سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 35276
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » در مقابل فتنه داعش از دولت عراق حمایت می کنیم
Print This Post
در خطبه های نماز جمعه نورآباد مطرح شد؛

بعضی ها به دروغ ادعادی نیابت خاص امام زمان (عج) و دیدار ایشان را داشتند/ نیروهای اطلاعاتی ما چشم بیدار این نظام هستند/فتنه گری دنیای استکبار و صهیونیست ها در عراق/ رودخانه شهر یک معضلی است

به گزارش سلام دلفان – حجّت الاسلام سیّد جعفرهاشمی نژاد در خطبه اول نمازجمعه، 23 خرداد ۱۳۹۳ بعد از حمدوستایش پروردگار، خود و همه ی را به رعایت تقوای الهی دعوت کردند و 41 تا 43 سوره مبارکه مرسلات که موضوع تقوی در آن مطرح شده است اشاره کردو گفت ازاین آیات شریف استفاده می شود که تقوا کلید آسایش در آخرت است.

«إِنَّ الْمُتَّقِينَ فِي ظِلَالٍ وَعُيُونٍ»(41)«وَفَوَاكِهَ مِمَّا يَشْتَهُونَ»(42)«كُلُوا وَاشْرَبُوا هَنِيئًا بِمَا كُنتُمْ تَعْمَلُونَ»(43)

 وی در ادامه داد به موضوع مهدویت ومبحث آسیب شناسی مهدویت پرداخت:

1-اعتقاد به امام زمان(عج):یکی از شاخه های دین و باورهای ما موضوع مهدویت و اعتقاد به امام زمان(عج) است، که موضوع مهدویت هم بایدها و نبایدهایی دارد. اگر انسان مراقب نباشد، این باور در مورد امام زمان(عج) دچار آفت و آسیب می شود، گاهی خدای ناکرده انسان منکر وجود مقدس امام زمان(عج) می شود، یا دچار یاس و ناامیدی در باور به امام زمان(علیه السلام) می شود.

2- بی عدالتی بکنیم تا امام زمان بیاید: یکی از این آسیبها و آفتها برداشت های غلط در مورد امام زمان(عج) است. بعضی از مسلمان ها(نه غیر مسلمان ها) هنوز هم شاید وجود داشته باشد کسانی که قائل اند و قائل بودند که ما نباید تلاش بکنیم خوبی ها در جامعه ترویج بشود، چون ما در روایت داریم که امام زمان(عج)، زمانی ظهور میکند و در شرایطی ظهور میکند که دنیا پر از ظلم و ستم است. ما اگر امر به معروف و نهی از منکر بکنیم و اگر دین را تبلیغ بکنیم، باعث میشود خوبی ها در جامعه زیاد بشود و این خوبی ها جلوی ظهور امام زمان را میگیرد. در اثر برداشت غلط از یک روایت که داریم «یَملَاُ اللهُ بِهِ الاَرضَ قِسطاً و عَدلاً کَما مُلِئَت ظُلماً وَ جَوراً»(4) زمانی که بیاید، دنیا را پر از قسط و عدل می کند، درحالیکه پر از ظلم و ستم شده است. این برداشت غلط را بعضی ها داشتند، هنوز هم شاید بعضی ها معتقد به این باشند، در صورتی که این خلاف فرهنگ مهدویت است. امام زمان(علیه الصلوه و السلام) که وقتی بیاید یکی از کارهای مهم او بسط عدالت است، ما بگوییم آقا بی عدالتی بکنیم تا امام زمان بیاید.

3- کارهای امام زمان(عج) امر به معروف و نهی از منکر و اقامه نماز است: یکی از کارهای امام زمان امر به معروف و نهی از منکر است، اقامه نماز است «الَّذِينَ إِن مَّكَّنَّاهُمْ فِي الْأَرْضِ أَقَامُوا الصَّلَاةَ وَآتَوُا الزَّكَاةَ وَأَمَرُوا بِالْمَعْرُوفِ وَنَهَوْا عَنِ الْمُنكَرِ» اینها جزء دستور کار دولت امام زمان است، حالا ما بگوییم این کار را انجام ندهیم، تا اینها بشوند کلید ظهور امام زمان. این تفکر دقیقا مقابل فرهنگ مهدویت است.

4-هیچ کس حق ندارد قبل از ظهور امام زمان(عج)، حکومت اسلامی تشکیل بدهد: یکی از این برداشت های غلط این است که هیچ کس حق ندارد قبل از ظهور امام زمان(عج)، حکومت اسلامی تشکیل بدهد . چون حکومت اسلامی باعث می شود که اسلام تبلیغ و ترویج بشود و جلوی ظهور امام زمان را میگیرد. باز هم این تفکر دقیقا خلاف روح اسلام و قرآن است، چون شرط اجرای بعضی از دستورات اسلام، وجود حکومت است، لازمه انجام آن ها تشکیل حکومت اسلامی است مثل اجرای حدود، اجرای دیات، فرمان دفاع و جهاد، مثل سر و سامان دادن به امور اقتصادی، لازمه انجام این کارها تشکیل حکومت است اما بعد از غیبت امام زمان بعضی از مسلمان ها دچار این کج فهمی ها و نفهمی ها شدند.

5- تعیین زمان ظهور برای امام زمان(عج): گاهی وقت ها آدم های جاهل یا دشمن زمان مشخص میکنند برای ظهور امام زمان. مثلا امسال میگویند سال ظهور امام زمان است! در چند سال پیش بعضی از همین متدینین و باورمندهای به امام زمان برای همدیگر پیامک می فرستادند و سال ظهور امام زمان را به همدیگر تبریک می گفتند! در حالیکه در روایات داریم «كَذِبَ الوَقّاتون» آن هایی که برای ظهور امام زمان، زمان تعیین می کنند دروغگو هستند و نباید حرف اینها را باور کرد. امام زمان کی می آید؟ شاید این جمعه بیاید، شاید… ولی شاید جمعه های فراوانی هم بگذرد و امام زمان ظهور نکند. ما باید از خدا ظهور امام زمان را بخواهیم ولی تعیین وقت و زمان برای ظهور امام زمان ممنوع است.

6-  طرح مباحث غیرضروری در مورد امام زمان: آن که ضرورت دارد شناخت امام زمان و آگاهی نسبت به وظایف منتظر امام زمان است، این که ما وظایفمان را بشناسیم و عمل بکنیم، تلاش برای تعجیل در فرج امام زمان بکنیم، چون طبق روایات ما، عمل ما و خواست ما می تواند در فرج امام زمان تسریع بکند یا تاخیر بیاندازد، فلذا خود آقا امام زمان به ما شیعیان پیغام دادند که برای فرج من زیاد دعا بکنید. معلوم است که دعا و خواست ما و یا نخواستن ما در تعجیل یا تاخیر فرج امام زمان تاثیر دارد. اینها وظایف ماست، توسل به آن حضرت، ارتباط با آن حضرت، ولی بعضی مباحث غیر ضروری است مثلا این موضوع که آیا امام زمان ازدواج کرده یا نه. آیا امام زمان فرزند دارد یا نه. چه فایده ای دارد این بحث ها. یا گرایش افراطی به ملاقات با امام زمان. گرایش افراطی! بله شرف هست انسان توفیق پیدا کند به مقام ملاقات امام زمان برسد. بعضی ها رسیدند. ملاقات با آقا امام زمان امکان دارد ولی اهل بیت از ما نخواستند که خودمان را به آب و آتش بزنیم برای ملاقات و زیارت آن ها. آن که هست توسل به امام زمان است، انجام تکالیفمان و وظایفمان نسبت به آقا امام زمان است.

7-مدعیان دروغین: حتی قبل از وجود مقدس امام زمان، بعضی ها ادعای مهدویت کردند، بعضی ها به دروغ ادعادی نیابت خاص امام زمان و دیدار ایشان را داشتند. در زمان ما هم وجود دارد. بعضی آدمهای دروغگو و مدعیان دروغین در رابطه با ملاقات امام زمان کتابهایی نوشتند. که بعضی ها را گرفتند و اعتراف کردند و تلویزیون هم این مدعیان دروغین را نشان داد. روزگاری است که بعضی ها به دروغ دکان این مسائل را باز می کنند، خیلی باید مراقب باشیم. بعضی ها سعی کرده اند انحراف ایجاد کنند. عرض کردم حتی قبل از ولادت امام زمان هم وجود داشته. مهدی عباسی یکی از خلفای بنی عباس بود، وقتی نوبت به حکومت او رسید، اعلام کرد ای مردم آن مهدی که شنیده اید، جانشین دوازدهم پیامبر(ص)، من هستم، درحالیکه امام زمان هنوز به دنیا نیامده بود. هستند در روزگار ما، بعضی ها از روی دشمنی، بعضی ها از روی توهم، گاهی بعضی ها دچار توهم می شوند، گاهی دچار عقده هستند، ادعای عجیب و غریب می کنند. باید مراقب باشیم. یا مصادیقی را تعیین می کنند به عنوان امام زمان. گاهی افرادی که مغرض اند، گاهی آدمهایی که جاهل اند، گاهی فرقه های ضاله و گمراه، افرادی را به عنوان مهدی، امام دوازدهم، معرفی می کنند که باید مراقب باشیم. جانشین دوازدهم پیامبر اکرم(ص)، نهمین امام از نسل امام حسین(ع)، وجود مقدس امام زمان(عج) است که در منابع دینی ما به پدر او، مادر او، اجداد او، علائم ظهور او، مکان ظهور او، مکان حکومت او و سیره او مثل روز روشن اشاره شده که مهدی موعود آن وجود مقدس است، پسر حضرت امام حسن عسکری(ع) و حضرت نرجس خاتون که سلسله اجدادش به آقا امام حسین(ع) و حضرت زهرا(س) و امام علی(ع) و پیامبر اکرم(ص) می رسد.

وی در آخر خطبه اول گفت:جانشین دوازدهم پیامبر اکرم(ص)، نهمین امام از نسل امام حسین(ع)، وجود مقدس امام زمان(عج) است که در منابع دینی ما به پدر او، مادر او، اجداد او، علائم ظهور او، مکان ظهور او، مکان حکومت او و سیره او مثل روز روشن اشاره شده که مهدی موعود آن وجود مقدس است، پسر حضرت امام حسن عسکری(ع) و حضرت نرجس خاتون که سلسله اجدادش به آقا امام حسین(ع) و حضرت زهرا(س) و امام علی(ع) و پیامبر اکرم(ص) می رسد.

امام جمعه نورآباد در ابتدای خطبه دوم باز خود و مردم را به تقوای الهی دعوت کردند و در ادامه به چند مناسبت این هفته اشاره کرد:

وی به روز نیمه شعبان که به روز اطلاعات نام گذاری شد است اشاره کرد و گفت: اطلاعات ما و وزارت اطلاعات ما و نیروهای اطلاعاتی ما چشم بیدار این نظام هستند و توطئه های فراوانی که توطئه گران و فتنه گران در طول این 35 و اندی سال که از انقلاب ما می گذرد، نقش نیروهای اطلاعات در خنثی سازی آن ها، نقس مهم و بسیار برجسته ای است.

امام جمعه نورآباد در ادامه به هفته محیط زیست اشاره کرد و گفت: موضوع آب، خاک، هوا و طبیعت بسیار موضوع مهمی است، که جزء وظایف عزیزانمان در محیط زیست است.به لطف خدا در منطقه ما، مثل کلانشهرها در زمینه محیط زیست مشکلات چندانی نداریم اما چند موضوع قابل توجه است:در داخل شهر نورآباد این رودخانه شهر یک معضلی است. چون فاضلاب وارد رودخانه شهر می شود و مشکلات بهداشتی و زیست محیطی را هم برای حیوانات و جانوران آبی دارد و هم بهداشت شهر را تهدید می کند. قدم های خوبی در چند سال گذشته برداشته شده.ان شاء الله همه مسئولین دست به دست هم بدهند و این مشکل را حل کنند. احداث و تکمیل کار تصفیه خانه فاضلاب شهر نورآباد که چند سالی است متاسفانه راکد مانده و انجام نشده، این گام بلندی است در این راستا.

بعضیها بی رحمی می کنند، خلاف قانون انجام می دهند، شکار غیرمجاز انجام می دهند، اینها چون در نظام اسلامی خلاف قانون است، خلاف شرع هم هست. اینها را اگر می شناسید تذکر بدهید.

 وی با تبریک هفته محیط زیست به دستندرکاران این سازمان، قطع درختان را خطر بزرگی دانست که باید به آن توجه شود.

وی به دوشنبه، 26 خرداد، مصادف است با سالروز شهادت مجاهدین، شهیدان گرامی بخارایی، امانی، صفار هرندی و نیک نژاد در سال 1344 اشاره کرد ویاد این شهدای گرانقدر را گرامی داشت.

خطیب جمعه نورآباد در فراز دیگری از خطبه های این هفته نماز جمعه  به روز سه شنبه، 27 خرداد، سالروز فرمان حضرت امام(ره) مبنی بر تشکیل جهاد سازندگی در سال 58 است اشاره کرد و این روز را  به دست اندرکاران جهاد کشاورزی تبریک گفت و برای این عزیزان آرزوی توفق کرد.

حجّت الاسلام هاشمی نژاد در بخش پایانی سخنان خود به فتنه گری دنیای استکبار و صهیونیست ها در عراق اشاره داشت و افزود:  گروهی به نام داعش موسوم به دولت اسلامی عراق و شام که این گروه دم از اسلام میزنند به دروغ
، کسانی اینها را مدیریت می کنند که قبلا وهابیت و بهائیت را درست کردند. در سالهای نه چندان گذشته طالبان را در افغانستان درست کردند و به جان بخشی از عالم اسلام انداختند. دم از اسلام میزنند ولی نامسلمان ترین آدمها هستند.

وی ادامه داد: وظیفه ما هم در این روزهای سخت  که به طور جدی قبور مطهر ائمه عراق و عتبات عالیات تهدید می شود،این است  که  با دل شکسته و از عمق وجود برای خاموش شدن این آتشی که دشمنان برپا کردند دست به دعا برداریم و از خدا بخواهیم که شر دشمنان اسلام را به خودشان برگرداند.

حجّت الاسلام هاشمی نژاد در بخش پایانی سخنان خود به گفتگوی ایران و کشورهای 1+5 اشاره کرد و گفت: باز مثل گذشته به نظر میرسد نتیجه ای گرفته نشده،باید هم نتیجه ای گرفته نشود، اعتمادسازی با کی؟ با کسانی که متهم هستند ولی خودشان را در جای مدعی قرار داده اند. بارها گفته شد و بارها شنیدید ولی باز انقدر بگوییم و بشنویم که مبادا تحت تاثیر حرفهای دشمنان و جوسازی ها قرار بگیریم، اینها دروغ می گویند، به نظر میرسد همان مطلبی که رهبر عزیز و حکیممان فرمودند نگاه به داخل کشور، نگاه به ظرفیت های کشور، استحکام داخلی، اینها چاره حل مشکلات ماست.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار