سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 35651
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۳
تعداد نظرات: یک نظر
خانه » آخرین عناوین » فتنه‌گران قدرشناس رأفت اسلامی و سعه‌صدر رهبر معظم انقلاب باشند
Print This Post

عضو فراکسیون زنان مجلس با بیان اینکه باگذشت 5 سال از فتنه 88 هنوز برخی از افراد این موضوع را رها نکرده‌اند و گاهاً از آزادی سران فتنه و یا احقاق حقوق آنان صحبت می‌کنند،‌ گفت: فتنه‌گران و حامیان آنها باید قدرشناس رأفت اسلامی، سعه‌صدر مقام معظم رهبری و لطف ایشان باشند.

به گزارش سلام دلفان، “لاله افتخاری” نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، با اشاره به اظهارات اخیر یکی از متهمان فتنه 88 مبنی بر اینکه “فراریان فتنه می‌توانند به ایران بازگردند”، اظهار داشت: باگذشت 5 سال از فتنه 88 هنوز برخی از افراد این موضوع را رها نکرده‌اند و گاهاً از آزادی سران فتنه و یا احقاق حقوق آنان صحبت می‌کنند.

وی در ادامه تاکید کرد: مقام معظم رهبری و نظام جمهوری اسلامی ایران تا امروز هم با این افراد به خاطر مصالح کشور و بر اساس رأفت اسلامی با تسامح برخورد کرده‌اند.

عضو فراکسیون زنان مجلس تصریح کرد: هنوز این افراد تاکید دارند که عدالت در مورد آنها باید اجرا شود، اما باید بدانند که این عدالت به نفع آنها نیست، چراکه ممکن است جرم آنان بسیار سنگین‌تر از آنی باشد که تصور می‌کنند و قطعا مشکلات جدی برای آنها بوجود می‌آورد.

افتخاری افزود: به نظر بنده فتنه‌گران و حامیان آنها باید قدرشناس رأفت اسلامی، سعه‌صدر مقام معظم رهبری و لطف ایشان باشند و تلاش کنند تا اوضاع به‌گونه ای نشود که “صاحب کَرم از کَرم خود بازگردد”.

به گزارش باشگاه خبرنگاران سعید حجاریان از متهمان فتنه 88 سال گذشته طی گفتگویی اعلام کرد که آنچه در جریان انتخابات ۱۳۸۸ در ایران رخ داده نه تقلب نه نه تخلف بلکه «تدلیس سیستماتیک» بوده است و حال آنکه در جریان فته 88 تاکید بر تقلب انتخاباتی داشت!

این متهم فتنه 88 طی روزهای اخیر در گفتگو با مجله اندیشه پویا از افکار خود مبنی بر طراحی فتنه‌ای دیگر پرده برداشته و اعلام کرده است: اگر روحانی بتواند فضایی را فراهم کند که جوانانی که از ایران خارج شدند (آشوب‌گران فراری) را به داخل ایران برگردند خیلی مهم است.

“ابراهیم نبوی” فراری ضد انقلاب هم که چند وقتی است در رسانه‌های ضد انقلاب سخن از بازگشت به وطن می‌راند در یک برنامه تلویزیونی خطاب به همقطارانش در جنبش زردشده سبز که در حال حاضر خواهان بازگشت به کشور هستند، گفت: “از شما می‌خواهم که تا دو ماه دیگر برای بازگشت صبر کنید طبق اطلاعاتی که من دارم دو ماه دیگر بهترین زمان برای بازگشت به ایران است و زمینه مهیاست!”

در همین زمینه حجت‌الاسلام والمسلمین “محسنی اژه‌ای” سخنگوی دستگاه قضا در شصت و دومین نشست خبری با بیان اینکه ۴ مورد از کسانی که در طول سالیانی تحت تعقیب و متواری بودند به کشور مسترد شدند، گفت: این خبر از جهتی خبر خوشایندی است و جای تشکر از کسانی دارد که در این زمینه تلاش کردند اما بنده سفارش می‌کنم که خود این متهمین اگر برگردند به نفع آن‌ها خواهد بود، البته این بدان معنا نیست که محاکمه نمی‌شوند، بلکه اگر خودشان به کشور بازگردند با اینکه دستگیر شوند، متفاوت است.

وی اضافه کرد: افرادی که در جریان فتنه ۸۸ مرتکب جرم شدند، چند نفر به صورت غیابی محکوم شدند و ۱۳ نفر دیگر در مسیر حکم غیابی هستند.

وی افزود: اینکه این متهمین در مسیر حکم غیابی هستند، یعنی به آن‌ها از طریق جراید اعلام خواهد شد که به دادگاه بیایند تا به صورت حضوری محاکمه شوند، اما چنانچه بازنگردند در مسیر حکم غیابی قرار خواهند گرفت.

دادستان کل کشور اظهار داشت: چند نفر که به کشور بازگشتند تحت تعقیب قرار گرفتند و یک نفر در زندان و دو نفر با قرار وثیقه آزادند.

سخنگوی دستگاه قضا با بیان اینکه حدود 27 نفر از کسانی که در جریان فتنه 88  و صدور کیفرخواست  آنها خبر داد.

وی تصریح کرد: برخی که تحت تعقیب بودند برایشان کیفرخواست صادر شد و از این 27 نفر 14 نفر کسانی هستند که حکم به صورت غیابی برای آنها صادر شده است.

وی افزود: حکم این افراد از طریق رسانه‌ها و روزنامه رسمی اعلام شده و آنها حق اعتراض دارند.

  1. نویسنده دیدگاه: الماسی
    خرداد ۳۱, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۲:۴۴

    این خانم وکیل واقعا چور خجالت نمی کشد که چاپلوسی میکند واز زبان رهبر حرف میزند ،اصلا ایشان چکاره اند که صحبت از رافت وفتنه وفراری میکند ایشان با این طرز صحبت کردن خودش متن فتنه است،،

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار