سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 35358
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » حمله داعش به فرودگاه بین‌المللی بغداد
Print This Post

منابع خبری، از حمله تکفیری‌های داعش به فرودگاه بین المللی بغداد خبر می‌دهند.

به گزارش سلام دلفان، منابع خبری، از حمله تکفیری‌های داعش به فرودگاه بین المللی بغداد خبر می‌دهند.

به گزارش شبکه العربیه، در پی پیشروی نیروهای داعش از شمال و جنوب فرودگاه بغداد، این فرودگاه به محاصره تکفیری‌های بعثی درآمده و ساختمان اصلی و برج‌های مراقبت این فرودگاه، هدف خمپاره قرار گرفته و بخش‌هایی از فرودگاه هم‌اکنون در آتش می‌سوزد.

داعش به فرودگاه بین‌المللی بغداد حمله کرد
فرودگاه بین‌المللی بغداد؛ بامداد امروز

این در حالی است که وزارت حمل و نقل عراق، دیروز از انتقال همه هواپیماهای فرودگاه موصل به فرودگاه بین‌المللی بغداد با هدف حفظ امنیت آنها از خطر تعرض تروریست‌ها خبر داده بود.

به گزارش السومریه‌نیوز، یک منبع در پلیس عراق نیز از انفجار در ایست‌بازرسی فرودگاه خبر داد و گفت: یک خودرو بمبگذاری‌شده در پست دوم ایست‌بازرسی فرودگاه بین‌المللی بغداد منفجر شد و هم‌اکنون آمبولانس‌ها در حال اعزام به محل انفجار هستند.

یک سایت وابسته به داعش نیز مدعی انهدام تمامی برج‌های مراقبت فرودگاه شده و افزوده است: این عملیات، بامداد امروز انجام شد و فرودگاه تا ساعتی دیگر در اختیار دولت عراق و شام خواهد بود.

داعش به فرودگاه بین‌المللی بغداد حمله کرد
حمله خمپاره‌ای به برج مراقبت فرودگاه بین‌المللی بغداد

مسؤولان فرودگاه بین‌المللی بغداد از لغو کلیه پروازها خبر می‌دهند و تدابیر امنیتی را در اطراف ساختمان‌های اصلی تشدید کرده و نظامیان مستقر در فرودگاه در حال مقابله با پیشروی تروریست‌ها هستند.

از سوی دیگر، صفحه “عزت ابراهیم الدوری” قائم مقام صدام در دوران حاکمیت بعثی‌ها بر عراق ادعا کرد گردان‌های ما در حال پیشروی به سوی بغداد هستند و هم‌اکنون در اطراف فرودگاه به سر می‌برند.

داعش به فرودگاه بین‌المللی بغداد حمله کرد

این گزارش می‌افزاید: موشک‌باران فرودگاه با هدف کنترل کامل این فرودگاه آغاز شده و تمام پروازها لغو شده است.

صفحه “عزت الدوری” همچنین در ادامه این جنگ روانی، به ساکنان بغداد توصیه کرده از منازل خود خارج نشوند و آب و غذا و سوخت کافی در منازل داشته باشند.

منبع: مشرق

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار