سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 34429
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » اخبار ویژه روزنامه های سه شنبه
Print This Post

پای افراطیون به معاونت فرهنگی وزارت ارشاد بازتر شد،تجلیل آقای خداحافظ انقلاب از امام جمعه سابق اصفهان،هشدار درباره دخالت مسئولان سياسي در ساخت و سازهاي شمال،افشاگری یکی از مدیران دولت قبل و …از جمله خبر ویژه های برخی روزنامه های سه شنبه هستند که میتوانید در این قسمت بخوانید.

*کیهان

موسوی لاری: روحانی گفتمان ندارد در زمین ما حرکت می‌کند

چند روز پس از رضا خاتمی عضو حزب منحله مشارکت که گفته بود «روحانی گفتمانی از خود ندارد» وزیر کشور دولت اصلاحات نیز اعلام کرد اعتدال گفتمان نیست.موسوی لاری در مصاحبه با روزنامه زنجیره‌ای آرمان و در پاسخ این سؤال که «آیا گفتمان اعتدال ادامه گفتمان اصلاح‌طلبی است؟» اظهار داشت: بارها بر این نکته تاکید کرده‌ام که اعتدال راه است، نه هدف؛ مسیر است نه مقصد، روش تحقق گفتمان است نه گفتمان. در جامعه ما دو گفتمان وجود دارد، گفتمان اصولگرایی و گفتمان اصلاح‌طلبی. هر کدام از این دو گفتمان یا معتدلانه و واقع‌گرایانه مطرح می‌شوند یا با افراط و تفریط، شتاب‌زدگی، خودشیفتگی و تمامیت‌خواهی. شعارهایی که آقای روحانی در تبلیغات انتخاباتی مطرح کردند و امروز نیز در گفتار و رفتار به آن پایبند هستند، شعارها و آرمان‌های اصلاح‌طلبی است. بنابراین آقای روحانی بدون اینکه خود را اصلاح‌طلب معرفی کند، در زمین و مسیر اصلاح‌طلبی با مشی اعتدالی حرکت می‌کند.

وی این را هم گفته که اصلاح‌طلبان علت اصلی برخی مخالفت‌ها نسبت به دولت روحانی هستند.پیش از این رضا خاتمی در مصاحبه با «فصل اعتدال» و در پاسخ این سؤال که آیا اعتدال را یک گفتمان می‌دانید؟» گفته بود: اعتدال اصلا نمی‌تواند یک گفتمان باشد. گفتمان باید هدف را تصحیح کند که به کجا می‌خواهد برسد. ما گفتمان اصلاحات داریم و اصولگرایی که اهدافشان مشخص است. من اعتدال را به عنوان یک مشی قبول دارم البته باز هم به نظرم در این مسیر ابهام زیادی وجود دارد… اگر ما فقط به جذابیت اکتفا کنیم و ابعاد و حدود آن را مشخص نکنیم فکر می‌کنم ممکن است برای خودمان هم دردسرساز باشد.در همین حال حسین مرعشی سخنگوی کارگزاران در مصاحبه با نشریه ابتکار گفته است: اصلاح‌طلبی مشی و منش خود را دارد و به گفتمان اعتدال تبدیل نمی‌شود ما متحد دولت هستیم اما اصالت خودمان را حفظ می‌کنیم و قطعاً در انتخابات مجلس هم حرف خودمان را خواهیم زد.

البرز، بعد کرمانشاه بعد…؟!

پس از فشار جهت برکناری استاندار جدید البرز، اصلاح‌طلبان پروژه مشابهی را برای برکناری استاندار کرمانشاه آغاز کرده‌اند.در حالی که استاندار البرز هفته گذشته به خاطر اختلاف در میان طیف‌های حامی دولت برکنار شد اکنون خبر می‌رسد برخی اعضای اصلاح‌طلب ستاد حمایت از روحانی در کرمانشاه فضای سنگینی را علیه ابراهیم رضایی بابادی تدارک کرده و درصدد برکناری وی و تحمیل نامزد پیشنهادی خود هستند. سایت وابسته به این حلقه در کرمانشاه نیز چند وقتی است به جوسازی علیه استاندار منصوب دولت یازدهم می‌پردازد.
سهم‌خواهی و درگیری میان طیف موسوم به اعتدالگرا و اصلاح‌طلب در برخی استان‌های دیگر نیز موجب تنش‌هایی شده است. اصلاح‌طلبان در عین حال از تصدی وزارت کشور توسط رحمانی فضلی ناراضی هستند. میرولد معاون سیاسی وزارت کشور که سوابقی چون عضویت در هیئت مدیره بانک پاسارگارد، نمایندگی مجلس، دیوان محاسبات و… را در کارنامه خود دارد، اخیرا استعفا کرد. وی گفته بود قول و قرارش با رحمانی فضلی تا زمان تعیین استانداران جدید بوده است.

4 ماه از کارشکنی آمریکا در قبال ویزای نماینده ایران گذشت

ماجرای ویزای نماینده جدید ایران در سازمان ملل به کجا رسید؟ چرا بعد از 4 ماه توضیح روشنی از سوی وزارت خارجه ارائه نمی‌شود؟
شبکه اطلاع‌رسانی دانا با طرح این سؤال نوشت: حمید ابوطالبی پیش از معرفی به سازمان ملل، سفیر ایران در ایتالیا و بلژیک و استرالیا بود. در حالی که محمد خزاعی نماینده قبلی ایران در سازمان ملل در زمستان گذشته از همکاران خود در نیویورک خداحافظی کرد؛ متعاقب آن اعلام شد که حمید ابوطالبی قرار است به جای خزاعی ایران را در سازمان ملل نمایندگی کند. نخستین بار موضوع صادر نشدن روادید را یک خبرنگار آمریکایی در وبلاگ خود منتشر کرد. ال‌کامن خبرنگار سیاسی واشنگتن‌پست روز یازدهم مارس (20 اسفندماه) سؤال درستی را به نیابت از مردم ایران مطرح می‌کند که ایرانیان از خود می‌پرسند چگونه فضای باز و جدید گفت‌وگو میان ایران و آمریکا قرار است به اشتراک گذاشته شود حال آن که تهران قادر نیست مقام عالی‌رتبه خود را که می‌تواند نقش مهمی در باز شدن انجماد دیپلماتیک داشته باشد، به دفترش در سازمان ملل اعزام کند؟دولت آمریکا در شرایطی دست به این اقدام مغایر با قوانین بین‌المللی زده است که طبق گفته خانم افخم سخنگوی وزارت امورخارجه، ابوطالبی قبلا و در دهه 70 برای حضور در سازمان ملل از دولت آمریکا روادید دریافت کرده است.

حجت‌الاسلام تقوی در ملاقات سعدآباد حضور نداشت

دفتر حجت‌الاسلام والمسلمین تقوی (رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه) حضور وی در دیدار با رئیس‌جمهور را تکذیب کرد.در این توضیح آمده است: احتراما، با توجه به درج خبر «چه کسانی پنج‌شنبه با روحانی در سعدآباد ملاقات کردند (خبر ویژه)» در صفحه دوم چهارشنبه مورخ 93/2/24 آن روزنامه به اطلاع می‌رساند که خبر فوق مبنی بر حضور جناب حجت‌الاسلام ‌والمسلمین تقوی در این نشست تکذیب می‌گردد و ایشان در این جلسه شرکت نداشته‌اند.

تجلیل آقای خداحافظ انقلاب از امام جمعه سابق اصفهان

روزنامه زنجیره‌ای اعتماد به بهانه سالگرد آیت‌الله طاهری امام جمعه سابق اصفهان، عکس و تیتر اظهارات عبداله نوری را در صفحه اول خود گنجاند.نوری وزیر معزول دولت اصلاحات، یکی از عوامل ترویج افراطی‌گری و رادیکالیسم در وزارت کشور به همراه کسانی چون تاج‌زاده بود. وی همچنین مدیرمسئول روزنامه توقیف شده خرداد است که در آن روزنامه از رژیم صهیونیستی، گروهک نهضت آزادی و برخی مواضع ضد خط امامی حمایت شده بود.عبداله نوری به روزنامه اعتماد گفته است آیت‌اله طاهری همیشه پیشرو بود.صرف‌نظر از عملکرد آقای طاهری، حمایت فرد تندرویی با مختصات عبداله نوری، اسباب خدشه در شخصیت وی است. در فهم پیشرو بودن مدنظر نوری همین بس که به عنوان مثال احمد پورنجاتی از اعضای فراکسیون مشارکت در مجلس ششم 19 اسفند 91 در مصاحبه با روزنامه بهار گفته بود «آقای عبدالله نوری زمانی که دفاعیاتش را برای روزنامه خرداد می‌نوشت به من گفت این دفاعیات را بخوان. به آقای نوری گفتم شما باید الان تصمیم بگیرید.

این چیزی که نوشته‌اید به عنوان دفاعیات برای روزنامه خرداد مفهومش این است که خداحافظ حاکمیت و اگر یک مقدار بخواهیم بدبینانه‌تر برخورد کنیم خداحافظ انقلاب! تصمیمات را باید درست بگیریم نمی‌شود آن‌طوری تصمیم بگیریم و قبلش در بازنگری قانون اساسی از ولایت مطلقه دفاع کنیم یا در دوره چهارم مجلس را برگزار کنیم بعدها گارد اصلاح‌طلبی ویژه بگیریم. من در دفتر رهبری بودم از آقای نوری تجلیل می‌شد که چه مرد مدبری است بعد یک دفعه آقای نوری رسیده به این‌جا. این است که ته ماجرا مردم می‌گویند این رفتارها اصالت ندارد و فقط برای رسیدن به قدرت است. مردم باید دلشان پاک شود که هدف کنش اصلاح‌طلبان کسب قدرت نیست».

19 فروردین امسال نیز روزنامه زنجیره‌ای آرمان از گعده شماری از اصلاح‌طلبان به همراه برخی سران نهضت آزادی نظیر ابراهیم یزدی، غلام‌عباس توسلی و هاشم صباغیان در منزل عبداله نوری خبر داد و این در حالی است که نوری تا چند سال پیش ادعای خط امامی بودن داشت و در عین حال هم از اسناد جاسوسی نهضتی‌ها در لانه جاسوسی باخبر بود و هم می‌دانست که امام خطر این گروهک التقاطی را بسیار بیشتر از دیگر گروهک‌ها توصیف کرده است.نوری اواسط بهمن 92 در جلسه محفلی شماری از شبه اصلاح‌طلبان در مشهد گفت «دولت نمره قبولی می‌گیرد. گرچه در سیاست داخلی و مشکلات جدی مانند حصر و زندانیان تغییری به‌وجود نیامده اما باز هم ناامید نیستیم… آنچه تاکنون اتفاق افتاده نسبتا خوب بوده ولی دولت گرفتاری‌های خودش را دارد و مثلا همین آقای جهانگیری تا قبل از معاون اولی هر بار که به قم می‌آمد به دیدار آقای صانعی می‌رفت اما حالا به او اعتراض می‌شود و حتی مسئله برکناری وی مطرح می‌شود… انتخابات خبرگان و مجلس اهمیت دارد. در انتخابات خبرگان ما اصلا دنبال این نیستیم که افرادی را به داخل این مجلس بفرستیم که حکومت و ارکان آن احساس خطر کنند بلکه ما فقط نفی برخی افراد تندرو [!] را مدنظر داریم. می‌شود از افراد معقولی که حکومت نیز نسبت به آنها حساسیت نداشته باشد، حمایت کرد و در انتخابات مجلس نیز باید همین روش را در پیش گرفت. نباید از کسانی حمایت کرد که حکومت احساس خطر کند و فکر کند قرار است مجلس ششم تکرار شود».

پای افراطیون به معاونت فرهنگی وزارت ارشاد بازتر شد

همکار نشریات زنجیره‌ای تندرو به عنوان مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی وزارت ارشاد منصوب شد!علی‌اصغر سیدآبادی که سابقه دبیری سرویس فرهنگی روزنامه‌های توقیف شده از جمله «اعتماد ملی»، «یاس نو» (وابسته به حزب مشارکت) و… را در کارنامه کاری خود دارد، در حالی پست کلیدی نظارتی را تحویل گرفته که به دلیل روحیه «افراطی و غرب‌زده‌اش» در حوزه کتاب و پیگیری مسئله لغو ممیزی، بارها عملکرد و دیدگاه‌های علی جنتی را در این زمینه محافظه‌کارانه تلقی کرده است!به گزارش جهان‌نیوز، این انتصاب در شرایطی صورت گرفته که صالحی معاون وزیر ارشاد درباره اهمیت اداره کل مطالعات و برنامه‌ریزی گفته است: این مرکز یکی از بخش‌های حساس و قابل توجه به عنوان عقبه فکری و پژوهشی باید در کنار معاونت فرهنگی حضور داشته باشد و به تدوین برنامه‌های سالانه کمک کند.

نخواستیم با وزن 10 نفره معادلات مجلس را به هم بزنیم(!)

«چون با تشکیل فراکسیون اعتدال معادلات مجلس را به هم می‌زدیم آن را به تأخیر انداختیم».این اظهارنظر عابد فتاحی یکی از چند نماینده حامی فراکسیون دولت در مجلس است. او در مصاحبه با سایت تدبیر در این حد گفته «حتی اگر با 10 نفر هم که شده این فراکسیون را تشکیل می‌دهیم» (!)تشکیل فراکسیون جدید در مجلس طی 5-6 ماه گذشته از سوی چند نماینده خاص مطرح شده و توسط برخی نشریات اصلاح‌طلب نیز دامن زده شده است. تحلیل‌ها حاکی از آن است که برخی از محافل پیگیر موضوع درصددند هم از هیئت‌ رئیسه مجلس و هم از دولت امتیاز دوسره بگیرند! اما با این وجود راه‌اندازی فراکسیون مذکور به چند دلیل و از جمله کمبود نفرات یارگیری شده  و متهم شدن اعضا به وکیل‌الدولگی و طی چند ماه گذشته به تأخیر افتاده است.

در این میان عابد فتاحی از اعضای فراکسیون 8-9 نفره اصلاح‌طلب در مجلس درباره علت تأخیر در تشکیل فراکسیون مذکور می‌گوید: «قرار بود بعد از انتخابات هیئت رئیسه فراکسیون اعتدال رسما اعلام موجودیت کند اما در آن روز فرصت نشد. اما دلیل اینکه پس از انتخابات هیئت رئیسه این فراکسیون تشکیل نشد عمدی و به دلیل برنامه‌ریزی‌های هیئت موسس بود.»وی در واکنش به اظهارات برخی نمایندگان مبنی بر اینکه کسانی که می‌خواهند فراکسیون سوم را تشکیل دهند توانایی تشکیل آن را ندارند گفت: «عزم ما برای تشکیل این فراکسیون جدی است و توانایی تشکیل آن را  داریم. از سوی دیگر اگر پیش از انتخابات هیئت رئیسه این کار را انجام می‌دادیم به دلیل آنکه بیشتر اعضای فراکسیون رهروان ولایت خواستار عضویت در فراکسیون سوم هستند به طور قطع رهروان ولایت از اکثریت می‌افتاد و تمام معادلات آنان در انتخابات هیئت رئیسه به هم می‌خورد و شرایط سیاسی مجلس تغییر می‌کرد(!) در واقع ما با تدبیر برنامه‌ریزی قبلی تشکیل فراکسیون سوم را به بعد از انتخابات هیئت رئیسه موکول کردیم.»

او در پاسخ به این پرسش که دلیل حمایت فراکسیون سوم از رهروان ولایت در حالی که هیچ سهمی به اعتدالیون در انتخابات هیئت رئیسه داده نشد و در مقابل یک عضو جبهه پایداری به هیئت رئیسه راه یافت چه بود، بیان کرد: « در نشست فراکسیون رهروان ولایت برای انتخاب کاندیدای نایب رئیسی مجلس آقای تاجگردون تنها یک رای از آقای باهنر کم داشت در غیر این صورت آقای تاجگردون به مجلس معرفی می‌شد از سوی دیگر قصد ما ورود به هیئت رئیسه نیست بلکه تنها می‌خواستیم وزن خود را بسنجیم.وی درباره اینکه آیا علی لاریجانی رئیس مجلس تاکنون واکنشی نسبت به تشکیل این فراکسیون نشان داده است یا نه می‌گوید: «ما حدود یک ماه پیش نشستی با آقای لاریجانی داشتیم و قصد و هدفمان از تشکیل فراکسیون سوم را تشریح کردیم او نیز نظرات خود را مطرح کرد، البته صراحتا مخالفت و موافقت خود را اعلام نکرد اما تشکیل این فراکسیون را زیاد به مصلحت نمی‌داند چون دلیلش قانع‌کننده است اما مانع از تشکیل این فراکسیون نیست، نگرانی او از اکثریت افتادن فراکسیون رهروان ولایت است، چرا که بیشتر نیروهایمان از فراکسیون رهروان ولایت است.»

وی در عین حال گفت: «حتی اگر یک روز هم به عمر مجلس باقی مانده بود و حتی با 10 نفر فراکسیون سوم در مجلس را تشکیل می‌دهیم.»یادآور می‌شود عدد 10 درباره فراکسیون وکیل‌الدوله‌ها عدم رمزگشایی است. یک ماه پیش احمد شوهانی در مصاحبه با فارس اعلام کرد: در اینکه فراکسیون جدیدی شکل بگیرد تردیدی وجود ندارد. حتی اگر 10 نفر باشیم فراکسیون اعتدال را تشکیل می‌دهیم.
به گفته وی افرادی مانند علی مطهری، ابراهیم نکو، علیرضا محجوب، محمدرضا تابش و عابد فتاحی از موسسان این فراکسیون هستند.
در همین حال ابراهیم نکو پیش از این‌درباره علت تأخیر در تشکیل فراکسیون موسوم به اعتدال به فارس گفته است: منتسب شدن به دولت، مانع‌تراشی‌های لیدرهای فراکسیون رهروان ولایت و بررسی دقیق پیشنهادها جهت مصونیت‌سازی بیشتر فراکسیون از عوامل کندی تشکیل فراکسیون است.

*خراسان

هشدار درباره دخالت مسئولان سياسي در ساخت و سازهاي شمال

بر اساس ابلاغيه اي که اخيرا از سوي مسئولان مهم دولتي خطاب به استانداران مازندران، گلستان و گيلان ابلاغ شده با اشاره به ضرورت راه اندازي شوراي منطقه اي خزر براي پيگيري مسائل کالبدي و مهم اين سه استان در موضوعاتي چون فعاليت هاي مخرب زيست محيطي و مديريت سواحل، به آنها تاکيد شده است حداکثر تلاش خود را براي جلوگيري از دخالت دستگاه ها و مسئولان سياسي در حوزه ساخت و ساز در اين استان ها به کار بگيرند.

 

مشکلات پرداخت هزينه هاي درماني ايثارگران بازنشسته و شاغل

در حالي که بر اساس تبصره 16 قانون بودجه سال 93 دولت مکلف شده 100 درصد هزينه  هاي درماني مربوط به ايثارگران بازنشسته و شاغل در دستگاه هاي اجرايي و افراد تحت تکفل آنها را توسط بنياد شهيد پرداخت کند، بر اساس بررسي هاي يک دستگاه نظارتي به علت آنکه قرار است معاونت برنامه  ريزي رئيس جمهور اعتبار مورد نياز براي اين موضوع را از سرجمع اعتبارات دستگاه هاي اجرايي کسر کرده و به بنياد شهيد و امور ايثارگران اختصاص دهد، اين اقدام باعث ايجاد مشکلاتي در پرداخت هزينه هاي مذکور شده است که شايسته جايگاه و خدمات اين عزيزان نيست.

*جمهوری اسلامی

* از مراكز استانها خبر مي‌رسد مبالغ زيادي خارج از بودجه جاري، در اختيار استانداري‌ها قرار گرفته تا طبق نظر نمايندگان مجلس در استان‌ها هزينه شود. اين مبالغ كه براي هر استان ده‌ها ميليارد تومان است به وسيله‌اي براي تحكيم موقعيت نمايندگان مجلس جهت جمعآوري مجدد رأي براي مجلس بعدي تبديل خواهد شد. معلوم نيست آقاي رئيس‌جمهور از اين اقدام كه شبيه اقدام دولت قبلي است با خبر است يا نه. صاحبنظران معتقدند رئيس‌جمهور بايد سريعاً مانع توزيع اين پول شود تا جلوي پيدايش فساد در روابط دولت و مجلس و جريان انتخابات گرفته شود.

* يك فرماندار احمدي نژاديكه در يكي از شهرستان‌هاي استان سيستان و بلوچستان به مسئوليت وي خاتمه داده شد، با توصيه وزير كشور در يكي از شهرستان‌هاي استان قزوين به فرمانداري منصوب شد! با اينكه مسئولين ارشد و شخصيت‌هاي مؤثر سياسي استان با اين انتصاب مخالفت كردند، گويا اصرار يكي از نمايندگان استان موجب شد اين شخص مجدداً حكم فرمانداري دريافت نمايد.

* موضوع رشد جمعيت اهل سنت در ايران، به روزنامه‌هاي عربستان هم كشيده شد. به گزارش اديان نيوز، روزنامه‌هاي عربستان در اقدامي هماهنگ، اقدام به نشر مقاله‌اي مشترك در رابطه با رشد جمعيت در ايران كرده‌اند. اين مقاله تأكيد مي‌كند: “شيعيان دريافتند كه اگر اقدام به توليد نسل نكنند تا كمتر از سي سال ديگر، اهل سنت جمعيت غالب در ايران خواهد شد،‌ فلذا ما از تمامي دوستان اسلام درخواست داريم كه از اين فرصت استفاده كنند و از برادران اهل سنت حمايت كنيم. حمايت ما از اهل سنت بايد چند جانبه باشد و نبايد دوستانمان را تنها گذاريم، شيعيان با توطئه رشد جمعيت مي‌خواهند اكثريت جمعيت شيعه به نفع خودشان باشد.” در ادامه اين مقاله آمده است: “البته شيعيان خودشان در اين امر مقصر بودند و مي‌گفتند زندگي خوب منوط به كمتر داشتن اولاد است و ما از تمامي دوستانمان در ايران مي‌خواهيم كه با جديت تمام اقدام به توليد مثل كنند، نگران اقتصاد هم نباشند، ما از آنها پشتيباني خواهيم كرد.” در پايان اين مقاله آمده است: “آمارهاي خوبي به دست ما رسيده است و ما متوقع هستيم كه شيعيان به زودي زود سرنگون شوند.”

*قدس

پیگیری پرواز ایران – آمریکا

فارس: اکبر ترکان رئیس شورای هماهنگی مناطق آزاد، از پیگیری برای برقراری پرواز مستقیم ایران و آمریکا خبر داد و گفت: در حال رایزنی با سازمان هواپیمایی کشوری هستیم تا ایده آسمان باز(Open Sky) را در مناطق آزاد راه‌اندازی کنیم.

ادعای اور سابق اوباما

قدس آنلاین: رابرت اینهورن مشاور اسبق اوباما در سخنانی مدعی شد که کاخ سفید با ایران در زمستان سال جاری در زمینه مسأله هسته‌ای به توافق می‌رسند.

افشاگری یکی از مدیران دولت قبل

مشرق: حمید حاجی عبدالوهاب معاون اشتغال و توسعه کارآفرینی وزارت کار در دوران محمد جهرمی گفت: دلیل رفتنم از دولت قبل این بود که خسته شده بودم از وعده‌های بی‌پایه و مصوباتی که پایبندی لازم برای اجرای آنها وجود نداشت، وزیر هم نمی‌توانست مشکل را برطرف کند، بنابراین اتفاقاتی می‌افتاد که نباید می‌افتاد. سال 89 درخواست بازنشستگی کردم. آقای شیخ‌الاسلام موافق نبود که من بروم، اما من خودم دیدم که واقعاً کارها پیش نمی‌رود، بنابراین تصمیم گرفتم که بروم.

قلع و قمع اشتباه است

انتخاب: حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر ناطق نوری عضو جامعه روحانیت مبارز، در دیدار صمیمانه با طلاب و فضلای حوزه علمیه خوزستان، مقابله مستقیم با معضلات اجتماعی همچون بدحجابی را اقدامی غلط و نادرست عنوان کرد و گفت: اینکه نیروی انتظامی یا منکرات به طور مستقیم وارد کار شده و با قلع و قمع دختران و پسران، آنها را برای ارشاد، تنبیه و یا مجازات به مرکز مبارزه با مفاسد اخلاقی ببرد، به طور کامل اشتباه بوده و در برخی اوقات نتیجه عکس و نامطلوبی نیز داشته است.

سعیدی‌کیا رئیس بنیاد مستضعفان می‌شود؟

تسنیم: خبرها حاکی است که محمد سعیدی‌کیا وزیر اسبق مسکن و شهرسازی از 31 خردادماه امسال به‌ عنوان رئیس بنیاد مستضعفان جایگزین محمد فروزنده رئیس کنونی می‌شود. گفته می‌شود، در جلسه اخیر شورای معاونان بنیاد، خبر ریاست سعیدی‌کیا بر بنیاد مستضعفان اعلام شده و فروزنده نیز با حاضران خداحافظی کرده است.

فرود اضطراری پرواز مالزی در زاهدان

فرارو: روز گذشته پرواز تهران – کوآلالامپور به دلیل نیاز یکی از مسافران به خدمات پزشکی مجبور به فرود اضطراری در فرودگاه زاهدان شد که البته به دلیل مواجه شدن هواپیما با نقص فنی، این پرواز با تأخیر، فرودگاه زاهدان را به مقصد خود ترک می‌کند.

احمدی‌مقدم: تأیید نمی‌کنیم

ایسنا: ‌سردار اسماعیل احمدی‌مقدم فرمانده ناجا در حاشیه جلسه هماهنگی انتظامی – ترافیکی مراسم ارتحال امام خمینی(ره) در مورد آخرین اخبار مربوط به پناهندگی گروهبان جمشید دانایی‌فر گفت: هیچ اطلاع و دلیلی برای تأیید این مسأله نداریم و از رسانه‌ها می‌خواهم که این مسأله را دامن نزنند تا موجبات ناراحتی و آسیب روحی خانواده این فرد نشوند.

ادعای نیروی هوایی ترکیهفارس: نیروی هوایی ترکیه مدعی شد، یک فروند جنگده ایرانی که از مرزهای هوایی این کشور عبور کرده را رهگیری کرده است. بنابراین گزارش، این اتفاق در شنبه هفته جاری به مدت 20 ثانیه طول کشیده است و نیروی هوایی ترکیه نیز بلافاصله دو فروند جت اف16 خود را به پرواز درآورده است.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار