سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 34636
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۳
تعداد نظرات: ۱۵ نظر
خانه » اخبار برتر » داستان بخشش دیه 129 میـلیـون تومـانی/ عیادت و قدردانی مسئولین از چنین کار هایی موجب فرهنگ سازی موضوع بخشش در جامعه می شود
Print This Post
گفتگو با حسن شفیعی کفراج؛

پس از گذشت و بخشش ما و عدم مراجعه خانواده موتورسوار، عده ای به ما خورده گرفتند که چرا به چنین خانواده ای رضایت داده اید؟ که ما پاسخ دادیم بخاطر رضای خدا این کار را کرده ایم و هیچ نیازی به عذر خواهی آنها نداریم .

به گزارش سلام دلفان- حسن شفیعی کفراج متولد روستای کفراج شهرستان دلفان و شغل فرهنگی آموزش و پرورش در گفتگو با خبرنگار ما از بخشش دیه 129 میلیون تومانی پسرش آرمان خبر داد.

salamdelfan.ir (1)

وی گفت: پسر بزرگم آرمان شفیعی کفراج در تاریخ 8710/10 مصادف با اول محرم در خیابان امام- کوچه شهید شیرخانی در حالی که برای عزاداری مهیا می شدیم جوانی موتور سوار او را زیر گرفت و در حالی که پسرم به شدت مجروح و در حالت مرگ بود موتور سوار از صحنه تصادف فرار کرد.  با کمک سه جوان که شاهد حادثه نیز بودند آرمان را به بیمارستان ابن سینا رساندیم.

مصدومیتش از ناحیه سر به گونه ای وخیم بود که اورژانس بیمارستان با التماس و اصرار ما آمبولانس را برای اعزام به خرم آباد مهیا کردند و فردای آن روز پس از اصرار من و مادرش  حدود 5 ساعت در اتاق عمل بیمارستان عشایر تحت عمل جراحی قرار گرفت.

که خوشبختانه بواسطه متوسل شدن مادرش به امام حسین(ع) و آقا ابوالفضل که نذر کردیم همگی برای زیارت به کربلا مشرف شویم، در روز نهم محرم و تاسوعای حسینی با دعای خیر همه مردم نورآباد، اهالی فاز 2 فرهنگیان و مردم روستای کفراج به هوش آمد، به گونه ای که بعد از بیست روز متوجه شدیم که پایش هم شکسته است، در تابستان 88 ابتدا به زیارت امام رضا (ع) رفتیم و بعد از آن الحمدلله عمل دوباره آرمان با موفقیت انجام گرفت و وضعیت بهبودی او شکر خدا روز به روز پیشرفت می کرد.

تا آن زمان و گذشت یک سال از و قوع حادثه خانواده جوان موتورسوار برای عیادت و سرکشی از فرزندم مراجعه نکردند وهیچ گونه کمکی به ما نکردند. بعد از مدتی خودم حین کار ساختمان، بر اثر بی توجهی کارگر ساختمان در حالی که می خواستم مانع از سقوط نامبرده شوم، خودم از پشت بام سقوط کردم و دست راست و کمرم شکست؛ به گونه ای که دوچار ضایعه نخاعی شدم و از سال 89 تا الان در بیمارستان های مختلف کشور بستری و تحت درمان هستم و متاسفانه بهبود نیافتم و هزینه های بسیار زیادی متحمل شده ام که واقعا از عهده اش بر نمی آیم با این وضعیت وخیم خودم، به همراه مادر آرمان تصمیم گرفتیم به جوان موتورسوار رضایت بدهیم؛ چون آرمان زنده ماند، بخاطر رضای خدا و شکرانه سلامتی فرزندم حتی بدون مراجعه خانواده موتورسوار و حتی پس از گذشت و بخشش ما از دیه 129 میلیون تومانی آرمان تا تاریخ تهیه این گزارش خانواده روح اله تیموری زمانه برای عرض تشکر و عذر خواهی به ما مراجعه نکرده اند.

پس از گذشت و بخشش ما و عدم مراجعه خانواده موتورسوار عده ای به ما خورده گرفتند که چرا به این چنین خانواده ای رضایت داده اید؟ پاسخ دادیم ما بخاطر رضای خدا این کار را کرده ایم حال عذر خواهی نکردن آنها نشانه بی ادبیشان است و کار بد شان را به خدا واگذار می کنیم.

و در پایان از تمام مردم برای شفای همه بیماران التماس دعای خیر دارم با ذکر صلواتی بر محمد و آل محمد(ص).

در سالی که  مقام معظم رهبری به نام «اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی» نامگذاری کرده است، خانواده حسن شفیعی کفراج چنین گذشت و بخششی را انجام داده است اما تا کنون هیچ کدام از مسئولین محترم شهرستان دلفان عیادت و دلجویی از آنها انجام نداده اند و از کار خداپسندانه آقای شفیعی با این وضعیت جسمانی قدردانی صورت نگرفته است که در حقیقت این عیادت و قدردانی موجب فرهنگ سازی موضوع گذشت و بخشش در جامعه می گردد.

 1. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  خرداد ۱۸, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۱:۲۶

  درود بر نیت پاک شما ولی بدانید رضای خدا در بخشیدن یک مجرم بی مسئولیت فراری نیست؛ پسندیده تر آن بود که آن شخص مجرم را به دست عدالت می سپردید، دیه را مطالبه می کردید و دیه را خرج امور مستضعفان و بی پناهان و فقیران شهر می کردید

  • نویسنده دیدگاه: نام شما...
   خرداد ۱۹, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۲:۱۸

   با سلام
   من نیز با این نظر موافق میباشم زیرا:
   ترحم بر پلنگ تیزدندان …

 2. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  خرداد ۲۱, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۹:۱۸

  چی شد نظر تیموری رو سانسور کردی داداش؟

 3. نویسنده دیدگاه: فرهنگی
  خرداد ۲۱, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۰:۲۱

  لازم است مسوولین محترم نوراباد ازاین معلم فداکار تجلیل نمایند

 4. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  خرداد ۲۱, ۱۳۹۳ در تاریخ ۲۰:۳۴

  همه ی معلمین شهرستان قشری زحمتکش وفداکارند یک نمونه اش این آقا

 5. نویسنده دیدگاه: lمعلم
  خرداد ۲۲, ۱۳۹۳ در تاریخ ۰۹:۰۷

  باسلام تحت تاثیر مطالب قرار گرفتم ومتاثر شدم آفرین برهمت شما پدر آرمان خداوند بشما وآقا آرمان سلامتی بده

 6. نویسنده دیدگاه: کرمرضاایمانی
  خرداد ۲۳, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۵:۱۱

  باسلام بابت این کارخیروخداپسندانه باید قدردانی کردوسلامتی وآرزوی سلامتی وموفقیعت رابرای این خانواده خواستاریم.

 7. نویسنده دیدگاه: خبر
  خرداد ۲۴, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۲:۱۲

  سلام
  ببخشید. شنیدم که آقایی که با این پسر تصادف کرده، دیه رو داده و یک سال هم زندان رفته. به خاطر همین هم رفته پیش امام جمعه و از سایت شما گله کرده.
  میشه بپرسم این حرف تا چه اندازه صحت داره؟

  اگه جواب بدید، ممنون میشم

 8. نویسنده دیدگاه: ناصرتیموری
  خرداد ۲۵, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۴:۱۳

  سلام همشهری
  درست شنیدی من کاملأخبررو تکذیب میکنم و3تا کامنت گذاشتم که هر3تاروحذف کردن وجالب اینجاست که کسانی مسول سایت هستن که به ظاهرخیلی مقیدهستن ولی عملشون باظاهرشون خیلی متفاوته.من که حلالشون نمیکنم مگربه این شرط که کامنت هامو برگردونن

 9. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  خرداد ۲۵, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۶:۵۴

  درجواب باسلام اصلا این حرف صحت نداره این موتورسوار چون ازصحنه حادثه فرار کرده طبق قانون باید پنج ماه زندانی می کشیدوراکب موتو رهیچ دیه ای راهم پرداخت نکرده است ازخود راکب برابرقرآن سوال کنید

 10. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  خرداد ۲۵, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۶:۵۹

  آشنا خوب موتورسوار وقتی بچه رادراون وضعیت بحال خودش رهاکرد وبه بیمارستان نرسانیدبایدهم زندان بره تاعبرتی شودبرای بقیه

 11. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  خرداد ۲۸, ۱۳۹۳ در تاریخ ۰۸:۴۲

  سلام این مطلب صحت نداره از اجرای احکام نورآبادسوال بکنید همچنین از راکب موتور برابر قرآن سوال کنید هیچ دیه نداده وزندانش بخاطر فرار ازصحنه حادثه بوده برابر قانون مجازات اسلامی چون باید مصدوم رابه بیمارستان برسا ند.

 12. نویسنده دیدگاه: فرهنگی
  تیر ۱, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۵:۴۹

  باسلام
  به نظرمن این کارهاخیلی خوبه ولی اگه بخشش بی منت ودرراه رضای خداباشه خیلی بهتره .

 13. نویسنده دیدگاه: علی
  تیر ۴, ۱۳۹۳ در تاریخ ۰۱:۰۷

  سلام اگه شما اینقدر بخشش و سخاوت دارید اون کارگر بدبخت رو که زندان کردید که سرپرست پدر و مادر پیرش هست رو از زندان آزاد کنید خدای که به شما و بچت رحم کرد در عوض شما هم به اون کارگر رحم کنید

 14. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  تیر ۴, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۸:۱۲

  درجواب شما باسلام چه ربطی داره این آقای باصطلاح کارگرکه پیمانکا ر کاربوده که برای نجات ایشون اینطور شدم بارها وبارها حداقل ده بار قسم قرآن درو غ خورده با نفر دیگر پرونده که نصاب بالابر بوده تبانی کرده بود تا مرا بااین وضع محکوم نمایند چون ازاون طرف پول گرفته بود برعلیه من شهادت وقسم درو غ میخورد ابتدای حادثه درسال 89بارها برادران واقوام را من برای رضایت از ایشون فرستادم بااینکه فقط دستش فقط ترک خورده بودودوروز بعدازحادثه بدون اینکه یکساعت بستری شود ازمن شکایت کرده بود تا 6ماه که من بستری بودم بارها واسطه فرستادم وبااینکه دویست هزارتومن خرج نکرده بود حاضزشدم تا سه میلیون ونیم بهش بدم رضایت بده ولی طمع کرد میگفت چهارمیلیون میخوام من ازیطرف دربیمارستان ازیطرف این آقا به هر طریقی شکنجه ام داده خودش و برادرش ومادرش چندجا به من فحش بد داده دراین حادثه نصاب بالابر 65درصد شفیعی 25درصد وشخص کارگر 10درصد مقصره من در قبال این کارگر که شما گفتید 25درصد مقصرم ولی هرجا میره فقط درو غ میگه واقعیت وکامل رانمیگه شرم داره درنزد چندنفر در منزل من باز قسم دروغ خورد ومشخص شد دروغگوست. اگه ازاون طرف پول نگرفته وباش تبانی نکرده چرا نمیره 65درصد دیه اش را بگیره وبه من بده چون جلوتراز اون پول گرفته وحالا شرم آوره بجای گرفتن از اون میاد ازمن رضایت میخواد که فامیلش همه این حر فهای منو قبول دارن مگر من هرچه التماس کردم من اینطوری شدم توسالم دررفتی قبول کرد حالا هم برو دیه ات را از صاحب بالابر بگیر تو که هیچ ضررنکردی ونمیکنی اون موتور سوار حداقل پسرم نمرد ومشکل پیدا نکرد ولی خودم بدست این بدبخت شدم وبس

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار