سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 33900
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » پرونده انتخابات مصر بسته شد
Print This Post

انتخابات دو روزه مصر که به دلیل استقبال ضعیف مردم و با هدف کشاندن رای دهندگان به پای صندوق های رای یک روز دیگر تمدید شده بود، لحظاتی پیش بسته شد.

به گزارش سلام دلفان، مردم مصر امروز نیز برای سومین روز پیاپی به پای صندو‌ق‌های رای رفتند تا از بین حمدین صباحی نامزد ناصری و ملی گرا و عبدالفتاح السیسی وزیر دفاع سابق و از چهره‌های نظامی یکی را به ریاست جمهوری انتخاب کنند. البته استقبال مردم طی روزهای اول و دوم ضعیف گزارش شده و همین امر برگزار کنندگان انتخابات را واداشت تا انتخابات را یک روز دیگر تمدید کنند.گزارش رسانه های مصری حاکی است که نسبت استقبال مردم امروز نسبت به دو روز گذشته تقریبا بیشتر بوده است ولی هنوز به طور رسمی اعلام نشده است که چند درصد مردم مصر در این دوره از انتخابات شرکت کرده‌اند.

البته تمدید یک روزه انتخابات مصر با اعتراض دو نامزد روبرو شد اما کمیته انتخابات ریاست جمهوری به طور رسمی اعتراضات ستادهای انتخاباتی حمدین صباحی و عبد الفتاح السیسی نسبت به تمدید یک روزه اخذ رای را وارد ندانست.
کمیته عالی انتخابات ریاست‌جمهوری مصر تاکید کرده بود: فرصت انصراف نامزدها در انتخابات پیش از این به اتمام رسیده است، بنابراین انصراف هر یک از نامزدها در حال حاضر هیچ تأثیر قانونی ندارد و در صورت انصراف هر یک از نامزدها از صحنه انتخابات، نامزد دیگر به عنوان نامزد پیروز اعلام می‌شود.

انتخابات امروز مصر بدون حادثه خاصی برگزار شد و مشکلات امنیتی قابل توجه ای رخ نداد. این انتخابات در سایه تدابیر شدید امنیتی برگزار شد و  حدود 800 هزار نیروی امنیتی و نظامی ارتش مصر تأمین برگزاری انتخابات را به‌عهده گرفتند.

منبع: تسنیم

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار