سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 36087
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۳
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » 3کاربرد وب‌کم که تا به حال نمی‌دانستید
Print This Post

وب کم شاید یکی از سخت افزارهای بسیار کم کاربرد در رایانه و لپتاپ است و دلیل اصلی آن این است که این سخت افزار کاربرد اصلی خود را در تماسهای تصویری آنلاین میبیند که آن هم به دلیل سرعت خوب اینترنت به خصوص برای کاربران ایرانی چندان کارایی ندارد! اما با این حال ما سه راه متفاوت را به شما نشان میدهیم تا از این عضو تنبل بیشتر کار بکشید!

به گزارش گروه اجتماعی سلام دلفان، واقعیت این است که شاید کاربران به وب کم چندان و آنگونه که باید جدی نگاه نمیکنند. اما در حقیقت وب کم چشم سیستم شما برای دیدن دنیا است و بسیاری از کارهای متفاوت است که این چشم میتواند برای شما انجام دهد. ما در اینجا میخواهیم سه روش جالب برای استفاده از این چشم با استعداد را به شما نشان دهیم. مسلما شما میتوانید خود راه های بیشتری برای استفاده از آن را کشف کنید:

3کاربرد وب‌کم که تا به حال نمی‌دانستید

1 – بازی ها و پخش موسیقی را کنترل کنید

ابزارها و سخت افزارهای زیادی برای کنترل عملیات سیستم از طریق Motion یا Gesture وجود دارد. اما در پخش موسیقی برای انجام عملیات ابتدایی نظیر Play، Pause و Stop وب کم شما به تنهایی کفایت میکند. نرم افزار Flutter که اکنون گوگل آن را خریده است، نرم افزاری است که به واسطه آن میتوانید با نرم افزارهایی نظیر VLC و iTunes ارتباط بر قرار کنید و با استفاده از وب کم خود کنترل موسیقی را در دست بگیرید.

همچنین نرم افزار CamSpace که تنها برای کاربران ویندوز است به شما اجازه میدهد که با ساختن یک فرمان مقوایی کنرل فرمان را در بازی هایی نظیر Need For Speed شبیه سازی کنید. البته باید دقت کنید که رنگ مقوا به رنگ لباس های شما نباشد:

3کاربرد وب‌کم که تا به حال نمی‌دانستید

2 – گرفتن عکس در فواصل زمانی منظم

دقیقا! چشم رایانه شما میتواند برای شما در فواصل زمانی که خود تعیین میکنید از فضای یک اتاق یا یک سوژه خاص عکاسی کند. به این ترتیب شما میتوانید از وب کم خود به عنوان یک دوربین مدار بسته استفاده کنید و در طول یک شبانه روز محیط کاریا اتاق خود را فیلم برداری کنید!

همچنین دانشجویان میتوانند در پروژه های تحقیقاتی خود از این قابلیت استفاده کنند. برای مثال چنانچه قرار است از روند رشد یک گیاه در طی زمان معین عکاسی کنید این قابلیت به شدت به کمک شما خواهد آند و شما را از پرداخت هزینه های اضافی رها خواهد کرد.

نرم افزار Gawker برای Mac (لینک وب سایت اصلی) یکی از نمونه نرم افزارهایی است که این قابلیت در وب کم شما را فعالی میکند. همچنین SkyStudioPro برای ویندوز (لینک وب سایت اصلی) ابزاری رایگان است که هم قابلیت Motion Detection یا تشخیص حرکت را دارا است و هم قابلیت عکاسی در فواصل زمانی معین را:

3کاربرد وب‌کم که تا به حال نمی‌دانستید

3 – به سیستم خود Login کنید یا آن را Unlock نمایید

گدرواژه ها کمی قدیمی به نظر می رسند، نه؟ شما میتوانید به قابلیت Login خودکار با تشخیص چهره یا Facial Recognition از گذرواژه ها برای ورود به سیستم خود عبور کنید.اکنون نرم افزار KeyLemon برای ویندوز و Mac در این مسیر پیش تاز است. اما متاسفانه بهای این نرم افزار در حدود 40 دلار است.

اما در مقابل میتوانید از نرم افزار Rohos Face Login استفاده کنید که ابزاری رایگان است . البه امکانات آن هم به اندازه یک نرم افزار رایگان است.

واقعیت آن است که تشخیص چهره یک پروژه سنگین و هزینه بر است. پیش از این گفته میشد که ویندوز 8 قرار است با قابلیت تشخیص چهره روانه بازار شود. اما هیچ وقت این شایعه به واقعیت نپیوست، شاید به این دلیل که تشخیص چهره هنوز چندان دقیق کار نمیکند:

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار