سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 34048
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » افزایش قربانیان کرونا در عربستان
Print This Post

وزارت بهداشت عربستان از افزایش تعداد تلفات مبتلایان به ویروس شبه سارس “کرونا” به ۱۸۷ نفر خبر داد.

به گزارش سلام دلفان، وزارت بهداشت عربستان امروز در بیانیه ای اعلام کرد که با مرگ یک کودک 11 ساله تعداد تلفات مبتلایان به ویروس “کرونا” در عربستان سعودی به 187 تن رسید.وزارت بهداشت عربستان اعلام کرد که تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور به 568 نفر رسیده است که از این میان 187 نفر جان خود را از دست دادند.

منابع پزشکی عربستان می گویند که هیچ واکسنی برای کنترل این ویروس وجود ندارد و تنها راه جلوگیری از شیوع آن رعایت بهداشت است.

سازمان جهانی بهداشت نیز پس از جلسه ای اضطراری اعلام کرد ضرورت ندارد حالت فوق العاده عمومی اعلام شود زیرا مدرکی دال بر انتقال این ویروس از انسان‌ها به یکدیگر وجود ندارد.

سازمان بهداشت جهانی تاکید کرد که ویروس کرونا در وضعیت کنونی تهدیدی برای بهداشت عمومی به شمار نمی آید و نیازی به ممنوع کردن سفر به هیچکدام از کشورها، تحت آزمایش قرار دادن افراد در مبادی ورودی یا محدود کردن تجارت نیست.

ویروس کرونا یا مرس، گونه ای مرگبارتر اما با قابلیت انتقال کمتر از ویروس ˈسارسˈ محسوب می شود که در سال 2003 در آسیا شیوع یافت و هشت هزار و 273 نفر را مبتلا کرد. 9 درصد از مبتلایان به این ویروس جان خود را از دست دادند.

علایم این بیماری هنوز ناشناخته اما از علایم اصلی این بیماری تب، سرفه، تنگی نفس و مشکلات حاد تنفسی است. بیمار ممکن است سرفه های چند روزه ظاهرا بدون دلیل نیز داشته باشد. در موارد حاد، مشکلات گوارشی نظیر اسهال، نارسایی حاد تنفسی، اختلالات انعقادی، پریکاردیت و نارسایی کلیه نیز گزارش شده است.

 

منبع: تسنیم

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار