سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 33935
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » پیشرفت 95 درصد فاز 12 پارس جنوبی
Print This Post

پیشرفت 95 درصد فاز 12 پارس جنوبی

پیشرفت 95 درصد فاز 12 پارس جنوبی و نصب سنگین ترین دستگاه پالایشگاه فاز 19 عنوان دو خبر کوتاه از پارس جنوبی است.
به گزارش مشرق، محمدجواد شمس مدیرعامل شرکت پترو پارس اظهار داشت: بهمن سال گذشته تولید میعانات گازی و گاز از فاز 12 پارس جنوبی آغاز شد و هم‌اکنون تولید از این فاز 12 میلیون مترمکعب است که با راه‌اندازی واحد دوم این فاز در خرداد امسال این میزان به 25 میلیون مترمکعب در روز افزایش می‌یابد.

این مسئول اضافه کرد: واحدهای سوم و چهارم فاز 12 پارس جنوبی آذر امسال به بهره‌برداری می‌رسد که با راه‌اندازی این دو واحد میزان تولید این فاز به 50 میلیون مترمکعب گاز در روز می‌رسد.

شمس، پیشرفت فیزیکی فاز 12 پارس جنوبی را بیش از 95 درصد اعلام کرد و ادامه داد: مابقی پیشرفت کار شامل راه‌اندازی این فاز است که در دست اجراست.

وی بیان کرد: همچنین گوی شناور صادرات محصولات فاز 12 پارس جنوبی در ماه جاری بارگیری شده و به منظور صادرات محصولات این فاز به کشتی‌ها وصل می‌شود.

سنگین ترین دستگاه پالایشگاه فاز 19 پارس جنوبی با موفقیت نصب شد

این تجهیز فوق سنگین به نام Solvent Absorber که وظیفه شیرین سازی گاز ترش وارد شده به پالایشگاه خشکی فاز 19 را بر عهده دارد، دارای وزنی بیش از 420 تن و ارتفاع 40 متر و قطر 4.2 متر است.

عملیات حمل این دستگاه  فوق سنگین از مجتمع بندری پارس واقع در عسلویه به پالایشگاه خشکی فاز 19 بیش از 3 ماه به طول انجامید و در روز عید سعید مبعث، به همت مدیران و کارکنان پرتلاش ناحیه SC2 سایت فاز 19 پارس جنوبی طی عملیاتی سخت و نفس گیر در موقعت خود نصب شد.

در سالی که مزین به نام اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی است، فاز 19 پارس‌جنوبی در میان پروژه هایی که از سوی وزارت نفت به عنوان پروژه های اولویت دوم پس از فازهای 12، 15 و 16 و 17 و 18مطرح هستند دارای بیشترین پیشرفت است.

منبع: مهر

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار