سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 34099
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » روحانی:باید موانع را از پیش پای مردم برداریم
Print This Post

رئیس‌جمهور گفت: اعتقادم این است که دولت در هیچ یک از موارد اجتماعی نمی‌تواند به تنهایی کار انجام دهد.

به گزارش سلام دلفان، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در مراسم هفته جهانی محیط زیست، با بیان اینکه در اولین جلسه دولت یازدهم مصوبه‌ای راجع به دریاچه ارومیه به تصویب رساندیم، گفت: خوشحالم که دولت کارش را با مسئله محیط زیست شروع و آغاز کرد.

وی افزود: معنا این نیست که در مسئله محیط زیست دولت قادر است معضلات را حل کند. دولت در هیچ یک از مسائل اجتماعی خودش نمی‌تواند مسائل را حل کند، از مسئله اقتصادی گرفته تا دین مردم دولت نمی‌تواند تمامی آنها را حل کند. دولت می‌تواند تسهیلات لازم را مهیا کند و این کار مردم است.

روحانی با بیان اینکه دولت دینی خوب است، اظهار داشت: دین دولتی را نمی‌دانم باید بحث کنیم. دین را نباید دست دولت دهیم، دین دست کارشناسان، علما، صاحب‌نظران و دلسوزان است و آنها باید تبلیغ دین را انجام دهند.

وی ضمن گرامیداشت ماه شعبان، گفت: ما شعبان ماه پیامبر اعظم است و باید روح خود را برای عبادت واقعی در ماه مبارک رمضان آماده کنیم.

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه در آستانه روز محیط زیست هستیم، محیط زیست را بسیار حائز اهمیت عنوان کرد و یادآور شد: روزگاری بود که بشر در آغاز صنعتی شدن و مشکلات و پیامدهای صنعتی شدن قرار داشت و آثار و عواقب آن را به خوبی لمس نمی‌کرد و افتخار هم می‌کرد که در طبیعت مداخله می‌کند و مدعی بود مداخلاتش زیبایی‌آفرین است.

روحانی خاطرنشان کرد: در گذشته برای اینکه آب خوردن منزل تامین شود باید کوزه را برمی‌‌داشتند و به لب چشمه می‌رفتند، اما الان شیر آب در منزل است.

وی با بیان اینکه این اقدامات در گذشته باعث می‌شد طرف تحرک داشته باشد، افزود: خداوند بدن را برای پشت میز نیافریده، بلکه  برای تحرک و راه‌ رفتن آفریده اما الان شرایط متفاوت شده است.

رئیس‌جمهور اظهار داشت: وقتی که ماشین آمد مردم خوشحال شدند و گفتند راحت شدیم تا کی باید در چهارپا سوار می‌شدیم. ماشین سوار می‌شویم. در همان ابتدا ماشین‌هایی بود که به آنها ماشین‌های چوب‌کبریتی می‌گفتند.

روحانی تاکید کرد: وقتی که سوار ماشین می‌شویم باید پیاده‌روی را به نحوی جبران کنیم، اما این برنامه حذف شده است.

وی اضافه کرد: باید بهترین مکان را پیدا کنیم تا کمترین صدمه را به محیط زیست بزنیم. ضمن اینکه باید در محیط زیست جنگل، مراتع، دریاچه و رودخانه فعال باشند و رودخانه‌ای خشک نشود.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه در ایران سازمان محیط زیست نبود، افزود: مقررات مربوط به شکاریابی و صید بود و اسم سازمان محیط زیست در سال 1350 درست شد و اگر ذهن من یکی، دو سال خطا می‌کند شما آن را تصحیح کنید.

روحانی با بیان اینکه در محیط زیست نباید تخریب و آلودگی صورت گیرد، اظهار داشت: آلودگی و تخریب دو معضل محیط زیست هستند که این محیط را تهدید می‌کند.

 

منبع: تسنیم

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار