- سلام دلفان | اخبار شهرستان دلفان| نخستین سایت خبری تحلیلی در دلفان - http://salamdelfan.ir -

ایرانی باید کالای ایرانی مصرف کند/ “تولید ملّی” بیکاری، تورم و مشکل ازدواج جوانان را سامان می دهد و تحریم ها را بی اثر می گذارد

سرویس سیاسی- خطیب جمعه دلفان بااشاره به نامگذاری سال جدید به “تولید ملّی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی” گفت: اگر این شعار تحقق یابد بیکاری، تورم و مشکل ازدواج جوانان سامان پیدا می کند و تحریم های دشمن اثری نخواهد گذاشت.
به گزارش سلام دلفان موضوع خطبه اوّل نخستین نمازجمعه سال 91 به اهمیّت امنیت اخلاقی در جامعه اختصاص داشت. حجت الاسلام محمّدتقی صرفی پور در این خصوص خاطرنشان کرد: جامعه اسلامی باید دارای یک سری شاخصه ها باشد تا از نظر مادی و معنوی رشد بکند، یکی از آن شاخصه ها امنیت اخلاقی است یعنی زنان و مردان جامعه مسائل اخلاقی را رعایت بکنند.
وی با بیان اینکه یکی از مسائل مهمّی که اسلام به آن سفارش کرده مسئله حیا ورزی است خاطرنشان کرد: هدف فرهنگ غرب از بین بردن حیا است و می خواهند که در جمهوری اسلامی نیز حیا از بین برود.
خطیب جمعه دلفان در ادامه به مسئله عفت و عفت ورزی در اسلام اشاره کرد و اظهار داشت: عفت ورزی انسان را از افتادن در پرتگاه بی آبرویی و مفاسد اخلاقی حفظ می کند.
وی افزود پیامبر(ص) می فرمایند: جوانی که در اوج جوانی و زیبایی، جوانی خود را صرف طاعت خداوند می کند از محبوب ترین بندگان خداست و خداوند به وی مباهات می کند.
وی خاطرنشان کرد دلیل این همه حساسیت اسلام در خصوص روابط زن و مرد و این همه محدودیتی که در اینی خصوص قائل شده است برای این است که جامعه سالم بماند.
امام جمعه دلفان در خطبه دوم نمازجمعه به نامگذاری سال 91 به “تولید ملّی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی” از سوی مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: این نامگذاری کاملاً به جا بود زیرا اگر این مسئله محقق بشود مسئله اشتغال، تورم و ازدواج جوانان حل می شود و بی اثر شدن تحریمات را در پی خواهد داشت.
وی به بیانات رهبر معظم انقلاب در مشهد مقدس در اولین روز از بهار اشاره کرد و گفت: معظم اله فرمودند ایران در سال 90 به تمام اهداف خودش در مسائل اقتصادی و… دست پیدا کرد و این علی رغم تحریم های دشمن است.
حجت الاسلام صرفی پور ادامه داد: این توفیقی است که به برکت رهبری های آیت الله خامنه ای( دامت برکاته) و نیز حضور مردم در صحنه ها به دست آمده و نشان دهنده این است که جمهوری اسلامی در مسیر خودش درست حرکت می کند و ذره ای از مسیر منحرف نشده است.
خطیب جمعه دلفان در خصوص توصیه مقام معظم رهبری به مردم در خصوص استفاده از کالای ایرانی اظهار داشت: درست است که گاهی اوقات مرغوبیت کالای ایرانی از کالای خارجی پایین تر است ولی در هر حال ما ایرانی هستیم و دوست داریم ایرانمان آباد شود لذا باید این مشکلات و سختی هایی که احیاناً براثر استفاده کالای ایرانی پیش می آید را به جان بخریم و کالای ایرانی را مصرف کنیم چون دستور مقام معظم رهبری است.
وی به رعایت این مسئله در سیره علما و بزرگان نیز پرداخت و گفت برخی علما استفاده از کالای خارجی را حرام می دانستند.
وی تصریح کرد البته کارخانجات نیز باید تولیدات مرغوب را به دست مردم برسانند.
حجت الاسلام صرفی پور در ادامه، در خصوص این جمله رهبر معظم انقلاب که ” سلاح هسته ای نداریم و نمی سازیم امّا حمله دشمن را در هر سطحی که باشد در همان سطح پاسخ خواهیم داد” اظهار داشت این جمله در صدر اخبار رسانه های دنیا قرار گرفت و انواع تحلیل ها را نیز درخصوص آن دارند که البته تحلیل هایشان به جایی نمی رسد زیرا مقام معظم رهبری بسیار زیرک هستند و بر روی تک تک کلماتی که می گویند دقّت دارند.
وی همچنین به یادآوری یکی از وعده های الهی توسط رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و گفت بیانات رهبری در خصوص سنت تغییرناپذیر خداوند مبنی بر اینکه چنانچه بین دشمنان اسلام و مؤمنان جنگی رخ دهد که شروع کننده آن جنگ کفار بوده اند، حتماً دشمن در آن جنگ شکست خواهد خورد (آیه 23 سوره مبارکه فتح) نیز مورد تحلیل رسانه ها قرار گرفته است.
خطیب جمعه دلفان در بخش دیگری از خطبه ها به در پیش بودن میلاد حضرت زینب کبری(س) و روز پرستارو بهورز اشاره کرد و ضمن تبریک این روز به پرستاران و بهورزان شهرستان دلفان توصیه کرد که ابعاد گوناگون زندگی حضرت زینب(س) از جمله صبر زینبی، عفت زینبی، شجاعت زینبی، قناعت زینبی، عبادت زینبی مورد مطالعه قرار گیرد.