سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 34118
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » دستور جدید رئیس‌جمهور درباره اشتغال
Print This Post

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به دستور رئیس جمهور به وزارتخانه ها برای اعلام برنامه های خود در حوزه اشتغال گفت: امسال نرخ رشد اقتصادی به 3 درصد خواهد رسید.

 به گزارش سلام دلفان، علی ربیعی با اعلام اینکه همه وزارتخانه ها به دستور رئیس جمهور موظف شده اند تا برنامه های خود را در حوزه اشتغال اعلام کنند گفت: برای ایجاد اشتغال هم از سوی وزارتخانه ها و هم در استان ها، برنامه ریزی شده و چند استان به صورت آزمایشی در حال مطالعه هستند تا موانع تولید و شرایط بهبود فضای کسب و کار استخراج شود.وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه بسته رفع موانع تولید و اشتغال تا دو ماه دیگر به دولت ارائه می شود اظهارداشت: دولت در هر جلسه ای که تشکیل می دهد، به صورت آرام و تدریجی بخشی از موانع تولید را برداشته است.

ربیعی ادامه داد: در چند سال گذشته با رشد منفی انباشته شده اقتصادی مواجه بوده ایم که از نیمه دوم سال گذشته تلاش شد این رشد به سمت مثبت حرکت کند و امسال تلاش داریم تا نرخ رشد اقتصادی را به 3 درصد برسانیم.

وی با بیان اینکه جهت گیری کلی دولت رونق تولید و خروج از رکود است عنوان کرد: علاوه بر گشایش در مسائل خارجی، اهتمام مدیریت مسائل کارشناسی و علاقه مندی در حوزه سلامت نیز وجود دارد و دولت با بهره گیری از اختراعات، ابداعات و اقدامات دانش بنیان، فعالیت خود را برای ایجاد اشتغال آغاز کرده است.

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی به تشکیل جلسه شورای عالی اشتغال در هفته دوم فروردین سال جاری اشاره کرد و گفت: رئیس جمهوری تاکید کردند همه دستگاه ها با همین شرایط و بودجه موجود، برنامه های اشتغال خود را بیان کنند و همینطور برنامه شغل های اجتماعی که بیشتر به منزله ایجاد شغل در مناطق مرزی و کمتر توسعه یافته است.

ربیعی افزود: اکنون میزان اشتغال زایی بخش آی سی تی و کشاورزی مشخص شده و در حوزه توریسم، گردشگری، صنایع دستی و همچنین مشاغل سبز و محیط زیست نیز برنامه ها در حال تدوین است.

 

منبع: مهر

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار