سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 34185
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » نفوذ اسرائیل بر مذاکرات هسته‌ای ایران
Print This Post

وزیر اطلاعات و امور راهبردی رژیم صهیونیستی اعلام کرد این رژیم روی روند مذاکرات هسته‌ای ایران با کشورهای ۱+۵ در «حد معینی» نفوذ دارد.

به گزارش سلام دلفان، «یوال اشتاینیتز»، وزیر اطلاعات و امور راهبردی رژیم صهیونیستی امروز شنبه تصریح کرد این رژیم روی روند مذاکرات هسته‌ای ایران و کشورهای 1+5 نفوذ دارد.

وی همچنین افزود در صورت عدم حصول توافق بین ایران و کشورهای 1+5 تا ضرب‌الاجل 20 جولای (29 تیر) این تاریخ می‌تواند تا چند ماه دیگر تمدید شود.

تازه‌ترین دور گفت‌وگوها بین ایران و شش قدرت جهانی 26 اردیبهشت (16 مه) در شهر وین پایتخت اتریش به پایان رسید.

تهران می‌گوید در نگارش پیش‌نویس متن توافق جامع بر سر برنامه انرژی هسته‌ای ایران پیشرفت ملموسی حاصل نشده است.

ایران و شش قدرت جهانی برای رفع اختلاف‌ها و آغاز نگارش پیش‌نویس توافق نهایی با هدف پایان دادن به مناقشه غرب با ایران بر سر برنامه انرژی هسته‌ای این کشور در حال گفت‌وگو هستند.

دو طرف نوامبر گذشته (سوم آذرماه) در شهر ژنو سوئیس توافقنامه موقتی را امضا کردند که اجرای آن از 30 دی 1392 (20 ژانویه) آغاز شد.

«اشتاینیتز» در این سخنرانی که در «بئر السبع» صورت گرفت گفت: علی‌رغم اینکه اسرائیل یکی از اعضای شرکت‌کننده در این مذاکرات نیست، هر روز با نمایندگان کشورهای 1+5 تعامل می کند و اندازه معینی از نفوذ روی مذاکرات دارد.

طبق گزارش رادیو اسرائیل این مقام صهیونیستی در ادامه اظهاراتش تأکید کرد اسرائیل می‌تواند این نکته را روشن کند در صورتی که ایران در آستانه دست‌یابی به تسلیحات هسته‌ای باقی بماند، مسابقه تسلیحاتی در خاورمیانه راه خواهد افتاد.

رژیم صهیونیستی به عنوان تنها دارنده سلاح‌های هسته‌ای در خاورمیانه از امضای پیمان منع گسترش سلاح‌های اتمی خودداری کرده است.

رژیم اسرائیل، آمریکا و کشورهای هم‌پیمان آنها ایران را به پیگیری اهداف نظامی در لفافه برنامه هسته‌ای متهم می‌کنند. جمهوری اسلامی ایران این ادعاها را رد و بر مقاصد صلح‌آمیز برنامه هسته‌ای این کشور تأکید کرده است.

ایران از جمله کشورهای امضاکننده پیمان ان‌پی‌تی است.

 

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار