سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 36072
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » خادم: از دست‌دادن کی‌روش اشتباه است
Print This Post

معاون پارلمانی وزارت ورزش و جوانان اعتقاد دارد از دست دادن کی‌روش اشتباه بزرگی است و برای حفظ وی به حمایت دولت نیاز داریم.

گروه ورزش سلام دلفان امیررضا خادم معاون پارلمانی وزارت ورزش و جوانان درباره جلسه روز شنبه مبنی بر نشست هم‌اندیشی خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس گفت: این کار باید توسط سازمان خصوصی‌سازی مدیریت شود اما با توجه به اینکه آغاز فصل نزدیک بود و صاحب تیم‌ها مشخص نبود، مدیریت کار را برعهده گرفتیم. در این جلسه به جمع‌بندی رسیدیم تا سازمان خصوصی‌سازی کارها را برای مزایده انجام دهد.وی در پاسخ به این سؤال که روند انجام کار را چطور ارزیابی می‌کنید و فکر می‌کنید انتظارها برای واگذاری طولانی باشد یا خیر اظهار داشت: مشکل ما این بود که چیزی که از دو باشگاه می‌خواستند نمی‌توانستند ارائه کنند. عمده مشکل ما مسئله مالی است، هم بدهی‌ها مشخص نیست و هر روز طلبکاران اسنادی را رو می‌کنند و هم دارایی‌ها معلوم نیست، با وجود اینکه می‌دانیم این دو باشگاه دارایی‌هایی دارند، اما ممکن است در پروسه واگذاری مغفول بمانیم، این مسائل مشکل ایجاد می‌کند که در تخصص وزارت ورزش هم نیست.

خادم افزود: در جلسه روز گذشته که با حضور ورزش در مجلس شورای اسلامی با فراکسیون ورزش برگزار شد، این صحبت‌ها را گفتیم. وزیر ورزش نامه رسمی به وزارت اقتصاد و دارایی نوشته و پروسه کار را توضیح داده است. ما برای در اختیار قرار دادن دو باشگاه که باید توسط خصوصی‌سازی پیگیری شود اعلام آمادگی کردیم و دوستانمان در وزارت اقتصاد و دارایی هر تصمیمی بگیرند انجام می‌دهیم. آنچه برایمان مهم است حفظ دو باشگاه است.

معاون پارلمانی وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه در واگذاری شرکت‌ها و بنگاه‌ها موفقیت‌هایی حاصل نبوده عنوان کرد: به ما می‌گفتند در ورزش تجربه موفقی را در واگذاری‌ها نداشتیم، البته این موضوع در حوزه‌های دیگر مثل تجارت و اقتصاد هم شرکت‌ها و بنگاه‌هایی را داشتیم که وقتی واگذار شدند مشکل پیدا کردند. باید بگویم کار اجرایی دست ما نیست، تا اینجا هم اضافه کار کردیم که برای حفظ دو باشگاه بود.

خادم در ادامه صحبت‌های خود درباره بحث تمدید قرارداد کی‌روش و اینکه شما گفته‌اید وزارت ورزش رقمی که کی‌روش می‌خواهد نمی‌تواند پرداخت کند گفت: فوتبال ما باید آن توانمندی را داشته باشد که نه تنها هزینه جاری خودش بلکه هزینه‌های چند فدراسیون را تأمین کند، اما اینطور نیست، در یک دوره‌ای در زمان صفایی فراهانی استارت این کار زده شد که فوتبال خودکفا باشد اما حالا اینطور نیست و دولت باید کمک کند.

خادم ادامه داد: برای حفظ کی‌روش، فدراسیون فوتبال نمی‌تواند خودش کار را انجام دهد، وزارت هم مشکلات زیادی دارد، ما حتی جوایز تیم‌های ملی که قول داده شده پرداخت شود که حدود 40 میلیارد است هنوز پرداخت نکردیم بنابراین برای حفظ یک مربی که ارزشمند است باید فکری کرد. اگر وزارت بخواهد رأساً اقدام کند مشکل دارد، امیدواریم با رایزنی دولت بتوانیم این کار را انجام دهیم. این حوزه مربوط به آقای سجادی است اما من به عنوان یک ورزشی می‌گویم باید در فوتبال به نوعی برنامه‌ریزی کنیم تا کار گلخانه‌ای نباشد. وزارت ورزش به عنوان نهاد سیاستگذار باید در این حوزه تمرکز کند.

نماینده تام‌الاختیار وزیر ورزش در امور واگذاری سرخابی‌ها به بخش خصوصی درباره اینکه ما در بسیاری مواقع از مربی خارجی استفاده می‌کنیم، او را کنار می‌گذاریم، سراغ مربی ایرانی می‌رویم و بعد از مدتی دوباره با هزینه‌های بیشتر به سراغ مربی‌های خارجی می‌رویم که نتیجه‌ای نداشته خاطرنشان کرد: حرف شما درست است و به همین صورت طی شده، اما در عمل تنها مانع مسأله مالی است. ما برای انجام این کار به مبلغ دلاری و ارزی نیاز داریم که با تأمین آن همه مسائل حل می‌شود، اعتقاد دارم از دست دادن کی‌روش اشتباه است، اما مسأله این است که ما در سایه کی‌روش و کی‌روش‌ها می‌خوابیم که تجربه نشان داده این کار را انجام داده‌ایم، درنهایت بزرگانمان را از دست می‌دهیم و بعد از مدتی طبیعتاً زمانی که نتیجه مورد تصور ما اتفاق نیفتاد، آن شخص را هم حذف می‌کنیم.
– See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930401000677#sthash.eT8nT1Ci.dpuf

 

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار