سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 35123
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » واکنش با‌کی‌مون به بحران‌ عراق
Print This Post

روزنامه دیلی‌تلگراف از قول یک سخنگوی سازمان ملل گزارش داد: «دبیر کل از جامعه بین‌الملل می‌خواهد در همبستگی با عراق برای مقابله با مهم‌ترین چالش امنیتی این کشور متحد باشند.»

به گزارش سلام دلفان، یک سخنگوی سازمان ملل متحد گفت که بان کی‌مون، دبیر کل این سازمان خواستار حمایت جامعه بین‌المللی از عراق شد که در حال نبرد با پیکارجویان دولت اسلامی عراق و شامات، موسوم به داعش است.روزنامه دیلی‌تلگراف از قول یک سخنگوی سازمان ملل گزارش داد: «دبیر کل از جامعه بین‌الملل می‌خواهد در همبستگی با عراق برای مقابله با مهم‌ترین چالش امنیتی این کشور متحد باشند.»

مقامات دولت عراق روز سه شنبه 20 خرداد (10 ژوئن) اعلام کردند که افراد مسلح گروه موسوم به دولت اسلامی عراق و شام – داعش – پس از چهار روز نبرد، نیروهای ارتش و پلیس مستقر در شهر را وادار به فرار کرده و شهر موصل، مرکز استان نینوا در شمال عراق را به تصرف خود در آورده‌اند.

نزدیک به 150 هزار نفر از مردم موصل از شهر گریخته‌اند.

موصل در یکی از مناطق نفت خیز عراق واقع شده اما به گزارش منابع نفتی، تحولات نظامی اخیر تاثیری فوری بر عرضه نفت ندارد زیر منابع واقع در منطقه در دست بهره برداری نبوده است.
گروه داعش در ابتدا به عنوان اعضای تشکل وابسته به شبکه القاعده فعالیت می‌کردند اما پس از بروز اختلاف بین این گروه و رهبری شبکه القاعده، از این شبکه جدا شدند تا هدف نهایی خود یعنی استقرار حکومت در عراق و سوریه را دنبال کنند.
هفته گذشته شورشیان داعش به شهر سامرا، واقع در شصت کیلومتری بغداد، حمله کردند و با کشتن شماری از نیروهای امنیتی، برای مدتی بر این شهر مسلط شدند.
موصل و سامرا از شهرهای عمدتاً سنی نشین عراق هستند.
از روز پنجشنبه هفته گذشته، نفرات داعش به مناطقی در استان‌های نینوا، انبار، دیاله، صلاح الدین و بغداد حمله کرده و در جریان درگیری با نیروهای دولتی، صدها تن را کشته‌اند.
همزمان، مقامات دولتی ترکیه به بررسی گزارش هایی پرداخته‌اند که براساس آنها، تعدادی راننده کامیون توسط پیکارجویان وابسته به داعش ربوده شده‌اند.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار