سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 35511
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۳
تعداد نظرات: ۷ نظر
خانه » اخبار برتر » عضو شورای شهر نورآباد به رئیس جمهور در خصوص تفکیک حوزه انتخابیه
Print This Post
نامه زهرا جلالوند؛

سلام دلفان- همزمان با سفر رئیس جمهور به لرستان، زهرا جلالوند عضو شورای اسلامی شهر نورآباد طی نامه ای از وی درخواست کرد تا در خصوص تفکیک حوزه انتخابیه دلفان و سلسله چاره اندیشی کند.

متن این نامه که نسخه ای از آن در اختیار سلام دلفان قرار گرفته در ادامه آمده است.

باسمه تعالی

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران؛ جناب آقای حجّت الاسلام دکتر روحانی
با اهداء سلام و احترام؛

همانگونه که مستحضر هستید از نخستین روزها و سالهای آغازین انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، تلاش های فراوانی صورت گرفته تا غبار محرومیتی که ناشی از سالها بی توجهی زمامداران خودکامه شاهنشاهی بر چهره مناطق محروم و دورافتاده کشور نشسته بود را بزداید. با اینکه در این خصوص گام های چشمگیر و غیرقابل انکاری در تمام مناطق کشور برداشته شده امّا متأسفانه هنوز مناطقی وجود دارند که از قافله توسعه و آبادانی جا مانده اند و بعضاً حتّی از امکانات اولیه نیز بی بهره اند. یکی از این مناطق، استان لرستان و یکی از شهرهای آن شهرستان دلفان است. شهرستانی که با دارا بودن قریب به ۵۰۰ روستا، از این حیث در بین شهرهای کشور کم نظیر یا بی نظیر است. ذکر محرومیت ها و عقب ماندگی های این دیار، موضوع این مرقومه نیست و تنها به عنوان نمونه به یکی از ده ها مورد محرومیت اشاره می شود و آن نرخ سرسام آور بیکاری است که همواره در آمارهایی که از سوی مراجع رسمی کشور اعلام می شود، این شهرستان در صدر جدول قرار دارد.
با این همه، محرومیتی که بیش از سایر محرومیت ها، مردم این دیار را رنج می دهد، محرومیت از داشتن نماینده ای مستقل در مجلس شورای اسلامی است. این در حالی است که این شهرستان جمعیتی بالغ بر یکصد و پنجاه هزارنفر را دارا می باشد و به همراه شهرستان همجوار خود یعنی سلسله که آن نیز جمعیتی بالغ بر هشتاد هزار نفر را دارد به طور مشترک یک کرسی از خانه ملّت را به خود اختصاص داده اند.
سؤالی که سالهای سال است ذهن مردم این دیار را به خود مشغول کرده این است که آیا شهرستانی با این همه جمعیت و این تعداد روستا و دریایی از مشکلات، مستحق این نیست که به طور اختصاصی نماینده ای در مجلس شورای اسلامی داشته باشد؟ تا شاید بتوان از این طریق گوشه ای از محرومیت های این منطقه را در مرکز کشور انعکاس داد و مقداری از حقوق حقه مردم این دیار را که همان رفاه، آبادانی، توسعه و اشتغال است را استیفا کرد. آیا انتظار مردمانی نجیب، ولایتمدار و همیشه در صحنه که بیش از ۲۵۰ شهید تقدیم این آب و خاک کرده اند در این خصوص توقع بیجایی است؟
از سویی دیگر، وجود اصطکاکاتی که مسئله عدم تفکیک حوزه انتخابیه در بین این دو شهرستان ایجاد کرده، بیش از پیش می طلبد که برای جلوگیری از ادامه این تنش ها، در این خصوص اقدام کرد.
با اینکه سالیان زیادی است که دولتمردان و وکلای ملّت وعده تفکیک حوزه انتخابیه دلفان و سلسله را می دهند، امّا متأسفانه در این خصوص هیچ اقدام عملی صورت نگرفته است.
امروز و در حالی که دولت یازدهم با شعار تدبیر و امید در رأس امور قرار دارد، مردمان این دیار یک بار دیگر امیدهایشان زنده شده و چشم به راه این هستند که رهاورد سفر استانی رئیس جمهور به استانشان خبر خوش تفکیک حوزه انتخابیه و اختصاص یک نماینده مستقل به این شهرستان باشد. مخصوصاً اینکه این موضوع هم اکنون در مجلس شورای اسلامی نیز مطرح می باشد.
اینجانب به عنوان تنها بانوی عضو شورای شهر دلفان و با توجّه به درخواست های مکرری که از سوی مردم داشته ام، از حضرتعالی که خود حقوقدان می باشید تقاضامندم که در خصوص احقاق این حقّ چاره ای بیاندیشید.

با تقدیم احترام
زهرا جلالوند
عضو شورای اسلامی شهر نورآباد

 1. نویسنده دیدگاه: عاشق دلفان
  خرداد ۲۸, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۹:۴۸

  فکر نکنم کسی اهمیت به مشکلات ما بده

 2. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  خرداد ۲۹, ۱۳۹۳ در تاریخ ۰۸:۴۵

  مرحبا بر بانوی غیرتمند دلفان، مردان که عرضه چنین کاری را ندارند

 3. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  خرداد ۲۹, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۴:۰۳

  خیلی مردی

 4. نویسنده دیدگاه: شهروند
  خرداد ۲۹, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۷:۲۵

  درود بر خانم جلالوند، واقعا جای تقدیر و تشکر داره. امیدوارم باقی نفرات شورا (مرد ها) هم از خواب غفلت درآیند و در ادامه این راه خانم جلالوند رو همراهی کنند.

 5. نویسنده دیدگاه: سجاد
  خرداد ۳۰, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۰:۱۰

  از این که به فکر حل کردن مشکل ریشه ای شهر هستید تشکر ویژه دارم انشاالله که این مهم اتفاق بیفتد

 6. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  خرداد ۳۰, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۳:۵۹

  مطمئن باشید چون شورا نمیتوانند خوب کار کنند یکی پس از دیگری انصراف خواهند داد

 7. نویسنده دیدگاه: همشهری
  تیر ۱, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۲:۱۱

  سلام خانم جلالوند شما نباید استعفا بدید ما تو شورا امیدمون اول به خدا بعد به تو است

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار