سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 34853
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » اخبار وبژه روزنامه های سه شنبه
Print This Post

دعوت از آمریکایی همجنس‌باز برای تبیین اندیشه شهید مطهری!،احضار سعید زیباکلام به اتهام نقد توافق ژنو!،مجوز روحاني براي واگذاري “معراج الشهدا”به وزارت دفاع و …از جمله خبر ویژه های روزنامه های سه شنبه هستند که میتوانید اینجا بخوانید.

*کیهان

کار آزادی یواشکی به خودحراجی در کانادا کشید!

کار کمپین آزادی یواشکی و معارضه با حجاب، به برهنگی یک خواننده ورشکسته روی صحنه در کانادا کشید.«ش-هـ» خواننده پیش پا افتاده که پیش از این برای چند دلار بیشتر حاضر شده بود به مقدسات اسلامی توهین کند، در پی فراموش شدن و مورد بی‌اعتنایی قرار گرفتن در رسانه‌ها، این بار چوب حراج به همه حیثیت خود زد و به هنگام به اصطلاح اجرای کنسرت در کانادا، به همراه گروهش برهنه شد تا برای آخرین بار و به هر قیمت شده، جلب توجه کرده باشد.پیش از او برخی همکاران فراری نشریات زنجیره‌ای که ظاهراً کفگیرشان در خارج از کشور به ته دیگ خورده، اقدام به کشف حجاب کرده بودند.برخی رسانه‌های اصلاح‌طلب در دوره حاکمیت اصلاح‌طلبان نیز اقدام به تشکیک در امر ضروری و قرآنی حجاب کرده بودند.

احضار سعید زیباکلام به اتهام نقد توافق ژنو!

دکتر سعید زیباکلام به خاطر نقد توافق ژنو و با فشار دولت به دادگاه احضار شد!عضو هیئت علمی دانشگاه تهران و رئیس اسبق اداره سازمان‌های بین‌المللی وزارت خارجه با بیان اینکه روز یکشنبه به دادسرای فرهنگ و رسانه و بازپرسی شماره دو مراجعه کرده گفت: «بازپرس پرونده به من اعلام کرد که به علت نقد توافق ژنو در دانشگاه علوم اقتصادی تهران در تاریخ 28 اردیبهشت 1393 به دادسرا احضار
شده‌ام و در این باره تفهیم اتهام شدم.»استاد فلسفه دانشگاه تهران در پاسخ به این سؤال رجا نیوز که مصداق عنوان اتهامی وی چه بوده است؟ گفت: «بازپرس محترم به من اعلام کرد بنا بر متن یکی از خبرگزاری‌ها، در آن سخنرانی گفته‌ام این چه دیپلماسی است که ما باید مدام دروغ بگوییم؟ ظریف می‌گوید بر اساس توافق‌نامه ژنو همه تحریم‌های شورای امنیت، تحریم‌های دوجانبه و چند جانبه برداشته خواهد شد

قرار شد تا روز چهارشنبه بار دیگر به دادسرا مراجعه کنم و ضمن بیان دفاعیات خود، در نهایت تصمیم‌گیری شود که پرونده به دادگاه ارجاع خواهد شد یا خیر؟گفتنی است پیش از این برخی از جلسات سعید زیباکلام در شهرهایی مثل بندر دیر، جهرم، لار، فسا همچنین دانشگاه‌های علوم پزشکی شهید بهشتی و دانشگاه امیرکبیر لغو مجوز شده بود.پیش از دکتر زیباکلام نیز تعدادی از منتقدان توافقنامه ضعیف ژنو از جمله حجت‌الاسلام دکتر سید محمود نبویان نماینده مردم تهران و کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد به خاطر نقد توافق ژنو به دادگاه احضار شده بودند.این در حالی است که دکتر روحانی در تاریخ 15 بهمن 92 از اساتید دانشگاه‌ها خواسته بود تا به میدان آمده و از توافق ژنو حمایت کنند اما توضیح نداده بود که در قبال برخوردهای امنیتی و قضایی با اساتید منتقد این توافقنامه موضع دولت چه خواهد بود؟

دعوت از آمریکایی همجنس‌باز  برای تبیین اندیشه شهید مطهری!

وقتی در یک بیانیه حدودا ششصد کلمه‌ای، بیش از یکصد کلمه آن، توهین و آتشباری از عصبانیت و بکار بردن الفاظی مثل «جاهل، خبیث، کینه‌جو، خودسر، دروغ، کینه، نیرنگ‌ و…» باشد، به سادگی می‌توان هم به عمق ادب و شخصیت نویسندگان بیانیه پی برد و هم از استواری دلیل و منطق آنها خبردار شد!ماجرا به اعتراض مردم و علمای مشهد- و به تعبیر برخی و از جمله بیانیه‌نویسان «عده‌ای بیکار و متوهم» – به سفر استاد دانشگاه و نویسنده آمریکایی به نام «جیمز کلی کلارک» باز می‌گردد. کلارک محقق ارشد موسسه مذاهب کلارک کافمن در دانشگاه گرند رپیرز آمریکاست. او از مجریان پروژه «دین جهانی» است. پروژه‌ای که درصدد انحراف ادیان آسمانی و به ویژه اسلام از ماهیت اصلی خود و تبدیل به دینی تازه یا همان «اسلام آمریکایی» است که امام راحل‌ بارها درباره خطر آن هشدار داده بودند. بر اساس این پروژه – که کلارک یکی از تلاشگران اصلی تحقق آن است- دین هیچ نقشی در حاکمیت ندارد و احکام اجتماعی مانند قصاص، ارث و… باید از متون دینی حذف شوند! کلارک دراین‌باره تلاش کرده و از جمله درباره ارتداد از جامعه دین‌دار می‌خواهد که منکران خدا را به رسمیت شمرده و محترم بدارند! وی به همین دلیل و به استناد یک گزارش حقوق بشری، ایران را ناقض حقوق‌بشر و حقوق اولیه انسان‌ها معرفی می‌کند!

او از مدافعین جدی همجنس‌بازی است و دراین‌باره رساله و گفتارهای متعددی هم دارد و بارها به قوانین کشورهای اسلامی که این عمل شنیع را ممنوع می‌دانند حمله کرده است. او در مقاله‌ای تحت عنوان «ازدواج همجنس‌بازان، عیسی چه می‌کرد» خطاب به مسیحیان آمریکا می‌نویسد: «مسیحیان نباید عقاید خود را درباره ازدواج همجنس‌بازان به دیگران تحمیل کنند! بلکه باید از همجنسگرایان حمایت هم بکنند چرا که اگر مسیح امروز در میان ما بود چنین می‌کرد!» کلارک برای بقای رژیم اسرائیل سعی بلیغی برای آشتی! میان مسلمانان و صهیونیست‌ها بعمل آورده و در کتاب فرزندان ابراهیم، آزادی و تساهل در عصر منازعات مذهبی تلاش‌هایش را تئوریزه می‌کند. از دید او نیم قرن کشتار مسلمین توسط رژیم اسرائيل، اختلافی مذهبی است و با آشتی و تساهل حل می‌شود!

او که در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در مقاله خود با عنوان «مهمترین موضوع سیاسی امروز» سعی کرد نظر مردم و کاندیداهای ریاست‌جمهوری آمریکا را به مسائل مهم جلب کند، امنیت اسرائیل را در زمره این مسائل دانست و نوشت: «اگر حقوق برابر به عرب‌ها داده شود، چگونه اسرائیل می‌تواند دولتی یهودی باقی بماند؟ اگر سرزمین‌های اشغالی حائلی میان اسرائیلی‌ها و عرب‌های مسلح و بی‌شمار ] !![ نداشته باشد، چگونه اسرائیل کوچولو نسبت به امنیت خود امید داشته باشد؟» او البته سه سال قبل هم مهمان کنفرانس «مواجهه با فردا» به میزبانی شیمون پرز در سرزمین‌های اشغالی بوده و به گفته خودش افرادی مثل تونی بلر، نتانیاهو، ناتان شارانسکی (رئیس آژانس یهود) و… از مدعوین و عوامل اصلی آن بوده‌اند.

این فرد با چنین هویت و پیشینه‌ای – که بیشتر به یک مامور تمام‌عیار در حوزه اندیشه و فلسفه ادیان شباهت دارد- برای «بررسی و تبیین اندیشه‌های شهید مطهری» به ایران دعوت شده است!! بانیان این همایش  بنیاد علمی فرهنگی استاد شهید مطهری با همکاری مجمع عالی حکمت اسلامی و دبیرخانه شورای انقلاب فرهنگی هستند! و جای تاسف است که نام برخی چهره‌های موجه و نامدار در بین مسئولان این مجموعه دیده می‌شود.این شخص پس از «تبیین اندیشه‌های شهید مطهری»! راهی مشهد می‌شود تا لابد در آنجا هم به تبیین سیره علمی و عملی امام رضا(ع) بپردازد!امری که با هوشیاری مردم و علمای مشهد – که هوشمندانه‌تر از قم عمل کردند- ناکام ماند و به لغو برنامه وی منتهی شد. پس از لغو این برنامه، جهاد دانشگاهی مشهد – که متولی برنامه‌های مشهد جناب فیلسوف‌ حامی همجنس‌بازان است- مبادرت به انتشار فحش‌نامه‌ای تمام‌عیار علیه آنان که غیرت و دغدغه‌ دینی دارند نمود و بی‌محابا آنان را افراطی، جاهل، خبیث و… خواند! تاسف‌بار آنکه این بیانیه از سوی یک تشکل دانشگاهی که باید در قید و بند اندیشه و استدلال باشد صادر شد و تازه طی آن مخالفان بی‌سواد و نادان معرفی شده‌اند.

اکنون باید از دعوت‌کنندگان قم و جهاد مشهد که بیانیه سرشار از نزاکت و ادب صادر کرده پرسید؛ اگر وی را با شناخت کامل دعوت کرده‌اید، چرا از بیان عملکرد وی آشفته می‌شوید و فحش‌نامه صادر می‌کنید؟! کدام نکته غامض و گفته نشده در اندیشه شهید مطهری است که توسط کلارک حامی رژیم صهیونیستی و مدافع همجنس‌بازان کشف و حل شد!؟ و اگر اهل اندیشه نیستید، چرا به آنان که از شما بیشتر می‌دانند می‌تازید و توهین می‌کنید!؟ باید دانست آمریکا سال‌هاست سعی در اجرای پروژه «اسلام رحمانی» و نفی احکام اجتماعی و جهادی اسلام با بهره‌گیری از عناصر ضعیف‌النفس و بی‌سواد در سطح جهان دارد و رفت و آمد گاه و بیگاه عناصری چون کلارک با وساطت و دعوت برخی از همین گروه و پنهان داشتن هویت و ماهیت فکری و فردی مدعوین از بزرگان حوزه و دانشگاه و اهل اندیشه صورت می‌پذیرد تا همه‌چیز همانگونه که در بیانیه جهاد دانشگاهی مشهد هم گفته شده به نام بزرگان و در اصل به کام عوامل مستقیم و غیرمستقیم پروژه «اسلام رحمانی» تمام شود. هوشیاری بزرگان اندیشه در حوزه و دانشگاه حداقل انتظار و عامل خنثی شدن این روند شوم و بدفرجام است.

آمریکا نمی‌پذیرد با هیچ دولتی در ایران تنش‌زدایی کند

سخنگوی تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای در دوره اصلاحات در نشست اندیشکده شورای آتلانتیک شرکت کرد.شورای آتلانتیک هفته گذشته نقشی را در واشنگتن با عنوان «روابط ایران و آمریکا: گذشته، حال و آینده» با حضور حسین موسویان، جان‌مارکس از مقامات سابق وزارت خارجه آمریکا و باربارا اسلاوین برگزار کرد. جان مارکس در عین حال رئيس و بنیانگذار مؤسسه آمریکایی Search for  Common Ground می‌باشد. این نشست از سوی Iran Task Force، یکی از پروژه‌های تعریف شده اندیشکده شورای آتلانتیک در خصوص مسائل ایران و مؤسسه آمریکایی Search for Common Ground برگزار شد.موسویان در این جلسه با بیان اینکه در دوران غالب روابط ایران و آمریکا، آمریکایی‌ها شاه را به‌عنوان یک دیکتاتور به قدرت برگرداندند و علیه دولت مصدق کودتا کردند، به تحولات پس از پیروزی انقلاب اشاره کرد و آن را واکنش به تحرکات آمریکا خواند.

وی در عین حال خاطرنشان کرد: به‌رغم این خصومت، تمامی دولت‌هایی که در ایران بر سر کار آمدند به نوعی سعی در عادی‌سازی روابط با آمریکا داشتند اما تلاش‌های آنها در این خصوص ناکام مانده است.موسویان در عین حال مدعی شد سیاستمداران ایرانی و آمریکایی باید به خاطر کدورت‌های گذشته که دو کشور را از هم دور کرده است، عذرخواهی کنند در غیر این صورت پیشبرد روابط غیرممکن خواهد بود.سخنران بعدی این نشست «جان مارکس» از مقامات سابق وزارت خارجه آمریکا بود. وی که دانش‌آموخته دانشکده علوم سیاسی دانشگاه هاروارد است «دیپلماسی مدنی» را «دیپلماسی مردم با مردم» توصیف کرد و توضیح داد که این روش تلاش دارد از طریق دسترسی عادی مردمان کشورها به کشورهای یکدیگر روابط فی‌مابین را عادی سازد.مارکس در توضیحات تجربیات خود در این خصوص به ملاقات‌های محرمانه‌ای بین گروه‌هایی از ایران و آمریکا در سال 1996 در سوئد اشاره کرد و گفت: برغم دستیابی به برخی توافقات، ایرانی‌ها و آمریکایی‌ها نتوانستند موافقت مقامات داخلی خود را در خصوص طرح‌های مزبور جلب کنند.

در پی این ناکامی، گروهی کشتی‌گیران آمریکایی را به ایران فرستادند و برای اولین بار بود که پرچم آمریکا بعد از انقلاب در ایران افراشته شد.(!)موسویان نیز در این جلسه گفته که برای احیای روابط، طرفین باید اظهارات تندروها در طرف مقابل را نادیده بگیرند. او اما توضیح نداده که میانه‌روها در آمریکا چه کسانی هستند؟! آنها که تحریم‌های فلج‌کننده را علیه ملت ایران راه انداختند و تهدید به حمله نظامی کردند و حتی توافق ژنو را زیر پا نهادند و ژن ملت ایران را فریبکار توصیف کردند؟!

3 مقام دولتی به جای اصرار بر تخلف عذرخواهی کنند

جهانگیری، نعمت‌زاده و سیف به عنوان سه مقام دولتی که تفاهم‌نامه تبعیض و رانتی 650 میلیون یورویی را با یک شرکت خصوصی امضا کرده‌اند، از مردم به خاطر واگذاری این امتیاز عذرخواهی کنند.وبسایت تابناک ضمن انتشار این مطلب نوشت: داستان دادن رانت 650 میلیون یورویی وزارت صنعت، معدن و تجارت – که از سوی یکی از نمایندگان مجلس پیگیری شد – مانع تخصیص ارز به یک شرکت خاص از سوی بانک مرکزی شد، هنوز موضوع برای افکار عمومی به پایان نرسیده و فارغ از حکم دادسرای دیوان محاسبات، لازم است که سه مقام دولتی، در پیشگاه مردم معذرت‌خواهی کنند و برای تکرار نشدن چنین خطایی در ادامه کار تضمین دهند.دیوان محاسبات پس از حسابرسی‌های خود درباره رانت 650 میلیون یورویی واگذار شده از سوی وزارت صنعت و تجارت گزارش داده، در جریان انجام تفاهم‌نامه بین یک شرکت و وزارت صنعت و معدن – که بعدا به اعطای رانت 650  میلیون یورویی معروف شد – سه مقام دولتی، چهار تخلف بزرگ را مرتکب شده‌اند.

براساس این گزارش امتیاز اعطا شده در قالب انعقاد تفاهم‌نامه فیمابین بانک مرکزی و شرکت سپید استوار آسیا به جهت پیگیری وزیر صنعت، معدن و تجارت، دستور معاون اول محترم و اقدامات صورت پذیرفته در بانک مرکزی ج.ا.ا منجر به شرایط تبعیض‌آمیز، ادامه انحصار و تبعا حذف سایر رقبا و انتفاع شرکت مورد نظر از بازار  در نتیجه ترخیص زودهنگام محموله گردیده است در ادامه این یادداشت آمده است: معاون اول رئیس‌جمهور، وزیر صنعت، معدن و تجارت و همچنین رئیس بانک مرکزی، تفاهم‌نامه‌ای با یک شرکت خصوصی امضا کرده‌اند که بر پایه آن، شرایط تبعیض‌آمیز و انحصاری برای یک شرکت خاص پدید آمده است؛ تفاهم‌نامه‌ای که بر پایه آن، این شرکت می‌توانسته به سادگی رقبای خود را حذف کرده و درآمدهای نجومی کسب کند. اکنون پسندیده است که این دو به علاوه رئیس بانک مرکزی در محضر مردم از آنان برای خطایشان عذرخواهی کنند.

تابناک تصریح کرد: همه این افراد در دولتی مسئولیت دارند که رئیس آنان، حسن روحانی، رئیس‌جمهور در یک برنامه زنده تلویزیونی به دلیل یک اشتباه در توزیع سبد کالا از مردم عذرخواهی کرد. حال آنان نیز می‌توانند با شهامت به دلیل خطای عمدی خود که دادن رانت به یک شرکت خاص است، از همگان عذر بخواهند و هم می‌‌توانند چشم در چشم مردم بدوزند و بر تخلفی که در گزارش دیوان محاسبات وجود دارد، اصرار بورزند!

*خراسان

مجوز روحاني براي واگذاري “معراج الشهدا”به وزارت دفاع

بر اساس تصميم وزيران عضو کميسيون لوايح که طي روزهاي اخير با استناد به ماده 69 قانون تنظيم بخشي از مقررات مالي دولت به تاييد حجت الاسلام روحاني رييس جمهور کشورمان نيز رسيده مقرر شده حق بهره برداري از يک باب ساختمان اداري با پلاک ثبتي ۴۱۷۷ اصلي واقع در تهران به مساحت ۳۸۸۸ متر مربع موسوم به ساختمان «معراج الشهداء» از قوه قضائيه به وزارت دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح واگذار شود.

 

دستور دولت درباره درآمد نيروگاه اتمي بوشهر

بر اساس پيشنهاد علي اکبر صالحي رييس سازمان انرژي اتمي به هيئت دولت و ابلاغ اين موضوع از سوي معاون اول رييس جمهور به چيت چيان وزير نيرو، مقرر شده وزارت نيرو با توجه به حساسيت بهره برداري ايمن از نيروگاه اتمي بوشهر، پرداخت مبالغ مربوط به فروش انرژي اين نيروگاه به اين وزارتخانه را در اولويت خود قرار دهد.

*جمهوری اسلامی

* شاهين نجفي، خواننده مستهجن خوان كه سابقه اهانت مكرر به ارزشهاي ايراني و اسلامي را در كارنامه خود دارد، در تازه‌ترين اقدام در حركتي مشمئز كننده، شنبه در جريان كنسرتش در شهر تورنتو كانادا به همراه گروه موسيقي خود مقابل چشم تماشاگران برهنه شد! به گزارش انتخاب، اين خواننده مستهجن گفته است به نشانه هم بستگي با زندانيان بند “350” برهنه شده است. اين اقدام شنيع و منزجر كننده با واكنش‌هاي شديد در فضاي مجازي و شبكه‌هاي اجتماعي مواجه شده است.

* حسين سبحاني نيا، رئيس كميته سفرهاي خارجي مجلس با اشاره به موضوع سفر حميد رسايي نماينده تهران به برزيل، گفته درخواست سفر از كميسيون اصل 90 مجلس بوده و نمي‌دانم چرا برخي رسانه‌ها شيطنت‌هايي درباره سفر آقاي رسايي به برزيل انجام دادند؟! بعد از رسانه‌اي شدن خبر سفر رسايي به برزيل و توجه ويژه افكار عمومي به اين مسأله، حميد رسايي نهايتاً از سفر به برزيل منصرف شد ولي معلوم نيست چرا آقاي سبحاني‌نيا از اين سفر دفاع مي‌كند درحالي كه وي بايد به اين سؤال پاسخ بدهد كه چرا طبق گفته حميد رسائي هم اكنون بيش از 40 تن از نمايندگان مجلس از كميسيون‌هاي مختلف در سفر خارجي به سر مي‌برند؟ عصر ايران با مطرح ساختن اين سؤال، اضافه كرده است: به عبارت ديگر، هم اكنون حدود 14درصد از نمايندگان مجلس در خارج كشور هستند! سؤالي كه كميته سفرهاي خارجي مجلس بايد بدان پاسخ دهد اين است كه اولاً چه كساني به كجا و براي چه رفته‌اند؟ و ثانياً اين سفرها چه فايده‌اي براي كشور داشته است؟ چرا اين سفرها به طور سيستماتيك و همانند سفرهاي رئيس‌جمهور و وزرا، اطلاع‌رساني نمي‌شود؟! آيا مردم به عنوان موكلان مجلسي‌ها، نبايد بدانند وكلايشان در كدام نقطه جهان هستند و چرا؟

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار