سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 34160
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » ویژه‌نامه عکس ولادت امام حسین(ع) / تصاویری از سنگ کبود، ضریح امام حسین(ع) و تربتی که در روز عاشورا به رنگ خون در می‌آید
Print This Post

در روز سوم شعبان سال چهارم هجری، دومین فرزند حضرت زهرا(س) و امام علی(ع) پا در عرصه خاکی نهاد و به این ترتیب پنجمین معصوم عصمت و طهارت طلوع کرد.

سنگ کبود امام حسین(ع)

در “مشهد النقطه” شهر حلب که محل زیارت عاشقان اهل‌بیت است، سنگی است که سر مبارک امام‌حسین(ع) روی آن قرار داده شده و قطره خونی روی آن ریخته شد.

روایت شده است که بعد از اتمام جنگ “طَف” در کربلا، کاروان ابن‌زیاد به همراه اسرای واقعه “طف” به سمت شام حرکت کرد و در امتداد رود فرات از سرزمین‌های مختلفی رد شدند تا اینکه به منطقه “حلب” رسیدند و سر مبارک امام حسین(ع) را در آن موضع قرار دادند و مدتی را آنجا توقف کردند.

عکس‌های قدیمی از کربلا

اولين علامت بارگاه امام حسين(ع) از سوی قبيله‌ “بنی‌اسد” كه در نزديكی كربلا سكنی گزيده بودند بنا نهاده شد. آنها مراسمی خاص برای به خاك سپردن سيدالشهدا(ع) برگزار كردند و علامتی بر قبر شريف وی گذاشتند كه سايبانی كوچك بر قبر حضرتش بود.

این تصاویر مربوط به دوران قدیم در کربلا و حرم امام حسین(ع) می‌باشد.

ضریح جدید امام حسین(ع)

بخش‌هايی از ضریح جدید حرم مطهر امام حسین(ع) در کربلا که جایگزین ضریح قبلی شد، ضریحی که مثل همه ضریح‌های قبلی این حرم مطهر، شش گوشه دارد.
تصاویری ناب از ضریحی که مزار امام حسین(ع) را در آغوش گرفت.

عکس‌های ضریح قدیمی امام حسین(ع)

عکس هوایی بين‌الحرمين

شیعیان ما بین حرم “حسین بن علی علیه السلام” و حرم “عباس بن علی علیه السلام” را که ۳۷۸ متر می‌باشد را بین‌الحرمین می‌نامند. موقعیت این مکان در شهر کربلا، تقریبا در ۱۰۰ کیلومتری جنوب غربی بغداد است.

 

سنگ فرش بين‌الحرمين

پروژه توسعه بین‌الحرمین شامل سنگ فرش این محوطه بود که در فصل تابستان زائران به راحتی می‌توانند بدون قرار گرفتن در معرض گرمای زمین، در محوطه بین‌الحرمین تردد کنند.

تربت موجود در موزه حرم امام حسین(ع) در ظهر عاشورا به رنگ خون در آمد

رسانه‌های عراقی از تغيير رنگ تربت امام حسين (ع) به رنگ سرخ در صبح روز عاشورا خبر دادند. این تربت از ساعت 9:30 صبح عاشورا به وقت کربلا به رنگ خون مبدل شده است

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار