سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 33818
تاریخ انتشار: ۷ خرداد ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » خاطره قاری‌بزرگ مصر از مقام‌معظم رهبری
Print This Post

دکتر احمد احمد نعینع، پزشک و قاری ممتاز بین المللی مصر و داور مسابقات قرآن خاطرات شنیدنی از ملاقات با رهبر انقلاب دارد.

به گزارش سلام دلفان، دکتر احمد احمد نعینع، پزشک و قاری ممتاز بین المللی مصر و داور مسابقات قرآن می گوید:  من تا کنون دیدارهای متعددی با آیت الله خامنه‌ای داشته‌ام که تعداد آنها یادم نیست و خاطرات زیادی نیز از این دیدارها در ذهن من ماندگار شده اند. مثلاً یکی از دیدارها در حضور رهبر معظم انقلاب به تلاوت قرآن می پرداختم و در هنگامی که تلاوت من به اوج خود رسیده بود، ایشان در عبارتی فرمودند: «وصلت إلی ثریا» یعنی تو به ثریا رسیده ای و بعد هم فرمودند: تو از ثریا نیز گذشتی…هدیه فراموش نشدنی آقا به نعینع

وی ادامه داد : در یکی از دیدارها من خدمت آیت‌الله خامنه‌ای رفتم و به ایشان گفتم که من سید و از نسل امام حسن مجتبی(ع) هستم. ایشان وقتی این را شنیدند، برخاستند و عبا و شال سبزی را که داشتند به من هدیه کردند و این از ارزشمندترین هدایای زندگی من است.

صوت آیت الله خامنه ای را در حین تلاوت سوره فاتحةالکتاب و اذکار مختلف نماز خیلی دوست دارم

دکتر احمد احمد نعینع افزود : در یکی دیگر از دیدارها که تقریباً خصوصی بود، پس از اقامه نماز به امامت ایشان، تلاوتی داشتم که آیت الله خامنه ای از آن تلاوت خیلی خوششان آمده بود و به من فرمودند: اکنون خیلی‌ها از مصطفی اسماعیل تقلید می کنند اما به نظر من، تو از مصطفی اسماعیل تقلید نمی‌کنی بلکه شبیه به مصطفی اسماعیل می خوانی. صدای تو شبیه مصطفی اسماعیل است و بر نحوه تلاوت ایشان ظرایفی را نیز اضافه می کنی. من از آنجا پی بردم که ایشان اشراف کامل بر مسایل فنی تلاوت دارند.

وی افزود : البته باید بگویم که من نیز صوت آیت الله خامنه ای را در حین تلاوت سوره فاتحةالکتاب و اذکار مختلف نماز خیلی دوست دارم. ایشان دارای صوتی جذاب و همراه با معنویت هستند که در من احساس ملکوتی آیه «الّذین فی صلاتهم خاشعون» را زنده می کند. رعایت دقیق تجوید و معنویت موجود در صوت نماز آیت الله خامنه ای، ویژگی خاصی به قرائت ایشان بخشیده است.

منبع: تسنیم

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار