- سلام دلفان | اخبار شهرستان دلفان| نخستین سایت خبری تحلیلی در دلفان - http://salamdelfan.ir -

نخست‌وزیر ژاپن به روحانی پیام داد

به گزارش سلام دلفان؛«نوبو کیشی» معاون ارشد پارلمانی وزیر خارجه ژاپن که به منظور رایزنی و تبادل نظر با مقامات کشورمان از تاریخ 19 لغایت 21 خردادماه 1393 به جمهوری اسلامی ایران سفر کرده، با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

ظریف در این دیدار ضمن استقبال از تلاش‌های دولت ژاپن به رهبری شینزو آبه نخست وزیر ژاپن در جهت بسط و گسترش مناسبات فیمابین در زمینه‌های مختلف، توضیحاتی پیرامون روند مذاکرات هسته‌ای کشورمان با اعضای ۱+۵ ارائه داد و بر ضرورت توجه به حقوق هسته‌ای کشورمان از سوی طرف مقابل تأکید کرد.

در ادامه وزیر امور خارجه کشورمان آمادگی جمهوری اسلامی ایران را در زمینه ارتقای سطح روابط دوجانبه به مقام ژاپنی اعلام کرد.

طرف ژاپنی در این دیدار، پیام کتبی شینزو آبه نخست‌وزیر ژاپن خطاب به روحانی رئیس جمهور کشورمان متضمن اراده دولت ژاپن برای توسعه همکاری‌های دوجانبه در زمینه‌های مورد علاقه طرفین را به وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران تسلیم کرد.

در این دیدار طرف ژاپنی تمایل دولت ژاپن برای گسترش مناسبات دوجانبه با جمهوری اسلامی ایران را اعلام کرد.

وی در این دیدار ضمن تقدیر از تلاش‌های دولت روحانی در جهت ایجاد فضای اعتماد بین‌المللی و اتخاذ رویکرد جدید در سیاست خارجی کشورمان، خواستار تداوم این روند از سوی جمهوری اسلامی ایران شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران