائف ايتيوند و اولادقباد  پيغام ميدهند كه افراد مسلح ،هرسين را محاصره كنند و در صورت لزوم ...

… مرحوم آيت الله كاظمي  بلافاصله به سران عشاير فاميل و وابستگان از طوائف ايتيوند و اولادقباد  پيغام ميدهند كه افراد مسلح ،هرسين را محاصره كنند و در صورت لزوم از حكومت انتقام بگيرند.

سلام دلفان- رژيم پهلوي براي خلع لباس طلاب و فضلاي حوزه دستور مي دهد هر جا كسي را با عبا و عمامه ديدند خلع لباس كنند و از او تعهد بگيرند كه ديگر لباس روحانبت نپوشد و تنها يك گروه كه از طرف مرحوم آيت الله ناييني و آيت الله سيد ابوالحسن اصفهاني دستخط اجتهاد داشته و فرمانداري قم آن را تاييد كرده باشد مجاز به استفاده از لباس می باشند.

در اين رابطه حاکم وقت هرسين مرحوم آيت الله حجتي كه داراي گواهي اجتهاد از آيت‌ الله ناييني و آيت الله ابوالحسن اصفهاني بوده، اما كسي اين گواهي را به فر مانداري قم جهت صدور جواز عمامه نداده بود دستگير و خلع لباس مي كنند. در پي اين اقدام، مرحوم آیت‌الله حجتی با حالتي اندوهگين وارد منزل مرحوم آيت الله كاظمي مي شود كه ايشان بلافاصله به سران عشاير فاميل و وابستگان از طوائف ايتيوند و اولادقباد  پيغام ميدهند كه افراد مسلح ،هرسين را محاصره كنند و در صورت لزوم از حكومت انتقام بگيرند.

يكصد سوار مسلح به سركردگي مرحوم امان الله خان كاظمي {كه بعد ها در سال 1307در پي مبارزات مسلحانه با رژيم پهلوي در منطقه محراب كوه پس  از دستگيري خانواده اش توسط رژیم ،به همراه چند تن از سران عشاير لرستان اعدام ميشود، }

ارتفاعات شهر هرسين را محاصره نموده و منتظر دستور آيت الله كاظمي مي شوند و ايشان چند نفر را به محل استقرار حكومت هرسين ميفرستند كه يا عمامه و لباس اين عالم محترم را پس داده و از ايشان عذر خواهي كنند يا پاسگاه هرسين ،تصرف و شخص حاكم دستگيرو مسببين  را مجازات ميكنيم  كه حاکم هرسين ،مجبور به عذر خواهي و تحويل لباس اين روحاني جلیل القدرمي شود .

پس از اين مأموريت پيروزمندانه عشاير كه به دستور آيت الله كاظمي صورت پذیرفته بود، با انجام يك مانور مسلحانه و تير اندازي هوايي هرسين را ترك و به نورآباد بر مي گردند.

منبع: سایت علی آل کاظمی

  1. نویسنده دیدگاه: عینی زاده محمد تقی
    آذر ۳۰, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۲:۵۴

    برایم جالب بود تشکر

  2. نویسنده دیدگاه: مسعود
    شهریور ۱۷, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۳:۴۴

    در مورد شخصیت امان الله خان کاظمی اگر اطلاعاتی دارید منتشر کنید

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار